Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clio 1.2 2000r, zwarcie pod deską

coma24 19 Aug 2010 07:51 1536 6
 • #1
  coma24
  Level 10  
  Mam problem z autem z tematu, 4 razy pod rząd w odstępach około 10 sekund wystąpiło chyba zwarcie gdzieś w okolicach tablicy z zegarami. Na 3 sekundy opadły wszystkie zegary na sam dół oprócz wskaźnika poziomu paliwa -ten poszedł do samej góry, dużo wyżej niż jest po pełnym zatankowaniu. Po tych 3 sekundach wszystko wracało do normalności, było to w czasie jazdy i auto jechało normalnie. Został także wykasowany licznik kilometrów. Czy ktoś miał podobny problem ?
 • #2
  basti1984_2007
  Level 17  
  A może nie zwarcie tylko przerwa...luźna kostka licznika?
 • #3
  coma24
  Level 10  
  Było właśnie też słychać takie bzyczenie, jak w kontakcie kiedy sie przewody przepalają.
 • #4
  emeryt2
  Level 42  
  Szafa w górę i przegląd pod kątem "przepalenia" , niekontaktu itp.
 • #5
  coma24
  Level 10  
  Myślę że to nie jest przerwa, tylko zwarcie bo do wyzerowania licznika chyba potrzebny jest sygnał napięciowy a nie przerwanie sygnału, ale może się mylę.
 • #6
  basti1984_2007
  Level 17  
  A odpięcie akumulatora też zeruje licznik, przynajmniej TRIP. No i zwarcia nie robisz.

  Quote:
  Szafa w górę i przegląd pod kątem "przepalenia" , niekontaktu itp.
 • #7
  coma24
  Level 10  
  Witam, na jakiś czas problemy zniknęły, i w jeden dzień pojawiły się od nowa ze zdwojoną siła. Ale pojawił się następny objaw, bo myślę że nie powód, korektor świateł zaczął wariować, tzn światła zaczęły się przestawiać w tą i spowrotem. Kiedy odpiąłem wtyczni przy obu siłownikach to problem z gasnącymi zegarami też zniknął, być może chwilowo. I stąd moje pytanko, po dorwaniu się do schematów elektrycznych (są w wersji elektronicznej w bardzo kiepskiej jakości z "sam naprawiam" strona 165. Doszedłem do wniosku że powodem obu tych zakłuceń może być słabe połączenie masowe pomiędzy tablicą rozdzielczą i przodem silnika oznaczone jako R107. Moje pytanko do znawców tematu bo ja w samochodach to kompletny laik jestem - jak jest wykonane to połączenie i którędy biegnie i czy kabel będzie oznaczony jako R107 ? Gdyby też ktoś miał wersję elektroniczą tego schematu elektrycznego w czytelnej wersji będę bardzo wdzięczny za info bo z tego co mam to niewiele numerów mogę odczytać.