Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak masy/Piaggio sfera/Nie ładuje aku

krakus741 18 Aug 2010 23:18 3296 5
    krakus741
    Level 15  
    Witam, zgubiłem masę w mojej Piaggio sfera, a mianowicie po ściągnięciu silnika i ponownym założeniu, motor nie ma masy. Muszę kablem z akumulatora do minusa podłączyć do ramy i wtedy wszystko zaczyna działać. Tylko jest problem, jak tak jest podłączone, to akumulator się nie ładuje.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    jack63
    Level 43  
    A co to za szyfr? "f5" ???
    Masa silnika często jest prowadzona jednym z kabli wychodzących z magneta. Musiałeś czegoś nie podłączyć. Pewnie dzięki temu spaliłeś regulator napięcia. Sprawdź napięcia na kablach z prądnicy. Czy światła działają? Skąd wiesz,że nie ma ładowania?
    BANANvanDYK
    Level 39  
    Masa łączy się przewodem masowym rozrusznika, jest przykręcona przewodem z końcówkami oczkowymi po obu stronach. Ponadto masa łączy się przez stator i moduł CDI. Ładowanie nie potrzebuje masy, zastosowano cewkę "bezmasową" która z jednej strony jest połączona bezpośrednio z "+" akumulatora.
    krakus741
    Level 15  
    F5 odświeżenie tematu :D
    Wiem że nie ma ładowania bo widzę jak rozrusznik słabo kręci po przejechaniu nawet 10 km ,a wcześniej po takie jeździe kręcił bardzo dobrze .