Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus II + fabryczne radio cd6000 - AUX źle działa

chrisjan 19 Sie 2010 10:13 6667 1
  • #1 19 Sie 2010 10:13
    chrisjan
    Poziom 1  

Witam,
    Może ktoś będzie tak dobry bo męczę się z tym tematem (bezskutecznie) już jakiś czas. :cry:

Zapragnąłem podłączyć do radia w samochodzie IPhona, tak aby zamiast żonglować płytami CD cieszyć się cała kolekcją muzyki na raz. Po rozeznaniu możliwości stwierdziłem, że najwygodniej będzie zakupić odbiornik Blutooth zasilany z zapalniczki radia [dokładnie Kensington LiquidAUX] który przekaże poprzez swoje wyjście dźwięk do radia wejściem AUX. Teoretycznie proste, ale...
    Pierwszy problem - moje radio nie miało wejścia AUX (wersja z przyciskiem CDDJ) Po rozeznaniu sprawy znalazłem informacje że teoretycznie powinienem zaopatrzyć się w "emulator" zmieniarki CD który wyprowadzi mi AUX z radia. Problem niestety taki, że nigdzie takiego emulatora, który miałby działać z tym konkretnym modelem radia nie znalazłem, a jeżeli już to sprzedawca nie potrafił jednoznacznie stwierdzić że na pewno działać będzie.
    Stwierdziłem więc, że prościej i taniej będzie wymienić radio na takie z AUX'em. Radio nabyłem, zamontowałem, wszystko podłączyłem i......
    Kolejny problem - w głośnikach poza muzyką z IPhona słyszę obroty silnika, pracę wycieraczek, obroty wentylatora, itp. Szukam dalej. Okazuje się że rozwiązaniem mojego problemu jest tzw. ground loop isolator - czyli po naszemu izolator masy na tor audio. Kupiłem, zamontowałem pomiędzy radiem a adapterem BT i....
    Znowu kiszka - muzyka jest bardzo wyciszona, dodatkowy efekt pogłosu jak ze studni - słuchać się tego nie da.

Pytanie:
    Jak sprawić aby osiągnąć zamierzony cel.
    Ideałem było by gdyby ktoś wskazał sprawdzone rozwiązanie dla oryginalnego radia (tego z CDDJ), ale jeżeli łatwiejszą opcja jest radio w wersji z AUX to pozostanę przy tym rozwiązaniu, tylko jak zapewnić sobie czysty dźwięk.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,
    chrisjan

0 1
  • #2 20 Sie 2010 21:23
    gosztekseba
    Poziom 31  

1. Do tamtego radia (oryginalnego) wlutować kabelek mini jack pod przedwzmacniacz radia.

2. Może filtr przy zasilaniu tamtego "nowego" radia?

0