Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerwa na kablu CA w domofonie

Mirek_Gab 18 Sie 2010 20:57 1362 3
  • #1 18 Sie 2010 20:57
    Mirek_Gab
    Poziom 13  

Proszę o poradę ponieważ : posiadam instalację domofonową 6 żyłową. Unifon URMET podłączyłem do zasilacz domofonowego kablem 4 żyłowym .Pozostałe 2 żyły po przecięciu zwory (przycisk elektrozaczepu) służą do "ręcznego" otwierania bramy dwuskrzydłowej za pomocą automatu do bramy WINGO. Niestety kilka dni temu uległa uszkodzeniu żyła CA -wywołanie.Wymiana kabla nie wchodzi w rachubę.Czy można w jakiś sposób wykorzystać przewód od sterowania bramy aby zastąpił on uszkodzony przewód (myślałem o wspólnej żyle dla masy unifonu i przycisku dla Wingo) .

0 3
  • #2 19 Sie 2010 01:37
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Tak. Zrób z powrotem zwore. Kabel z pod zacisku 10 daj na wywołanie a kabel z zacisku 9 zas na wejście streowania elektrozaczepem w zasilaczu( centralce) Wciśniecie przycisku otwarcia uruchomi wyjście do obsługi elektrozaczepu. W miejsce elektrozaczepu podłacz do zasilacza przekaźnik 12V .AC Do styków NO i COm przekaźnika daj przewody od bramy które szły wczesniej bezposrednio na unifon
    Pozdrawiam

0
  • #3 19 Sie 2010 14:04
    Mirek_Gab
    Poziom 13  

Witam.Też myślałem o takim rozwiązaniu ale -zapomniałem wcześniej dodać-zasilacz domofonu obsługuje 3 unifony - dwa w domu dwurodzinnym z przyciskami sterującymi zaczepem i trzeci w pracowni oddalonej od budynku mieszkalnego , z którego to przycisk steruje bramą i jest uszkodzony CA.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Sie 2010 17:27
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Chyba nadal rozwiązanie z przekaźnikiem
    + z zsilacza bezpośrednio na przekaźnik a masę podasz mu przez unifon. Niektóre zasilacze ( impuls czy laskomex)mają chyba nawet wyjście 12DC co powinno zdecydowanie ułatwić sprawę Mozna tez bezprzewodowo( odbiornik nadajnik elmesa)

Pozdrawiam

0