Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Darmowy program do Faktur VAT oraz zarządzania serwisem

doozzer 18 Aug 2010 22:22 9839 25
 • #1
  doozzer
  Level 15  
  Szukam porady w sprawie darmowych lub bardzo tanich (do 50zł) programów do wystawiania faktur VAT oraz oddzielnego programu do zarządzania serwisem. Nie interesują mnie informacje gdzie mogę szukać takich programów, a chodzi mi o opinie osób które pracowały na tego typu programach i są w stanie polecić dobre rozwiązanie.

  Wymagania:
  1. Program do zarządzania serwisem:
  -szybki w użyciu (ma usprawniać pracę, a nie dokładać "papierkowej" roboty)
  -możliwość funkcjonalnego dodawania notatek np. co zeszło ze stanu z urządzenia na części itp.

  2. Program do wystawiania faktur VAT:
  -brak limitów co do liczby wystawiania faktur (chyba, że ten limit to 100 faktur/mies.)
  -brak denerwujących/rzucających się w oczy znaków wodnych lub notatek dodawanych przez program, że jest to wersja darmowa bla bla bla.
  -możliwość dodania grafiki/logo -> opcjonalnie

  Dzięki za opinie i pozdrawiam!
 • Helpful post
  #3
  cykada

  GSM specialist
  Dozzer, na Twoim miejscu zainwestowałbym w Martecha, koledzy są tutaj na forum, reagują błyskawicznie, dodają nowe rzeczy cały czas.
  No i nie jest to korporacja (patrz Insert), tylko normalne chłopaki z którymi można się skontaktować, pogadać (również tutaj na forum) , powiedzieć czego Ci w danym programie potrzeba itp.

  Na + moim zdaniem jest to , że soft jest całkowicie online, w przypadku zwiechy, padu bazy u Ciebie na kompach, ewentualnie jakiegoś innego nieszczęścia, nie przejmujesz się tym po prostu, że jakichś danych mieć nie będziesz , lub je utracisz.

  Wersję demo możesz sobie zobaczyć
  Demo:
  http://servmg.com/pl/login/?next=/pl/
  Login: DemoPL
  Password: demodemo

  film:
  http://www.youtube.com/watch?v=dylZOoYnQUE
 • #4
  doozzer
  Level 15  
  Posiedziałem dzisiaj chwilę z MSM i muszę powiedzieć, że bardzo dobre narzędzie do zarządzania systemem przyjęć. Trochę brakuje mi pomysłu jak można by zarządzać telefonami na części,ale nie mniej jednak w większym serwisie myślę, że jest nie do zastąpienia. Ze strony wynika, że na chwilę obecną cena to prawie 200zł brutto/rok i to mnie najbardziej powstrzymuje, ale przemyślę jeszcze temat.

  Dziękuję Panowie za trafne sugestie!

  Gdyby komuś przyszło jeszcze jakieś rozwiązanie do głowy to chętnie się zapoznam.

  Pozdrawiam!
 • #5
  Rhingsm

  Level 29  
  Sprawdź program od użytkownika Tygiel z naszego forum, jak mnie pamięc nie myli to kosztuje jakieś 25zł a ma także spore możliwości
 • #6
  poli5
  Level 16  
  a cos do wystawiania fv-marza?
 • #8
  doozzer
  Level 15  
  dedopl wrote:
  Ja osobiście polecam
  Fakturka Link

  używam go już długo, rewelacyjny a przetestowałem wiele
  i jest możliwość edycji i personalizacji wyglądu faktury


  Dokładnie tego szukałem! Dzięki serdeczne. Główna zaleta jest taka, że można faktury edytować, dołożyć grafikę itp.

  Cały czas myślę o MSM, bo temat przyjęć serwisowych właśnie w nim jest dla mnie najbardziej odpowiedni.

  Ciągle pozostaje zagadnienie czytelnej bazy telefonów na części.
 • #9
  arcik99
  Level 19  
  zobacz jeszcze WWW.WGSM.PL

  oplata zalezna jest od konfiguracji jaka wybierzesz, ale mozliwosci ma wedlug mnie najwieksze
 • #10
  Tygiel
  Level 12  
  Witam

  www.serwisgsm.xaa.pl

  Tam jest instalka i instrukcja mojego programu. jest mozliwosc wystawiania fv-m a takze dolozenia nowych funkcji.
  Cena - symboliczna - 25zł i jest to koszt jednorazowy bez abonamentów itp. Baza danych leży lokalnie na komputerze użytkownika a nie na "biegunie pólnocnym" gdzie niewiadomo kto ma do tego wgląd i jak długo to będzie działać :).

