Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz antenowy, 1 antena- 3 TV

19 Sie 2010 16:55 5930 10
  • Poziom 9  
    Chcę podłączyć 3 odbiorniki do 1 anteny a mianowicie 2 tv i karte tv z komputera.
    gdy podpiłem sam rozdzielacz to jakość mnie nie zadowala.
    Znalazłem na allegro wzmacniacz: http://allegro.pl/item1195273282_profesjonalny_wzmacniacz_tv_40db_hit_to_dziala.html i zastanawiam się czy ten wzmacniacz wystarczy aby podzielić sygnał na 3 odbiorniki.

załączam zdjęcie rozdzielacza

Link do aukcji zamieniłem w myśl regulaminu pkt. 10,11 oraz pkt. 15 . [SP5ANJ]
  • Poziom 22  
    To tak, jeden tv działa ok?? jak tak to na tym rozdzielaczy też powinno działać tylko trzeba zwrócić uwagę na odległości jest w opisie tego rozdzielacza. jak z nim jest kiepsko to rozdzielacz aktywny z wzmacniaczem tego co sie traci na rozdzieleniu. A jaką masz antenę i jaki wzmacniacz?
  • Poziom 9  
    jeden TV działa dobrze. Później rozgałęziłem go na tv i kartę tv w kompie- tv odbierał bez problemów a karta w kompie miała problem z odnalezieniem paru kanałów ale działała w miarę ok , gdy podpiąłem teraz drugi TV to karta w kompie nie znajduje niczego. Mam antenę siatkową i wzmacniacz taki jak widać na zdj. poniżej.

Gdy ten rozdzielacz zastąpię rozdzielaczem aktywnym to będę musiał zmieniać też wzmacniacz przy antenie?

• Warunkowo odblokowany
    jo927 napisz to jeszcze raz!

Ale przeczytaj punkt 15 regulaminu!
  • Poziom 21  
    Witam.
    Oczywiście rozdzielacz aktywny sprawdzi się doskonale.
    Jeśli lubisz lutować, możesz spróbować wykonać rozdzielacz mojego pomysłu i to bez wydatków.
    Może nie jest to profesjonalne ale u mnie działa.
    Z anteny siatkowej mam rozdzielone na 4 telewizory a jakość obrazu na wszystkich TV jest taka sama.
    Nie należny tylko przesadzać z długością kabla od rozdzielacza max 6 m.

• Poziom 9  
    długość kabla na pewno przekroczy 6m, dwa kable będą miały długość ok 10m, a jeden ok 15. Z lutowaniem nie ma problemu ale czy warto w ogóle próbować przy takich długościach?
  • Poziom 21  
    Chodzi o to że gdyby masy rozdzielonych telewizorów były połączone z masą anteny to zmniejszyła by się rezystancja w całej instalacji doprowadzając do spadku jakości sygnału. Dzięki przerwaniu masy w pozostałych telewizorach, rezystancja w instalacji wynosi 75 ohm.

Próbować zawsze można z tym że najbardziej oddalony telewizor powinien mieć separator z zasilaczem a reszta podpięta do rozdzielacza.
    Gdyby okazało się że jakość sygnału jest za słaba to rozdzielacz można zastąpić aktywnym.
  • Warunkowo odblokowany
    Też widzę ten rysunek bez sensu!
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    jo927 napisał:
    jeden TV działa dobrze. Później rozgałęziłem go na tv i kartę tv w kompie- tv odbierał bez problemów a karta w kompie miała problem z odnalezieniem paru kanałów ale działała w miarę ok , gdy podpiąłem teraz drugi TV to karta w kompie nie znajduje niczego.

Musisz pamiętać o tym, iż "karta w kompie" ma zawsze mniejszą czułość samego "odbiornika" (około -6dB i więcej) .
    Cytat:
    Gdy ten rozdzielacz zastąpię rozdzielaczem aktywnym to będę musiał zmieniać też wzmacniacz przy antenie?

NIE.
    Aktywny to znaczy - wzmacniacz około +10dB - , który niweluje spadki napięć w.cz. tracone w instalacji/okablowaniu/złączach .

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Podpiąłem ten wzmacniacz o który się pytałem w pierwszym poście i wszytko działa tak jak powinno.

Dzięki za pomoc!