Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista Toshiba pomocy

19 Sie 2010 01:37 1421 3
  • Poziom 8  
    Witam mialem orginalny system vista ktorego zmienilem na xp ale chce teraz wrocic spowrotem do visty, i mam takie pytanie czy moge sciagnac gdzies ze strony producenta oryginalny system nie placac za niego, jezeli mam oryginalny klucz z naklejki z pierwszej visty ktora byla zainstalowana na moim laptopie.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    Raczej nie. Po uruchomieniu nowego komputera powinieneś wykonać kopię systemu w celu ewentualnej późniejszej instalacji (tzw. recovery disc(s) ). Jeśli nie zostało to zrobione, to jest problem. O ile nie usunąłeś przy instalacji XP ukrytej wcześniej partycji, być może jakimś skrótem klawiszowym da się uruchomić instalację systemu z tej partycji (musisz przeczytać instrukcję od swojego laptopa, jest w niej dokładnie napisane, jak to zrobić - o ile w ogóle się da).
  • Poziom 2  
    Jeśli masz viste to ściągasz z neta, z kąd chcesz. Byle zgadzał się język systemu oraz "bitowość" (system 32 bitowy albo 64). Instalujesz wersję na jaką masz klucz czyli np. Vista Home. Po instalacji masz 30 dni na "wypróbowanie" systemu, ale wystarczy, że zaraz po instalacji wejdziesz w Panel Sterowania -> system i tam na dole masz do wpisania klucz instalacji oraz aktywację przez internet.
    Wpiszesz klucz, on połączy się z internetem i po chwili dostajesz komunikat, że Twój system jest oryginalny. No chyba, że dokonywałeś jakiś zmian w sprzęcie typu: nowa płyta główna, to wtedy nie wiem jak to dokładnie jest, ale można próbować dzwonić do MS Polska i jakoś Ci chyba po tłumaczeniach się klucz przywrócą ;)