Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRALKA: AEG Lavamat 64130-W, uszkodzony moduł sterowania!

19 Sie 2010 09:07 3860 2
  • Poziom 9  
    Witam.

Objawy uszkodzenia pralki:

Pralka prała normalnie, następnie jako że dziecko położyło się na popołudniowa drzemkę cykl został spauzowany, po 2.5 h gdy chciałem znowu odpalić program niemile zostałem zaskoczony brakiem życia w pralce.
    Nie świeciły się żadne diody na panelu przednim itp...
    Dodatkowo ciekawe że po wyłączeniu pralki z sieci na dłuższy okres po ponownym podłączeniu pralka reagowała, jednak po kilku sekundach wszystko gasła (ale tylko po dłuższym odłączeniu) Inaczej nie reagowała zupełnie.
    Moduł nie został zalany wodą.

Po oddaniu modułu sterującego w ręce specjalisty elektronika:

Uszkodzeniu w module mojej pralki uległo kilka elementów elektroniki, sam na elektronice się nie znam, jednak oddałem moduł w ręce kolegi specjalisty w tej dziedzinie.
    Po pomiarach płytki stwierdził uszkodzenie kondensatorów oraz transformatorka.
    O ile z dostaniem kondensatorów nie ma żadnego problemu, to dostanie transformatorka (5 nóżek patrz foto) jest praktycznie niemożliwe.

Czy wiecie może jaki to transformator, jakie ma napięcia ?
    Może jakiś schemat płytki ?
    Wszystkie elementy płytki są sprawne za wyjątkiem tego nieszczęsnego transformatora.
    Może dysponujecie takim elementem z uszkodzonej płytki z innej pralki ?

Dane na module ster:

Type S: 28091590.7B1
    Elux code: 132068802
    SW Ver. W2C01352 44/01

Dane pralki (foto):
    AEG Lavamat 6430-W
    PNC 914 002 311 00

PRALKA: AEG Lavamat 64130-W, uszkodzony moduł sterowania! PRALKA: AEG Lavamat 64130-W, uszkodzony moduł sterowania! PRALKA: AEG Lavamat 64130-W, uszkodzony moduł sterowania! PRALKA: AEG Lavamat 64130-W, uszkodzony moduł sterowania! PRALKA: AEG Lavamat 64130-W, uszkodzony moduł sterowania!
    PRALKA: AEG Lavamat 64130-W, uszkodzony moduł sterowania!
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    skryn napisał:
    Wiesz, skoro jesteś kiepskim, albo żadnym elektronikiem, to proponuję może tego Twojego Kolegę zaprosić na Forum, żeby coś popisał?
    Inaczej, to z Twoją wiedzą elektroniczną będziemy gadać, jak głuchy ze ślepym...
    Temat przenoszę, póki co.

Jak narazie to zupełnie nie rozmawiamy, bo żadne pytanie nie zostało zadane. Więc nie rozumiem skąd z góry założenie że nie dojdziemy do rozwiązania.
    kontakt z elektronikiem mam na bieżąco więc gdyby padło jakieś pytanie odpowiedź była by niemal że z pierwszej ręki.
    Moje pytanie było proste i nie wymaga ode mnie fachowej wiedzy, mianowicie czy ktoś wie z doświadczenia bądź innych modułów AEG jakie są parametry ww. transformatorka.

Problem został już rozwiązany, element sprawny otrzymałem z innej uszkodzonej płytki.

Pozdrawiam