Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Soft w Nokiach - wielkości...

Henry(k) 26 Sty 2003 12:37 2483 8
  • #1 26 Sty 2003 12:37
    Henry(k)
    Poziom 30  

Witam ponownie.

Chciałbym mamie zmienić soft w 3310 v4.18 na nowszy ale wymiękłem na razie ze względu na różne długości plików. A więc mam np.
    3310_557.fls - 1 900 544
    3310_557_FULL.fls - 2 097 152
    3310_EEPROM_03D000.FLS - 196 608
    flasher zrobił zrzut: 1 048 576
    mam też 3310mcu559-wintesla.zip a w nim "nhm5ny05.590" o długości 1 228 614 i "nhm5ny05.59n" o długości 590 472.
    Ewentualnie zmienił bym na soft 3315 ale sytuacja j/w.

Czy znalazła by się dobra dusza która wyjaśni co jest co, jak i ile ?
    A może są gdzieś zapisane jakieś standardy długości plików i adresy dla poszczególnych modeli?

Pozdro.

• #2 26 Sty 2003 12:52
    pepe
    Poziom 23  

poszukaj - już było o zmiane 3310 na 3315.

pliki masz opisane - full flash, eeprom
    te "nhm" są pod dejana 1.05 lub wintesle

Zanim coś zaczniesz odczytaj full flasha najlepiej rolysem - będziesz mógł postawić phona w razie czego

• #3 26 Sty 2003 13:44
    xyz
    Poziom 18  

Jeśli telefon jest sprawny to wystarczy zapakowac samego flasha, bez EEpromu, wiec plik bedzie mial 1900544. Ja używam Rolisa 5.14

• #4 26 Sty 2003 21:28
    Henry(k)
    Poziom 30  

Czyli (poprawcie mnie jak się mylę):

3310_557.fls - 1 900 544 - jest to sam flash
    3310_557_FULL.fls - 2 097 152 - jest to flash + eeprom
    3310_EEPROM_03D000.FLS - 196 608 - a to eeprom (po co?)

Fajnie. Dzięki :sm9: .

I jeszcze zapytam o jedno (sorry, ale dopiero w GSM raczkuję :oops: )
    Zszarpałem ze stronki http://www.gsmflashes.com/nokia.html wsio co tam było (1,6GB) i stwierdziłem, że prawie wszystkie flashe (MCU+PPM) nie są w polskiej wersji.
    Teraz pytanka:
    1. partiale to nieważne w jakiej wersji językowej softu będę wgrywał? ważny jest tylko adres startowy?
    2. o co chodzi w "Repair Flash" (są one bajtowo mniejsze) podejrzewam, że do uwalonych komórek, ale czy tutaj też jest zasada wersji językowej i jakiegoś niestandardowego adresu startowego?
    3. "Wintesla Flashes" - tam są pliki głównego softu i różne językowe. Aby z tego skorzystać należy mieć Winteslę? widzę, że przy niektórych modelach są tylko takie pliki. Oznacza to, że inaczej zmienić softu się nie da tylko Winteslą? (jakiś specjalny sprzęt do tego potrzebny?).

Sorki za takie pytanka :sm5: , ale na sieci do tej pory nic nie znalazłem.

Pozdrofka.

• #5 26 Sty 2003 23:17
    jaket
    Poziom 20  

Te wielkosci sa poprawne i wystarczy wgrywac flasha.
    W epromie masz zapisane wszystkie ustawienia, imei, MSID i takie tam. Zazwyczaj nie trzeba wgrywac epromu chyba, ze jest uwalony.
    W Nokii tylko jedna wersja flasha jest z polska wersja jezykowa. Flashe oznaczone sa literami przy wersji flasha i prawie w kazdym modelu inna litera oznacza flasha z polskim menu.

