Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lcd Samsung LE32R82B brak podświetlenia

19 Sie 2010 17:44 4370 14
  • Poziom 17  
    Witam. Lcd podczas startu z stand-by na chwilę pojawia się treść oraz podświetlenie po chwili podświetlenie znika a śnieżenie pozostaje. Zasilacz sprawdzony wymienione kondensatory w gałęzi 24V, B/L wynosi 3,4V w chwili kiedy zapalają się lampy spada do 1V na chwilę lampy świecą się i jest 3,4V po czym gasną i napięcie to jest stabilne, on/off 5,1V. Dodatkowo kiedy matryca jest podświetlana z lewej strony widać, że obraz jest ciemniejszy czyli mniej rozświetlony.
  • Poziom 11  
    zobacz czy inwertery nie sa przegzane
  • Poziom 29  
    piotr10001 napisał:
    zobacz czy inwertery nie sa przegzane
    Heh, dobre. Niech kolega rozjaśni tutaj zebranemu forum co przez to rozumie. Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Kraszgoo napisał:na chwilę pojawia się treść oraz podświetlenie po chwili podświetlenie znika a śnieżenie pozostaje. Napisz trochę jaśniej jak widzisz ten śnieg kiedy Ci zaniknie podświetlenie?
  • Poziom 17  
    Widzę śnieg podświetlając zewnętrznym źródłem pod pewnym kontem ekran. Czekam na decyzję klienta bo nie wie czy w ogóle robić ten sprzęt więc cierpliwie czekam dlatego nie odpisywałem. Trafka invertera sprawdzone (pod kątem rezystancji) jeżeli o to chodziło (piotr10001).
  • Poziom 35  
    Czyli wraz z wyłączeniem podświetlenia zanika treść obrazu a pozostaje śnieg? Jeżeli tak jest to chyba można wyciągnąć logiczne wnioski.
  • Poziom 17  
    Nie jest tak fakt nie dodałem. Jeżeli podłącze sygnał to jest treść programu menu itd.
  • Poziom 29  
    Podaj oznaczenia matrycy i inwertera,zmierz zasilanie idące na inwerter. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Uszkodzenie invertera lub świetlówki matrycy. Częstym przypadkiem jest uszkodzenie trafa.
  • Poziom 17  
    Zasilanie na inverter poprawne. Trafka sprawdzone. Co do lamp podświetlenia nie sprawdzałem. Oznaczenia matrycy i invertera podam jutro po prostu muszę jeszcze raz rozkręcić (klient szachuje i czyta promocje). Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Cytat:
    (klient szachuje i czyta promocje)

Jak mu trzy tygodnie naprawiasz podświetlenie, to chłop rozgląda się za nowym.

Cytat:
    Trafka sprawdzone.

Jak sprawdzone??? nie zawsze maja przerwę.
    Cytat:
    Dodatkowo kiedy matryca jest podświetlana z lewej strony widać, że obraz jest ciemniejszy czyli mniej rozświetlony.

I to jednak świadczyłoby o uszkodzeniu inwertera, wszystkie świetlówki uszkodzone tak samo, to raczej mało prawdopodobne,:D
  • Poziom 17  
    He He ja czy ty to lamer? Jak wszystkie świetlówki czytaj uważnie przecież może być uszkodzona tylko jedna co często zdarza się u innych producentów. Klient sam prosił o czas i wstrzymanie się z naprawa więc czekam. Moderator lamer się znalazł
  • Poziom 33  
    Cytat:
    He He ja czy ty to lamer? Jak wszystkie świetlówki czytaj uważnie przecież może być uszkodzona tylko jedna co często zdarza się u innych producentów.

Jeśli uszkodzona jedna, to źle świeci jedna, a nie cała lewa strona. A Tobie źle świeci cała lewa strona. Żeby inwerter wykrył błąd świetlówki, to najpierw musi je odpalić, sprawdzić napięcia i prądy na poszczególnych świetlówkach i wtedy się wyłączyć, ale najpierw musi ruszyć z "pełną mocą"

Cytat:
    przecież może być uszkodzona tylko jedna

Oczywiście, ale wtedy pozostałe przez chwile zapalają się normalnie.
  • Poziom 19  
    Witam
    Do wymiany swietlowki w tym modelu to norma na gwarancji juz pekaly. Na sniegu widac zle podswietlony obraz. Panel uzyty w tym modelu dla samsunga - LTA320WT-L06/7/8.
    Pozdrawiam