  Pozdrawiam
 • #11
  JALA
  Level 28  
  Każde rozwiązanie ma plusy i minusy. Gdyby wszyscy mieli się obawiać, że jakaś baza leży gdzieś na "biegu nie północnym gdzie niewiadomo kto ma do tego wgląd i jak długo to będzie działać" to nikt by nie zakładał sklepu internetowego ;) to forum też by nie działało, bo cała baza np użytkowników jest na jakiś serwerach. Jak komputer padnie (lub dysk) ktoś ukradnie, zostanie zniszczony przez powódź i tak dalej to nie mamy bazę w ogóle... Tak więc ja bym nie dramatyzował. Rozwiązanie serwerowe umożliwia do tego wgląd do np napraw z dowolnego komputera na świecie, leżąc np na plaży w Egipcie możemy sprawdzić, ile telefonów, za jaką kasę zostało naprawionych...
 • #13
  JALA
  Level 28  
  Ładny SPAM. A na jak długo ten program jest darmowy użytkowniku 2 nickowy...
 • #14
  pawlosPS
  Level 2  
  JALA wrote:
  Każde rozwiązanie ma plusy i minusy. Gdyby wszyscy mieli się obawiać, że jakaś baza leży gdzieś na "biegu nie północnym gdzie niewiadomo kto ma do tego wgląd i jak długo to będzie działać" to nikt by nie zakładał sklepu internetowego ;) to forum też by nie działało, bo cała baza np użytkowników jest na jakiś serwerach. Jak komputer padnie (lub dysk) ktoś ukradnie, zostanie zniszczony przez powódź i tak dalej to nie mamy bazę w ogóle... Tak więc ja bym nie dramatyzował. Rozwiązanie serwerowe umożliwia do tego wgląd do np napraw z dowolnego komputera a świecie, leżąc np na plaży w Egipcie możemy sprawdzić, ile telefonów, za jaką kasę zostało naprawionych...


  Moim zdaniem nie w tym rzecz, że programy online czyli przez przeglądarkę przetrzymują bazę na jakiś serwerach do których mogą mieć dostęp osoby trzecie.
  Problem jest w tym i różnica, że jak ja składam zamówienie w sklepie internetowym to osobiście się zgadzam na umieszczenie moich danych osobowych w bazie sklepu. Sklep natomiast powinien zadbać o to by dane te były przechowywane np. tylko na jego serwerze lub mieć zawartą umowę na dzierżawę serwera, gdzie jest zapewnione że baza danych nie wypłynie dalej, a jeśli się tak stanie, zarówno firma sklep internetowy jak i kupujący mają prawo domagać się odszkodowania za wyciek danych.

  Natomiast jeśli ktoś zaczyna używać oprogramowania online np do wystawiania faktur, gdzie dane nie są umieszczane na serwerze "ktosia", czyli nie ma nad nimi kontroli i wprowadza do niego moje dane, bez mojej wiedzy i zgody to tym samym moim zdaniem podlega pod ustawę o ochronie danych osobowych.

  Art. 49. 1. Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  Reasumując, moim zdaniem wszystkie szczególnie darmowe oprogramowania online umożliwiające ewidencje danych osobowych nie do końca są zgodne z tą ustawą i bym ich nie polecał. Tymbardziej iż coraz częściej otrzymuje listy lub telefony, że wygrałem coś tylko muszę wysłać sms-a pod nr itp.
 • #15
  JALA
  Level 28  
  czyli mając sklep internetowy, utrzymywany na serwerach np home.pl , gdzie klient dokonuje zamówienia i podaje swoje dane osobowe, to - idąc za Twoim tokiem myślenia - działamy nielegalnie... uff, trzeba pozamykać więc tysiące sklepów internetowych i innych portali. Chyba trochę za bardzo Cię poniosło... Każdy (w tym właściciel sklepu internetowego) musi przestrzegać ustawy, tj nie może udostępniać bla bla bla... I to bez znaczenia, czy dane klient podaje sam w formularzu www czy też osobiście będąc w siedzibie firmy, gdzie pracownik wpisuje je w program offline.
 • #16
  pawlosPS
  Level 2  
  Widzę że nie zrozumiałeś lub nie chcesz zrozumieć różnicy pomiędzy pozostawianiem danych osobowych na serwerach

  za moją zgodą (jak ja kupuję w sklepie internetowym lub rejestruje się np na tym forum)

  i bez mojej zgody (w przypadku wprowadzania mnie jako klienta usługi wystawiając FV w darmowej aplikacji do wystawiania FV)

  O tym pisałem poprzednio.

  Ja nie chce żeby moje dane osobowe były umieszczone bez mojej zgody na jakimkolwiek serwerze baz danych dowolnego providera lub dostawce takich usług.

  Jeśli w Twoim przypadku jest inaczej to tylko i wyłącznie Twoja sprawa.

  pozdrawiam
 • #17
  JALA
  Level 28  
  Wyobraź sobie, że w dobie cywilizacji, większość firm trzyma kopie danych na serwerach - nawet tych wystawionych w trybie offline. I nie musisz się na to zgadzać (nie ma takiego przepisu) natomiast osoba, która je tam przechowuje, ma do spełnienia odpowiednie obowiązki...
 • #18
  KNK34
  Level 2  
  Wygląda na to, że fajny program jest darmowy na 18 miesięcy. Napisali, że trwa promocja i przesłali klucz z datą do 07.2012. :cry:
 • #19
  bond009
  Level 2  
  Ja w swojej firmie używam darmowego programu do wystawiania faktur online - efaktury.org. Program jest bardzo porsty, posiada bazę kontrahentów, produktów oraz logo firmy na fakturze, mi w zupełności wystarcza. Do małej firmy nie znam nic lepszego, chociaż przetestowałem już wiele programów.
 • #20
  archi3
  Level 31  
  Zainteresowal mnie WGSM i MSM szukam jednak programu gdzie do kazdego zakupionego towaru moge dolozyc zdjecie (w tym przypadku skan umowy). To bardzo sie przydaje. Ostatnio mialem "trafiony" telefon i sprzed kilku miesiecy i musialem przy funkcjonariuszach przeszukiwac stosy umow a takie rozwiazanie bardzo ulatwiloby mi prace. Moze mi ktos polecic program z taka funkcjonalnoscia?
 • #21
  leofeo
  Level 15  
  Tygiel wrote:
  Witam

  www.serwisgsm.xaa.pl

  Tam jest instalka i instrukcja mojego programu. jest mozliwosc wystawiania fv-m a takze dolozenia nowych funkcji.
  Cena - symboliczna - 25zł i jest to koszt jednorazowy bez abonamentów itp. Baza danych leży lokalnie na komputerze użytkownika a nie na "biegunie pólnocnym" gdzie niewiadomo kto ma do tego wgląd i jak długo to będzie działać :).

  Pozdrawiam


  Polecam ten program.
  Własciciel może dopisać funkcje pod konkretnego klienta.
  Oczywiście cena jest bezdyskusyjna i bije konkurencje (25zł).

  Pozdrawiam
 • #22
  JALA
  Level 28  
  @archi3 - może po prostu dopisuj sobie ręcznie numer umowy po sprzedaży i tyle...? Po numerze odnajdziesz umowę w jakieś 3 sekundy.
 • #23
  Tygiel
  Level 12  
  archi3 wrote:
  Zainteresowal mnie WGSM i MSM szukam jednak programu gdzie do kazdego zakupionego towaru moge dolozyc zdjecie (w tym przypadku skan umowy). To bardzo sie przydaje. Ostatnio mialem "trafiony" telefon i sprzed kilku miesiecy i musialem przy funkcjonariuszach przeszukiwac stosy umow a takie rozwiazanie bardzo ulatwiloby mi prace. Moze mi ktos polecic program z taka funkcjonalnoscia?


  Witam

  Taka funkcja będzie dodana do programu mojego autorstwa - mozliwość dodania załącznika lub grupy załączników do każdej pozycji dotyczącej usuługi serwisowej , kupna/ sprzedazy. Załącznikiem może być dowolny plik (np. skan umowy, itd itp)

  Pozdrawiam
  KT
 • #24
  dedopl
  Level 27  
  dedopl wrote:
  Ja osobiście polecam
  Fakturka Link

  używam go już długo, rewelacyjny a przetestowałem wiele
  i jest możliwość edycji i presonalizacji wyglądu faktury


  I w prosty sposób można zaadaptować do nowych stawek Vat poprzez edycję arkuszu faktury.
 • #25
  _CzarnyK_
  Level 1  
  doozzer wrote:

  2. Program do wystawiania faktur VAT:
  -brak limitów co do liczby wystawiania faktur (chyba, że ten limit to 100 faktur/mies.)
  -brak denerwujących/rzucających się w oczy znaków wodnych lub notatek dodawanych przez program, że jest to wersja darmowa bla bla bla.
  -możliwość dodania grafiki/logo -> opcjonalnie

  Dzięki za opinie i pozdrawiam!


  Do cytowanego podpunktu mogę śmiało polecić http://www.opylto.pl

  Do 1.pkt używamy jakiegoś starocia DOSowego, bo szef się do niego przywiązał ;-) więc podaruję sobie podawanie nazwy ;)]Link[/url]
 • #26
  guzik44
  Level 10  
  poli5 wrote:
  a cos do wystawiania fv-marza?


  Program Invoicer umożliwia drukowanie m.in. FV-marża.