Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć orbitrol w C330??

p-p141 18 Sie 2010 22:45 19116 10
  • #1 18 Sie 2010 22:45
    p-p141
    Poziom 14  

Witam!

Mam w swojej 30-stce założone wspomaganie kierownicy hydrauliczne, jednak założona pompa z osobnym obiegiem hydraulicznym jest za słaba żeby kręciło się kierownica lekko, tak jak np w bizonie. Mam zapytanie co zmienić żeby kręciło sie kierownica tak lekko jak w bizonie?? Myślałem nad podłączeniem sie do oryginalnego obiegu hydraulicznego podnośnika w c330, tylko jak podłączyć?? w szereg węża dopływającego czy równolegle?? Czy trzeba zastosować dodatkowy zawór?? Chodzi mi o to, aby podnośnik działał tak jak do tej pory... Proszę o schemat lub dokładny opis każdej z propozycji.

Proszę o pomoc!!!!

3 10
  • #2 18 Sie 2010 23:02
    kmr
    Poziom 16  

Orbitrol służy do sterowania układem kierowniczym hydrostatycznym (bizon). Z tego co piszesz ty masz wspomaganie w C330 proponował bym przejścoie na układ hydrostatyczny lub założenie siłownika wspomagania ze sterowaniem tak jak ma to miejsce np w Zetorach starszego typu (siłownik wspomagający zintegrowany z rozdzielaczem) takie cudo można też nabyć od Stara (chyba).

0
  • #3 18 Sie 2010 23:12
    p-p141
    Poziom 14  

Hmmm ja mam już zastosowany siłownik... tylko myślę nad podłączeniem orbitrola pod obieg hydrauliczny pompy oryginalnej, która jest potrzebna do podnoszenia maszyny w ciągniku i zastanawia mnie to czy mogę podłączyć się do tego obiegu w szereg?? czyli od wyjścia pompy wejście orbitrola a wyjście orbitrola do rozdzielacza hydrauliki czyli na podnośniki itp. Czy będzie działać poprawnie?? jest to orbitrol 100 a pompa ma około 20l/min

0
  • #4 19 Sie 2010 16:44
    cichus
    Poziom 21  

A jaka to jest pompa? Jakie wytwarza max. ciśnienie? Nic o tym nie piszesz a to bardzo ważne. Jeśli Twoja pompa ma ciśnienie podobne do tego panującego w układzie hydrauliki ciągnika to taka przeróbka nic nie pomoże. Zmiana średnicy siłownika jedynie może pomóc.

1
  • #5 19 Sie 2010 19:21
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Z czego masz teraz wspomaganie i jak to wygląda?
    Moim zdaniem masz za niskie obroty pompy.
    Jest to pompa zębata czy łopatkowa i jakie ma obroty?

0
  • #6 19 Sie 2010 21:59
    p-p141
    Poziom 14  

Jest to pompa zebata i ta od osobnego obiegu w tym ciągniku ma za wolne obroty i dlatego tak ciężko to działa.. ale wydaje mi sie że jeśli podłącze pod ta pompe od podnośników powinno być ok. Ta pompa osobna ma 10l/min a ta od podnośnika około 20l/min więc chyba będzie ok??

1
  • #7 20 Sie 2010 07:41
    romoo
    Użytkownik obserwowany

To zwiększ obroty pompy.

0
  • #8 20 Sie 2010 21:53
    DIZZI
    Poziom 17  

p-p141 napisał:
    Jest to pompa zebata i ta od osobnego obiegu w tym ciągniku ma za wolne obroty i dlatego tak ciężko to działa.. ale wydaje mi sie że jeśli podłącze pod ta pompe od podnośników powinno być ok. Ta pompa osobna ma 10l/min a ta od podnośnika około 20l/min więc chyba będzie ok??

No nie wiem czy to dobry pomysł co do wydajności to dobrze myślisz tylko jest jeden istotny problem pompa jest w skrzyni biegów i wciśnięcie sprzęgła powoduje jej rozłączenie a tym samym kłopoty z kierowaniem więc musi być to pompa nie zależna można zwiększyć wydatek pompy przez podniesienie obrotów ,zmienić
    koła pasowe na pompie mniejsze .

0
  • #9 24 Sie 2010 22:35
    kmr
    Poziom 16  

Witam

Zobacz jaka pompa (wydatek i ciśnienie) jest w Ostrówku Napęd pompy jest realizowany bezpośrednio z wału korbowego tego sprzętu. I porównaj!

1
  • #10 25 Sie 2010 10:49
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Kolego ona ma 10l/m przy określonych obrotach , sprawdz czy masz te obroty!

1
  • #11 25 Sie 2010 22:49
    Grzegorz_madera
    Poziom 31  

Przy 10l/min wspomaganie powinno pracować prawidłowo. Możliwe, że pompa jest mocno zużyta i nie osiąga tej wydajności. Dobrze byłoby sprawdzić ciśnienie w układzie, zanim zacznie się kombinować.

1