Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Esprimo Mobile v5545 i migotająca matryca

19 Sie 2010 12:30 3844 6
  • Poziom 8  
    Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim laptopem, a mianowicie ma on swoje napady migotania obrazu. Obraz wtedy przesuwa się do góry i do dołu oraz występują zielone poprzeczne linie. Zaobserwowałem, że obraz skacze tylko gdy używam aplikacji lub gdy jestem na pulpicie, natomiast przy oglądaniu filmów lub graniu w gry komputerowe przekłamuje kolory na różne odcienie zieleni. Poniżej daje nagranie jednego z takich napadów. Poza tym czasem zdarza się że cały ekran robi się czarny, a po chwili bieleje od krawędzi w kierunku środka ekranu. To ostatnie dzieje się zazwyczaj gdy odpalam aplikację pod DOS'a.

Używam Win XP SP3. Formatowanie nie pomogło, chyba że bym może zmienił system na jakiś inny. Z innych rzeczy to komputer niesamowicie się grzeje w miejscu gdzie trzyma się lewy nadgarstek lecz z tego co przeczytałem na forach to jest charakterystyczne u tej marki (może ktoś to potwierdzić?). Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić?

pozdrwiam
    ori-jackass
  • Poziom 9  
    Mam dokładnie ten sam problem na innym modelu FS. Objaw najczęściej ustępuje po ruszeniu matrycy (zamknąć/otworzyć) lub lekkim puknięciu z lewej strony lapka przy zawiasie. Notebooki tego producenta słyną z poluzowanych śrubek więc pierwsze co to podokręcałem wszystkie. Jest jakby lepiej ale jeszcze zdarza się mu czasami "mrugnąć". Podejrzewam, że to taśma od matrycy. Przy dokręcaniu śrubek przy okazji wypiąłem i wpiąłem ją ponownie. Czy ktoś jeszcze miał podobny objaw?
  • Poziom 14  
    Mam dokładnie taki sam objaw w v6505. Czy może ktoś znalazł jakąś przyczynę?
  • Poziom 9  
    Z tego co wstępnie sprawdziłem to wszystko wskazuje na samą matrycę. Szukam paragonu i ślę lapka na gwarancję ciekawe czy mi przyjmą go bez hdd ;] Po naprawieniu muszą napisać co naprawiali i będzie już jakiś pewniak.
  • Poziom 2  
    Miałem styczność z podobnym modelem (v6505).
    W jego przypadku pomogło dociśnięcie pinów inwertera. Jeden z nich był aż tak poluzowany, że po dociśnięciu było słychać charakterystyczny "klik".
    Po porządnym skręceniu całej matrycy śrubkami anomalie odeszły w niepamięć.

p.s. warto przy okazji podkleić klawiaturę taśmą dwustronną ponieważ podczas pisania ugina się niemiłosiernie. Nie wiedzieć czemu, producentowi zabrakło śrubek na przykręcenie jej do kadłubka.

pozdrawiam