Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lcd Samsung LE32R82B brak podświetlenia

19 Sie 2010 17:44 4370 14
 • Poziom 17  
  Witam. Lcd podczas startu z stand-by na chwilę pojawia się treść oraz podświetlenie po chwili podświetlenie znika a śnieżenie pozostaje. Zasilacz sprawdzony wymienione kondensatory w gałęzi 24V, B/L wynosi 3,4V w chwili kiedy zapalają się lampy spada do 1V na chwilę lampy świecą się i jest 3,4V po czym gasną i napięcie to jest stabilne, on/off 5,1V. Dodatkowo kiedy matryca jest podświetlana z lewej strony widać, że obraz jest ciemniejszy czyli mniej rozświetlony.
 • Poziom 11  
  zobacz czy inwertery nie sa przegzane
 • Poziom 29  
  piotr10001 napisał:
  zobacz czy inwertery nie sa przegzane
  Heh, dobre. Niech kolega rozjaśni tutaj zebranemu forum co przez to rozumie. Pozdrawiam
 • Poziom 35  
  Kraszgoo napisał:na chwilę pojawia się treść oraz podświetlenie po chwili podświetlenie znika a śnieżenie pozostaje. Napisz trochę jaśniej jak widzisz ten śnieg kiedy Ci zaniknie podświetlenie?
 • Poziom 17  
  Widzę śnieg podświetlając zewnętrznym źródłem pod pewnym kontem ekran. Czekam na decyzję klienta bo nie wie czy w ogóle robić ten sprzęt więc cierpliwie czekam dlatego nie odpisywałem. Trafka invertera sprawdzone (pod kątem rezystancji) jeżeli o to chodziło (piotr10001).
 • Poziom 35  
  Czyli wraz z wyłączeniem podświetlenia zanika treść obrazu a pozostaje śnieg? Jeżeli tak jest to chyba można wyciągnąć logiczne wnioski.
 • Poziom 17  
  Nie jest tak fakt nie dodałem. Jeżeli podłącze sygnał to jest treść programu menu itd.
 • Poziom 29  
  Podaj oznaczenia matrycy i inwertera,zmierz zasilanie idące na inwerter. Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Uszkodzenie invertera lub świetlówki matrycy. Częstym przypadkiem jest uszkodzenie trafa.
 • Poziom 17  
  Zasilanie na inverter poprawne. Trafka sprawdzone. Co do lamp podświetlenia nie sprawdzałem. Oznaczenia matrycy i invertera podam jutro po prostu muszę jeszcze raz rozkręcić (klient szachuje i czyta promocje). Pozdrawiam.
 • Poziom 33  
  Cytat:
  (klient szachuje i czyta promocje)

  Jak mu trzy tygodnie naprawiasz podświetlenie, to chłop rozgląda się za nowym.

  Cytat:
  Trafka sprawdzone.

  Jak sprawdzone??? nie zawsze maja przerwę.
  Cytat:
  Dodatkowo kiedy matryca jest podświetlana z lewej strony widać, że obraz jest ciemniejszy czyli mniej rozświetlony.

  I to jednak świadczyłoby o uszkodzeniu inwertera, wszystkie świetlówki uszkodzone tak samo, to raczej mało prawdopodobne,:D
 • Poziom 17  
  He He ja czy ty to lamer? Jak wszystkie świetlówki czytaj uważnie przecież może być uszkodzona tylko jedna co często zdarza się u innych producentów. Klient sam prosił o czas i wstrzymanie się z naprawa więc czekam. Moderator lamer się znalazł
 • Poziom 33  
  Cytat:
  He He ja czy ty to lamer? Jak wszystkie świetlówki czytaj uważnie przecież może być uszkodzona tylko jedna co często zdarza się u innych producentów.

  Jeśli uszkodzona jedna, to źle świeci jedna, a nie cała lewa strona. A Tobie źle świeci cała lewa strona. Żeby inwerter wykrył błąd świetlówki, to najpierw musi je odpalić, sprawdzić napięcia i prądy na poszczególnych świetlówkach i wtedy się wyłączyć, ale najpierw musi ruszyć z "pełną mocą"

  Cytat:
  przecież może być uszkodzona tylko jedna

  Oczywiście, ale wtedy pozostałe przez chwile zapalają się normalnie.
 • Poziom 19  
  Witam
  Do wymiany swietlowki w tym modelu to norma na gwarancji juz pekaly. Na sniegu widac zle podswietlony obraz. Panel uzyty w tym modelu dla samsunga - LTA320WT-L06/7/8.
  Pozdrawiam