Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy i9000 GT po zalaniu

19 Sie 2010 15:17 4653 7
  • Poziom 14  
    Witam,

Mam samsunga I9000 po zalaniu, był lekko zalany i się nie włączał po grzaniu i wanience zaczął się włączać ale jest problem typu ze przy probie połączenia gaśnie LCD ale rozmowy nie rozłącza(normalnie słychać i można rozmawiać) i nic nie idzie zrobić( tzn powrócić, wzbudzić go do menu), tylko po wyciągnięciu baterii można go ponownie uruchomić, Niechce go za mocno podgrzewać bo ma układy klejone i może mu to raczej zaszkodzić, jeśli ktoś ma jakiś pomysł był bym wdzięczny pozdrawiam
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Nie grzej chłopie broń Boże tego telefonu. Problem może być po stronie czujnika ruchu. Jest to element, który w trakcie (zaznaczam), w trakcie połączenia przy przybliżeniu do ucha (czegokolwiek) wyłącza lcd. Sprawdź czy gdzieś przez przypadek nie jest on zasłonięty. Powinien się znajdować gdzieś pod digitalizerem (małe "okienko"). Może być też gdzieś zwarcie i mieć związek właśnie z tym czujnikiem.
  • Poziom 14  
    A wiesz może jaki układ jest odpowiedzialny za ten czujnik oraz czy czujnik ruchu znajduje się z czujnikiem światła ?
  • Spec od GSM
    Nie wiem, domniemywam ponieważ miałem identyczny przypadek ale z LG KM900, który to też jest na androidzie. I odczyszczenie miejsca koło słuchawki, gdzie znajduje się w/w czujnik pomogło.
  • Poziom 14  
    Tylko u mnie ten czujnik wygląda jak "nóweczka" pewnie problem tkwi gdzieś w płycie
  • Spec od GSM
    W/g mnie na 100% szukaj w tym usterki. Podejrzewam ze ciężko będzie ze schematem dla tego modelu. Jak masz dostęp do dobrego mikroskopu, to pooglądaj bardzo dokładnie miejsca gdzie mógł być zalany. E/w sprawdź w opcjach czy można wyłączyć tą funkcję telefonu.
  • Poziom 18  
    Przelutuj filterki przy złączu lcd, sprawdź też jak wygląda samo złącze, najlepiej pod mikroskopem. Czy jesteś w stanie dokładniej zlokalizować miejsce zalania?
  • Poziom 14  
    Telefonik działa pomogło wielokrotne czyszczenie płyty kontaktem "U,S"
    pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz

Ps.Ale wszystko w 100% zaczęło działac po hard resecie :)