1. Partiale wgrywasz do obojetnie jakiej wersji jezykowej poniewaz wgrywasz je do czesci MCU, ktora nie ma nic wspolnego z jezykiem.
    Po co Ci partiale skoro sa unlockery, dzialajace po m-busie we wszystkich Nokiach DCT3?
    2. Repair flash sa rzeczywiscie do uwalonych telefonow i nie wazne jest do jakiej wersji jezykowej poniewaz jezyk zawsze mozesz zmienic!!!
    3. Wintesla flashes to flashe do softu serwisowego Nokii, ale potrzebny do tego softu jest BOX, a nie zwykly flasher. Sa konwertery, zmieniajace flasha wintesli na flasha do zwyklego flashera.

W razie jakichs pytan pisz: jaket(malpa)poczta.onet.pl

• #6 27 Sty 2003 08:08
    Henry(k)
    Poziom 30  

Ano wziąłem partiale, bo nie wiedziałem czy są mi potrzebne jeszcze, kiedyś w 3310 i 6210 zciągałem sima partialem.

Jaki konkretnie BOX jest potrzebny? Na stronie http://www.id2.cz/ są schematy razem z wsadami do PIC'ów do flasherów DCT3 FULL i DCT4. Procki już mam więc sobie je zrobię.
    W plikach Wintesli jest kilka plików językowych. Jeśli wywalę wszystko oprócz polskich wersji to nic się nie stanie ? :) W sumie to tylko takie tutaj stosujemy a odchudzę sobie pliki (mam tego 1.6GB :) ). Zwłaszcza jak jest do tego jakiś bardziej dziki BOX.

Acha. Gdzie znajdę adresy startowe flash, eeprom, oraz długości danych w poszczególnych modelach Nokia? Na razie mi się to tak sobie udało, mam adresy partiali i coś ogólnie o startowych niektórych modeli.

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi :sm9:
    Pozdro.

• #7 27 Sty 2003 08:51
    jaket
    Poziom 20  

Poczytaj troche tutaj: http://nokia.techtronic.pl/
    Znajdziesz tam odpowiedzi na niektore twoje pytania.
    Niestety nie wiem czy DCT3 FULL dziala z wintesla, ale jak juz bedziesz mial zrobiony to mozesz sprawdzic :) Ja mam zwyklego flashera Dejana 1.00 pewnie takiego samego jak ty (tego ktorym wpisywales partiale) i dziala bez problemow wiec bez sensu bylo robienie nowego flashera bo potrafia to samo tyle tylko, ze do zwyklego flashera potrzeba jeszcze kabel mbus. Programow do flashowania telefonow jest w tej chwili bardzo duzo i sa bardzo proste w obsludze i nie wiem czy jest sens robienia nowego flashera?
    Flasher DCT4 jest do nowej serii telefonow Nokia 63xx, 83xx, 35xx, 66xx, 72xx, 66xx... mozesz nim zmienic jezyk i do niektorych wgrac nowsze oprogramowanie jednak jest z nim juz problem poniewaz nie obsluguje w pelni nowych wersji np. 6310i 5.22 (nie mozna zrbic downgrade do 4.80, a tylko z tej wersji lub straszych mozna zdjac simlocka - sa boxy obslugujace nowe wersje ale nie za FREE).

Masz tu jeszcze jeden adres gdzie znjadzisz cos do Nokii
    http://www.nuggie.partners.pl/

Na tych stronach jest tez potrzebny soft i flashe.

• #8 27 Sty 2003 10:38
    Henry(k)
    Poziom 30  

Dzięki. Będę czytał i się uczył.
    Zobaczę jak mi pójdzie z 3310 :)

Pozdro.

• #9 02 Lut 2003 01:11
    michu
    Poziom 16  

Przydatna tabelka: rozpis co i gdzie się zaczyna w większości Nokii. A czy plik ma dobry rozmiar, najlepiej po prostu policzyć: adres końcowy - początkowy i przeliczyć na system dziesiętny (ale pewnie wszyscy to wiedzą :lol:)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson