Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad Y550 200017 Problem!

19 Sie 2010 15:24 2724 6
  • Poziom 9  
    Mam laptopa kupionego pod koniec czerwca tego roku - Lenovo Idea Pad Y550 200017. Jego parametry to:
    Procesor - Intel Core 2 Duo T6600 (2x 2.20GHz)
    RAM - 3 GB
    Karta graficzna - NVidia GeForce G210M (512 MB)
    System na jakim pracuje to Windows 7 Home Premium, a DirectX 11 oczywiście, sterowniki do grafiki są najnowsze.

Mam z nim mały problem. A mianowicie tną mi się przeróżne gry nawet te starsze. Najbardziej boli mnie Gothic 3, gdzie się nie da praktycznie grać. Idzie mi tam 9 - 15 Fps'ów. Dźwięk jest dobry ale ten obraz :cry:. O co w ogóle chodzi, przecież komputer nie jest zły. Będę wdzięczny za każdą dobrą odpowiedź.
  • Poziom 12  
    Akurat Gothic 3 jest tak zabugowany, że na niczym nie chodzi płynnie, poza tym ta grafa nie za bardzo się do grania nadaje, poszukaj testów wydajności w sieci ;) Sprawdź, czy w czasie nagłych spadków nie przegrzewa się czasami, przy zbyt wysokiej temperaturze będzie obniżał zegary.
  • Poziom 9  
    Odnośnie ciepła to jak gram w Gothic'a itp. to mi dmucha ale na zimno ;p. A jest w ogóle jakiś sposób, żeby poprawić wydajność? Pomijając oczywiście zmniejszenie detali bo to na początku się robi.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Podkręcenie karty programowe, wyłączenie zbędnych programów/procesów na czas gry, możesz też spróbować z koligacją, przełączyć explorera i inne ważne wątki tylko na jeden rdzeń a grę na dwa. Z OC karty uważaj, chłodzenie może nie wyrobić.
  • Poziom 9  
    A jak odnośnie sterowników. Bo nie jestem pewien czy w tym przypadku "nowsze" znaczy "lepsze"?
  • Poziom 12  
    Zwykle nowsze znaczy lepsze, o każdej wersji sterowników możesz poszukać informacji w sieci. Oczywiście od wszystkiego są wyjątki.
  • Poziom 9  
    Dobra. Dzięki za odpowiedź. Punkty poleciały i thx za pomoc.