Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens Esprimo Mobile v5545 i migotająca matryca

ori-jackass 19 Aug 2010 12:30 4003 6
 • #1
  ori-jackass
  Level 9  
  Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim laptopem, a mianowicie ma on swoje napady migotania obrazu. Obraz wtedy przesuwa się do góry i do dołu oraz występują zielone poprzeczne linie. Zaobserwowałem, że obraz skacze tylko gdy używam aplikacji lub gdy jestem na pulpicie, natomiast przy oglądaniu filmów lub graniu w gry komputerowe przekłamuje kolory na różne odcienie zieleni. Poniżej daje nagranie jednego z takich napadów. Poza tym czasem zdarza się że cały ekran robi się czarny, a po chwili bieleje od krawędzi w kierunku środka ekranu. To ostatnie dzieje się zazwyczaj gdy odpalam aplikację pod DOS'a.
  Używam Win XP SP3. Formatowanie nie pomogło, chyba że bym może zmienił system na jakiś inny. Z innych rzeczy to komputer niesamowicie się grzeje w miejscu gdzie trzyma się lewy nadgarstek lecz z tego co przeczytałem na forach to jest charakterystyczne u tej marki (może ktoś to potwierdzić?). Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić?

  pozdrwiam
  ori-jackass
 • #2
  amter
  Level 10  
  Mam dokładnie ten sam problem na innym modelu FS. Objaw najczęściej ustępuje po ruszeniu matrycy (zamknąć/otworzyć) lub lekkim puknięciu z lewej strony lapka przy zawiasie. Notebooki tego producenta słyną z poluzowanych śrubek więc pierwsze co to podokręcałem wszystkie. Jest jakby lepiej ale jeszcze zdarza się mu czasami "mrugnąć". Podejrzewam, że to taśma od matrycy. Przy dokręcaniu śrubek przy okazji wypiąłem i wpiąłem ją ponownie. Czy ktoś jeszcze miał podobny objaw?
 • #3
  Doser
  Level 14  
  Mam dokładnie taki sam objaw w v6505. Czy może ktoś znalazł jakąś przyczynę?
 • #5
  amter
  Level 10  
  Z tego co wstępnie sprawdziłem to wszystko wskazuje na samą matrycę. Szukam paragonu i ślę lapka na gwarancję ciekawe czy mi przyjmą go bez hdd ;] Po naprawieniu muszą napisać co naprawiali i będzie już jakiś pewniak.
 • #7
  carel
  Level 2  
  Miałem styczność z podobnym modelem (v6505).
  W jego przypadku pomogło dociśnięcie pinów inwertera. Jeden z nich był aż tak poluzowany, że po dociśnięciu było słychać charakterystyczny "klik".
  Po porządnym skręceniu całej matrycy śrubkami anomalie odeszły w niepamięć.

  p.s. warto przy okazji podkleić klawiaturę taśmą dwustronną ponieważ podczas pisania ugina się niemiłosiernie. Nie wiedzieć czemu, producentowi zabrakło śrubek na przykręcenie jej do kadłubka.

  pozdrawiam