Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odtwarzacz sieciowy HDTV który kupić

badboy23 19 Aug 2010 16:57 6635 13
  • Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    einkillahertz
    Level 12  
    Z tych wszystkich, które wymieniłeś chyba ferguson najlepszy. Trudno mi się wypowiadać, bo nie używałem tych modeli, ale jakbym miał wybierać to brałbym fergusona. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na odtwarzacz? Ja ostatnio bawiłem się Xtreamerem Media Player i jeśli masz 500 złotych na zbyciu, to spokojnie możesz sobie w niego zainwestować :-) fajny sprzęcik :-)
    acidi
    Level 13  
    Podłącze się do tematu bo mam bardzo podobny problem. Zastanawiam się nad zakupem ARIVA HDPlayer 210 a IcyBox MP3011HW. Zależy mi przede wszystkim na możliwości zaimplementowania dysku 3,5 cala, obsługi serwisu youtube i polskich znaków (napisy w formacie txt) oraz możliwości podłączenia playera do PC by zrzucić na niego filmy. Do wydania mam 400 max 450zl. Proszę o propozycje sprzetowe
    passaci
    Level 11  
    Hm, nie będę porównywał tych wszystkich odtwarzaczy, które wymieniłeś, ale mogę się podzielić swoimi doświadczeniami. Aktualnie mam w domu Xtreamer'a ( wersję podstawową z dyskiem 500GB ). Odtworzył wszystko, co do tej pory na niego wgrałem ( obrazy płyt, mkv wmv, zdjęcia, muzykę), wliczając polskie znaki. Kosztuje właśnie około 450 zł, do tej pory nie potrzebowałem instrukcji, żeby zrobić z nim co tylko chciałem. Tutaj jest pełna specyfikacja owej "mydelniczki" ( jest tak nazywany na forach z racji małych gabarytów ) - http://www.humanmedia.pl/xtreamer.html - wszystko porządnie opisane po polsku, szczególnie w zakładkach "Specyfikacja" i "Do pobrania". Może warto porównać go z Icy i MP - a nuż a widelec okaże się lepszy ? ;)
    badboy23
    Level 27  
    passaci wrote:
    Hm, nie będę porównywał tych wszystkich odtwarzaczy, które wymieniłeś, ale mogę się podzielić swoimi doświadczeniami. Aktualnie mam w domu Xtreamer'a ( wersję podstawową z dyskiem 500GB ). Odtworzył wszystko, co do tej pory na niego wgrałem ( obrazy płyt, mkv wmv, zdjęcia, muzykę), wliczając polskie znaki. Kosztuje właśnie około 450 zł, do tej pory nie potrzebowałem instrukcji, żeby zrobić z nim co tylko chciałem. Tutaj jest pełna specyfikacja owej "mydelniczki" ( jest tak nazywany na forach z racji małych gabarytów ) - http://www.humanmedia.pl/xtreamer.html - wszystko porządnie opisane po polsku, szczególnie w zakładkach "Specyfikacja" i "Do pobrania". Może warto porównać go z Icy i MP - a nuż a widelec okaże się lepszy ? ;)

Na początek widzę dwie wady :)
    1. Xtreamer Media Player & Streamer dysk do 750Gb 2,5 call, Icy do 2TB 3,5 call, co oznacza że są tańsze dyski do Icy
    2, Xtreamer Media Player & Streamer ma 1 gniazdo SATA, Icy ma 2 gniazda SATA :)
    marhyl70
    Level 9  
    A tak konkretyzując , to obok Xtrimera są jakieś inne porównywalne ceną i odtwarzające możliwie wszystkie najpopularniejsze formaty audio i video?,tak do 800-900 zł.
    Ja zastanawiam się nad WD TV Live Hub

Link
    Krakus22
    Level 9  
    Jeśli chcesz sobie poczytać więcej o odtwarzaczach sieciowych i ich możliwościach zobacz sobie na stronę hmblog.pl
    Są tam opisywane testy oraz porównania tych urządzeń, mi osobiście pomogła ona w wyborze odpowiedniego.
    einkillahertz
    Level 12  
    marhyl70 wrote:
    A tak konkretyzując , to obok Xtrimera są jakieś inne porównywalne ceną i odtwarzające możliwie wszystkie najpopularniejsze formaty audio i video?,tak do 800-900 zł.

WD Spoko. Ale jak chciałbyś już wydawać 900 złotych to popcorn a200 - dosyć popularny model, bo niedrogi, a daje sporo możliwości i ma dobry support ze strony producenta. Obecnie można go wyrwać w podstawowej wersji za 750 złotych (cena podana za humanmedia).
    badboy23
    Level 27  
    Krakus22 wrote:
    Jeśli chcesz sobie poczytać więcej o odtwarzaczach sieciowych i ich możliwościach zobacz sobie na stronę hmblog.pl
    Są tam opisywane testy oraz porównania tych urządzeń, mi osobiście pomogła ona w wyborze odpowiedniego.

Jeśli można spytać jaki kupiłeś?
    Peter__
    Level 16  
    Poszukuję opinii na temat Fergusona Ariva HDPlayer'a 310 i jak on w rzeczywistości się sprawuje, gdyż jest to nowość na rynku, a prawie wcale takich informacji o nim nie ma. A oto link do specyfikacji tego Ariva HDPlayer'a 310
    Z góry dziękuję.

**************************************************************************************************

Już mam go - teraz jestem na etapie testów. Na razie wrzuciłem instrukcję tego HDPlayer'a 310
    janpat_2
    Level 10  
    Witam. Mam 310 od tygodnia i szczerze mówiąc po 2 dniach miałem ochotę ja oddać do sklepu z powodu bardzo niestabilnej pracy. Ogólnie sprzętowo to odtwarzacz jest ok. Ma trochę wad ale który z hd playerów ich nie ma. Problem to niedopracowany soft fergusona który "zamula" odtwarzacz. Ten odtwarzacz to nie polski wyrób tylko kupowany przez fergusona. Pod tym linkiem jest brat blizniak: http://www.dxtreme.com.au/DX320/dx320spec.html
    Zaczynają się pojawiać alternatywne i bardziej stabilne softy do 310.
    szkoda tylko że fergusona nie dba o klienta i jego zadowolenie z zakupionego produktu tylko liczy kasę ze sprzedaży. Suport techniczny jest w tej firmie fatalny.
    MrRoger
    Level 11  
    Witam!

Szukam identycznego rozwiazania jak Wy, potrzebuje sprzetu pracujacego nie tylko jako odtwarzacz, ale i serwer plikow multimedialnych w sieci.

Szukam sprzetu, ktory:
    * udostepni pliki w sieci na haslo/login/konta Windows'owe;
    * zapisze obraz z TV do .avi czy innego formatu;
    * odtwarza bezproblemowo wszystkie formaty (glownie .avi; .rmvb)
    * obsluguje dyski 3,5" do 2TB
    * bezproblemowo dziala poprzez WiFi (podlacze Access Point'a poprzez RJ45 o ile urzadzenie nie posiada zintegrowanego AP)
    badboy23
    Level 27  
    einkillahertz wrote:
    marhyl70 wrote:

WD Spoko. Ale jak chciałbyś już wydawać 900 złotych to popcorn a200 - dosyć popularny model, bo niedrogi, a daje sporo możliwości i ma dobry support ze strony producenta. Obecnie można go wyrwać w podstawowej wersji za 750 złotych (cena podana za humanmedia).

Ja zakupiłem A200 za 250 zł nowy :) i nie żałuje ma wszystko to, co chce MrRoger tylko bez nagrywania.