Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hasło WiFi - można zmienić?

soprano019 19 Sie 2010 11:21 3191 7
  • #1 19 Sie 2010 11:21
    soprano019
    Poziom 8  

Witam serdecznie.
    Panowie mam mały problem.
    Postaram się go wam troszkę przybliżyć i nie ukrywam, że liczę na pomoc :D

Sprawa przedstawia się następująco :

robiłem u znajomego nowy system na laptopie. Posiada on w domu, a raczej posiadał do tej pory internet z tp i odpowiedni do tego router za pomocą którego miał zrobioną sieć bezprzewodową.
    I sprawa jest taka, że sieć zabezpieczona była hasłem a on tego hasła nie pamięta. I co ja biedny żuczek mam teraz zrobić??
    Czy można jakoś zmienić te hasło?? Jeśli tak to proszę o pomoc jak to zrobić i jak się do tego zabrać.
    Będę bardzo wdzięczny :)
    Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

0 7
  • #2 19 Sie 2010 11:33
    xury
    Poziom 39  

Reset routera do wartości fabrycznych i ustawienie wszystkiego na nowo.
    Hasło i login łatwo można odnaleźć w sieci, instrukcji lub na stronie producenta routera.

0
  • #3 19 Sie 2010 11:38
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Hasło do sieci WIFI można ustawić na nowo ale pod warunkiem że mozesz wejść na konfigurację routera. możesz ?

podłącz kablem kojmputer do routera (karta LAN w komputerze ustawiona na automatycznie IP), z okna CMD.exe wpisz, "ipconfig /all" załącz wynik, spróbuj wejść na http://ip-bramy-domyślnej-z-ip-config

0
  • #4 19 Sie 2010 13:04
    vrtx
    Poziom 2  

Nie wiem czy chodzi o ten router TP livebox ale można przywrócić ustawienia fabryczne z pozycji urządzenia czyli odpowiednim guziczkiem z tyłu routera / AP. W instrukcji powinno pisać. Zazwyczaj głęboko w obudowie dostępny dla wykałaczki, przytrzymać kilka sekund. Pozdrawiam.

0
  • #5 19 Sie 2010 15:21
    soprano019
    Poziom 8  

Nie nie chodzi o livebox o router do rozdzielenia neostrady jest to trochę inny niż zwykłe z tego co się orientuję.

0
  • #6 19 Sie 2010 15:28
    alvaro99
    Poziom 22  

Tak jak już wcześniej ktoś mówił opcje są dwie:
    1) jeśli znasz hasło do routera -> wchodzisz na stronę routera, ustawienia wifi i hasło zmieniasz,
    2) jeśli nie znasz hasła -> restart routera do fabrycznych i ustawenie wszystkiego od nowa, łącznie z nowym hasłem.

Życzę powodzenia.

0
  • #7 19 Sie 2010 15:43
    soprano019
    Poziom 8  

Dzięki panowie dziś się za to zabiorę. Mam nadzieję, że mi się powiedzie.

ps. jak zrobię resta routera do znikną dane neo a mam wątpliwości co do posiadania takowych przez kolegę pozostaje tylko mieć nadzieję, że hasło dostępowe do routera nie zostało zmienione.

0