Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z siecia VPN- hamachi.

shnek 19 Aug 2010 15:39 7048 4
 • #1
  shnek
  Level 10  
  Mam problem z polaczeniem multiplayer w grze Age of Empires II (rowniez z dodatkiem "The Conquerours"). Laczymy sie przez siec hamachi, na jednym serwerze, mozemy sie nawzajem pingowac.
  Gdy wchodzimy w gre, jeden z nas stawia serwer, a drugi probuje sie polaczyc. Serwer nie jest odnaleziony po liscie, ale po wpisaniu ip hamachi pojawia sie, przy probie polaczenia mamy komunikat: "Nie mozesz przylaczyc sie do gry".
  Dzieje sie tak samo, gdy ja stawiam serwer, jak i moj kolega.

  Czy ktos ma jakies rozwiazanie na ten problem? Dodam, ze laczymy sie z internetem poprzez rozne uslugi, obydwoje mamy routery, ja mam windows7, kolega windows xp

  PS. Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z laptopa sprowadzanego z USA z domyslnie wgranym jezykiem angielskim.
 • #2
  thralll
  Level 13  
  Ja bym sprawdził ustawienia firewalla (także tych w routerze), później spróbował połączyć się w ten sam sposób tyle, że inną grą.
  Jeśli powyższe próby wypadną pomyślnie to trzeba sprawdzić czy to nie błąd gry wtedy polecam pojechać do kolegi z komputerem i połączenie się przez sieć lokalną.
 • #3
  shnek
  Level 10  
  Pojechac z komputerem? Ciekawe dlaczego obtawiasz ze mam laptopa i to nie daleko. Sprobujemy, z tym ze kolegi dzis nie ma wiec jedyne co to napisze jutro jak mi sie udalo.

  PS. Zalatwimy 2 oryginaly i wtedy bedziemy miec pewnosc ze to nie gry maja wade.
 • #4
  PitD

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jaka jest wersja Hamachi?
  Najlepiej mieć wersję 1.0.3.0 i jej nie aktualizować.
  Po aktualizacji niestety dzieją się takie rzeczy jak opisujesz.
  Przywrócenie potem starej wersji już nie pomaga.
  Błąd pozostaje.
 • #5
  shnek
  Level 10  
  Problem został częściowo rozwiązany (po roku, hah)
  A więc: Próbowaliśmy zagrać przez Tunngle (program taki jak hamachi, ale specjalnie zrobiony dla gier). Najpierw zagralismy w Warcrafta 3 łącząc proxy przez program YAWLE (Yet Another Warcraft Lan Emulator). Po tym spróbowaliśmy zagrać w AoE2 i działa!

  Problemem zapewne okazały się porty blokowane przez dostawce internetu kolegi (ma operatora lokalnego). Najpewniej po łączeniu przez proxy (program YAWLE) zadziałało!"
  Dziękuję za pomoc, temat mozna zamknąć.