Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetr PU120 uszkodzenie

dritti 18 Sie 2010 21:52 2426 1
  • #1 18 Sie 2010 21:52
    dritti
    Poziom 2  

Stałem się niedawno posiadaczem czeskiego miernika uniwersalnego PU120. Miernik skreślono ze stanu wraz z kompletnym wyposażeniem dodatkowym jako uszkodzony. Po zerwaniu plomb i otwarciu obudowy stwierdziłem ślady po wycieku elektrolitu z baterii. Wiem jednak, że miernik działał jeszcze po wylaniu baterii. Wewnątrz znajdował się jeszcze luźny przewód - zapewne źródło awarii. Przewód nie jest zamieszczony na schemacie z instrukcji obsługi. Jeden koniec jest dolutowany do zacisku "-" miernika przed bezpiecznikiem. Proszę o informację odnośnie miejsca przyłączenia drugiego końca w/w przewodu. Wskazówka miernika po założeniu baterii wędruje w górę skali. Dołączenie opisywanego przewodu w szereg z bateriami (przy przełączniku ustawionym na pomiar napięcia oraz braku przyłożonego napięcia zewn.) powoduje zwarcie, ale wskazówka znajduje się w pobliżu zera. Proszę o pomoc ewentualnie o zdjęcia płytki miernika. Będę wdzięczny również za wszelkie informacje odnośnie kalibracji przyrządu. Załączam schemat. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Multimetr PU120 uszkodzenie

2 1
  • #2 19 Sie 2010 01:17
    Mirek Z.
    Moderator

Kolego - to Ty masz przed oczami przyrząd oraz schemat, więc sobie porównaj.
    Sądzę, że przewód jest zbędny (może jest jakiś ekran wewnątrz obudowy?), a usterki trzeba szukać gdzie indziej. Np. przyjrzyj się dobrze ścieżkom, czy nie są "przetrawione" tym elektrolitem.

0