Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka 2400W pokazuje aby wyjąć papier

18 Sie 2010 20:40 936 3
  • Poziom 2  
    Drukarka 2400W pracuje u mnie już 6 lat. Wymieniłem 3 razy czarny i 1 raz wszystkie kolorowe. Nie gubi tonera. Działa idealnie. Żadnych problemów do wczoraj.

No i stało się. Zachciało mi się oczyścić ją z kurzu w środku. Podniosłam pokrywę, wyjąłem bęben światłoczuły (ten zielony). Wziąłem odkurzacz i mały delikatny pędzelek i zacząłem dotykać kurz aby wciągnął go odkurzacz. Trochę poczyściłem i stwierdziłem, że wystarczy. Włożyłem to ustrojstwo z zielonym wałkiem i zamknąłem pokrywę.
    Po włączeniu drukarki miesza bębnem, ale krócej niż dawniej, zatrzymuje się i na pulpicie wyświetla piorunek. W trakcie mieszanie na ekranie monitora mam zielone tło, ale jak wyświetli się piorunek i zatrzymuje się mieszanie (rotowanie) na ekranie mam czerwone tło i jest napisane, że:
    1. Otwórz pokrywę drukarki.
    2. Wyjmij zablokowany papier.
    3. Zamknij pokrywę drukarki.

Jeszcze raz popędzlowałem delikatnie licząc, że może jakiś włos gdzieś się zapodział, ale nie pomogło.

Czy jechać z nią do serwisu ?
    Czy macie jakieś rozwiązanie mojego problemu ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za cenne sugestie.
  • Użytkownik obserwowany
    prawdopodobnie urwałeś czujnik papieru, ewentualnie podczas odkurzania dzwigienka czujnika się"zawiesiła".
    Poszukaj dobrze czujnika i sprawdź czy działa.
  • Poziom 20  
    Teraz to jest jedna wielka niewiadoma.
    Przy odrobinie szczęścia mamy problem z czujnikiem, pomoże czyszczenie lub wymiana.
    W wersji pesymistycznej podczas odkurzania poszła iskra i uszkodziła płytę główną.
  • Poziom 2  
    poldruk napisał:
    Teraz to jest jedna wielka niewiadoma.
    Przy odrobinie szczęścia mamy problem z czujnikiem, pomoże czyszczenie lub wymiana.
    W wersji pesymistycznej podczas odkurzania poszła iskra i uszkodziła płytę główną.

Witaj,
    miałem odrobinę szczęścia, a pogłoski o śmierci mojej drukarki były przedwczesne :wink:
    To był czujnik papieru
    Pozdrawiam i dziękuję

Dodano po 23 [minuty]:

unitral napisał:
    prawdopodobnie urwałeś czujnik papieru, ewentualnie podczas odkurzania dzwigienka czujnika się"zawiesiła".
    Poszukaj dobrze czujnika i sprawdź czy działa.

Dziękuję za trafną diagnozę.
    Rzeczywiści, pędzelkiem niechcący ruszyłem sprężynkę od czujnika papieru.
    Nie uszkodziłem czujnika.

Patrzyłem, dotykałem, sprawdzałem jak to działa.
    To był drucik zwinięty w sprężynkę z dwoma długimi wąsami z których jeden podnosił lekki kawałek plastiku połączony z kolejnym kawałkiem plastiku który podnosił się nad przechodzącą przez "piekarnik" kartką papieru.
    Ten (wąs) drucik zeskoczył z przeznaczonego dla siebie miejsca (w wyniku mojego pędzlowania).

Nie było do niego dostępu. Rozkręciłem obudowę, wziąłem pęsetę ale nie dałem rady.
    Ponieważ wiedziałem już jak ta sprężynka działa w tym mechanizmie, postanowiłem zrobić coś innego, co da taki sam efekt ale będzie moją konstrukcją.

Pęsetą wyciągnąłem tą sprężynkę - wiedziałem, że się zniekształci i będzie do wyrzucenia, ale miałem już w głowie inną konstrukcję.

Z sprężynki potrzebowałem kawałek (połowę) całości drucika i sobie bez najmniejszych problemów poradziłem. Zmontowałem nową konstrukcję bardziej ciekawą :D

Pozdrawiam i dziękuję za sugestie