Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z mikrofonem na skype i nie tylko

harpell 19 Sie 2010 23:16 2813 10
  • #1 19 Sie 2010 23:16
    harpell
    Poziom 2  

Mój problem polega na tym, że inni uzytkownicy skype i ventrillo mnie nie slyszą, żeby bylo smieszniej kiedy puszzcze muzyke na glosnikach kazdy ja slyszy, w idealnej jakosci, sygnal wiadomosci na gg tez jest slyszany, jednak glosy ludzi juz nie. co mam zrobic?

0 10
  • #2 19 Sie 2010 23:34
    kaliform11
    Poziom 9  

ty nie słyszysz ludzi z którymi rozmawiasz czy oni ciebie ?

0
  • #3 19 Sie 2010 23:47
    stanislaw555
    Poziom 15  

kaliform11 napisał:
    ty nie słyszysz ludzi z którymi rozmawiasz czy oni ciebie ?

harpell napisał:
    Mój problem polega na tym, że inni użytkownicy Skype i Ventrillo mnie nie słyszą...

Czyli oni nie słyszą jego.

0
  • #4 19 Sie 2010 23:51
    kaliform11
    Poziom 9  

harpell napisał:
    jednak glosy ludzi juz nie.

to mnie zmyliło.

0
  • #5 19 Sie 2010 23:52
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

harpell, czy nie masz wyłączonego mikrofonu w mikserze?

0
  • #6 19 Sie 2010 23:56
    stanislaw555
    Poziom 15  

jankolo napisał:
    harpell, czy nie masz wyłączonego mikrofonu w mikserze?

Przecież pisze:
    harpell napisał:
    Mój problem polega na tym, że inni użytkownicy Skype i Ventrillo mnie nie słyszą, żeby było śmieszniej kiedy puszcze muzykę na głośnikach każdy ja słyszy, w idealnej jakości, sygnał wiadomości na GG tez jest słyszany, jednak glosy ludzi już nie.

Może ma zamienione kable głośnika i mikrofonu, albo inne...

0
  • #7 20 Sie 2010 00:17
    jankolo

stanislaw555 napisał:
    Może ma zamienione kable głośnika i mikrofonu

I słyszy w głośnikach dźwięki generowane przez komputer?

0
  • #8 20 Sie 2010 00:31
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

A może w mikserze przy nagrywaniu ma zaznaczone nagrywanie z urządzenia wave (lub czegoś podobnego) zamiast z mikrofonu?

@harpell -> Spróbuj wejść w mikser (start -> uruchom -> sndvol32), tam z menu Opcje wybierz właściwości, zaznacz nagrywanie, zaznacz mikrofon i naciśnij OK. Jeśli trzeba, zmień urządzenie na nagrywające. Sprawdź, czy do nagrywania wybrany jest mikrofon.

0
  • #9 20 Sie 2010 10:14
    harpell
    Poziom 2  

chozi mi raczej o to ze kiedy puscilem sobie muzyke na glosnikach i mialem wlaczona rozmowe na skype , moj rozmowca ja idelanie slyszal, natomiast mojego glosu juz nie.tak samo z dzwiekiem wiadomosci na gg. kiedy wiadomosc doszla, kolega ja slyszal. czyli moj mikrofon przekazuje dzwieki typu. muzyka z kompa itp. ale ludzkiego glosu juz nie

0
  • #10 20 Sie 2010 12:06
    jankolo

harpell napisał:
    czyli moj mikrofon przekazuje dzwieki typu. muzyka z kompa itp. ale ludzkiego glosu juz nie

Jesteś uparty jak muł! Zajrzałeś do tego miksera?

0
  • #11 20 Sie 2010 14:50
    dexi
    Poziom 29  

Jedna opcja to ustawienia mixera, druga, to wejście do opcji np. Skypa i klikając na Narzędzia->Opcje->Ustawienia Audio wybrać samodzielnie odpowiednie urządzenie mikrofonu (podałem rozwiązanie dla Skypa).

Co do miksera (czy ustawienia domyślnego urządzenia do nagrywania) to w Viście (nikt nie sprecyzował systemu operacyjnego) naciśnij menu START w pasku wyszukiwania wpisz "Dźwięk" i naciśnij [Enter]. W zakładce "Nagrywanie" wybierz urządzenia mikrofonu.

Jeśli coś jest niejasne to napisz tutaj na forum. Jeśli rozwiązałeś problem, to napisz to.

Co do sndvol (bo w sndvol32 nie istnieje w nowszych Windowsach) to ten program w Viście wywołuje tylko podstawowy mikser to ustawiania głośności.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo