Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens LOGO! napełnianie zbiorników kontrola poziomu

Polack0ne 20 Sie 2010 00:04 4338 8
  • #1 20 Sie 2010 00:04
    Polack0ne
    Poziom 10  

Witam
    Zawodowo nie zajmuje się programowaniem sterowników . W związku z problemem z którym spotkałem się w mojej pracy postanowiłem zmodernizować system napełniania zbiorników z wodą.
    Potrzebuje napisać program w „Logo Soft Comfort” i z tym się właśnie do was bardziej doświadczonych zwracam .Potrzebne mi gotowe rozwiązanie za które oczywiście jestem w stanie zapłacić za pomoca PayPal lub Western Union.

Pomysł:
    -Sterowanie i monitoring za pomocą :Siemens LOGO! 12/24 RCo ,AM2,LOGO! TD
    -Dwa niezależnie napełniane wodą bezciśnieniowe zbiorniki : Zbiornik 1 (wysokość robocza 3m) i Zbiornik 2 (wysokość robocza 1m).
    -Kontrola poziomu wody za pomocą : Dla Zbiornika 1 C1-Czujnik ciśnienia-przetwornik 4...20mA 0...0,3Bar podłączonym do wejścia analogowego I1 modułu AM2,i dla Zbiornika 2 C2-Czujnik ciśnienia-przetwornik 4...20mA 0...0,1Bar podłączonym do wejścia I2 modułu AM2.
    -Kontrola napełniania za pomocą : dla Zbiornika 1 Z1-Elektro-zawór 1 załanczany wyjściem Q1 sterownika ,i dla Zbiornika 2 Z2-Elektro-zawór2 załanczany wyjściem Q2.
    - Alagmowy sygnał świetlny A1 dla Zbiornika 1 przy poziomie wodny mniejszym niż 25% załańczany wyjściem Q3 sterownika ,i alagmowy sygnał świetlny A2 dla Zbiornika 2 przy poziomie wodny mniejszym niż 25% załanczany wyjściem Q4 sterownika.

Działanie programu:

Sekwęcja programu musi być zapętlona (ciągła praca)

1.0 Jeżeli byl naciśnięty na panelu klawisz `F2` i nie był naciśnięty klawisz `F1`
    Przetwornik C1 sygnał na wejściu I1,na wyświetlaczu kolumna F1-środek stan poziomu w `%`)
    Zamknięty bezwarunkowo zawór Z1 (nie aktywne wyjście Q1 ,na wyświetlaczu kolumna F1-dół napis `Z1 Zamknięty`)
    Alarm A1 (nie aktywne wyjście Q3,na wyświetlaczu kolumna F1-góra napis `R1`)
    Skok do procedury 2.0

1.1 Jeżeli był naciśnięty na panelu klawisz `F1` lub nie był naciśnięty klawisz `F2`
    Skok do procedury 1.2

1.2 Jeżeli nie ma wody w Zbiorniku 1 (przetwornik C1 sygnał <25% na wejściu I1,na wyświetlaczu kolumna F1-środek stan poziomu w `%`)
    Otwarty zawór Z1 (aktywne wyjście Q1 ,na wyświetlaczu kolumna F1-dół napis `Z1 Otwarty`)
    Alarm A1 (aktywne wyjście Q3,na wyświetlaczu kolumna F1-góra napis `Alarm1`)

1.2 Jeżeli poziom wody w Zbiorniku 1 >25% ale <90% (przetwornik C1 sygnał >25% ale <90% na wejściu I1,na wyświetlaczu kolumna F1-środek stan poziomu w `%`)
    Otwarty zawór Z1 (aktywne wyjście Q1 ,na wyświetlaczu kolumna F1-dół napis `Z1 O`)
    Alarm A1 (nie aktywne wyjście Q3,na wyświetlaczu kolumna F1-góra napis `Auto`)

1.3.Jeżeli poziom wody w Zbiorniku 1 >90% (przetwornik C1 sygnał >90% na wejściu I1,na wyświetlaczu kolumna F1-środek stan poziomu w `%`)
    Zamknięty zawór Z1 (nie aktywne wyjście Q1 ,na wyświetlaczu kolumna F1-dół napis `Z1 X`)
    Alarm A1 (nie aktywne wyjście Q3,na wyświetlaczu kolumna F1-góra napis `Pełny`)

1.4 Skok do procedury 2.0

2.0 Jeżeli był naciśnięty na panelu klawisz `F4` i nie był naciśnięty klawisz `F3`
    Przetwornik C2 sygnał na wejściu I2,na wyświetlaczu kolumna F3-środek stan poziomu w `%`)
    Zamknięty bezwarunkowo zawór Z2 (nie aktywne wyjście Q2 ,na wyświetlaczu kolumna F3-dół napis `Z2 X`)
    Alarm A2 (nie aktywne wyjście Q4,na wyświetlaczu kolumna F3-góra napis `R2`)
    Skok do procedury 1.0

2.1 Jeżeli był naciśnięty na panelu klawisz `F3` lub nie był naciśnięty klawisz `F4`
    Skok do procedury 2.2

2.2 Jeżeli nie ma wody w Zbiorniku 2 (przetwornik C2 sygnał <25% na wejściu I2,na wyświetlaczu kolumna F3-środek stan poziomu w `%`)
    Otwarty zawór Z2 (aktywne wyjście Q2 ,na wyświetlaczu kolumna F3-dół napis `Z2 O`)
    Alarm A2 (aktywne wyjście Q4,na wyświetlaczu kolumna F3-góra napis `AL2`)

2.2 Jeżeli poziom wody w Zbiorniku 2 >25% ale <90% (przetwornik C2 sygnał >25% ale <90% na wejściu I2,na wyświetlaczu kolumna F3-środek stan poziomu w `%`)
    Otwarty zawór Z2 (aktywne wyjście Q2 ,na wyświetlaczu kolumna F3-dół napis `Z2 O`)
    Alarm A2 (nie aktywne wyjście Q4,na wyświetlaczu kolumna F3-góra napis `Auto`)

2.3.Jeżeli poziom wody w Zbiorniku 2 >90% (przetwornik C2 sygnał >90% na wejściu I2,na wyświetlaczu kolumna F3-środek stan poziomu w `%`)
    Zamknięty zawór Z2 (nie aktywne wyjście Q2 ,na wyświetlaczu kolumna F3-dół napis `Z2 X`)
    Alarm A2 (nie aktywne wyjście Q4,na wyświetlaczu kolumna F3-góra napis `Pełny`)

2.4 Skok do procedury 1.0

Będę wdzięczny za szybką opowiedz.
    Kontakt: polackone(małpa).tlen.pl

0 8
  • SterControl
  • #2 22 Sie 2010 17:48
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

"kolumna F1-środek" - co to za miejsce na wyświetlaczu?

0
  • #3 22 Sie 2010 18:59
    Polack0ne
    Poziom 10  

Dziękuje za zainteresowanie się tematem pafciowaw.
    Rozmieszczenie komunikatów chciał bym wyglądało tak:

Oczywiście nie musi być idealnie tak samo,to tylko zamysł.

0
  • SterControl
  • Pomocny post
    #4 22 Sie 2010 19:50
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

zarówno na panelu jak i na sterowniku można użyć napisów w 4 wierszach po 12 znaków...więc musi wyglądać trochę inaczej niż sugerujesz?!

0
  • #5 22 Sie 2010 20:16
    Polack0ne
    Poziom 10  

Rozumiem ... to w takim razie myśle ze tak :
    będzie też czytelnie...

0
  • #6 24 Sie 2010 19:10
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Wymyśliłem coś takiego:
    Pozdrawiam
    Pafciowaw
    ps. przesłałem na podany adres e-mail'owy

0
  • #7 25 Sie 2010 14:18
    siudek2
    Poziom 15  

Masz tu program. Napisałem go przed chwilą, trochę różni się od twojego zamysłu ale układ menu można w kazdej chwili zmienić. Jest w pełni funkcjonalny, wystarczy wgrać do sterownika i będzie hulał. W programie masz możliwość ustawiania ilości wody w zbiornikach w %,tzn pozycji dolnych i górnych, wystarczy nacisnąć strzałka w górę i Esc na LOGO TD i wejdziesz w menu ustawień, wychodzisz strzałka w dół lub F1 F2 F3 F4 korekty możesz robić w czasie trwania programu.
    Program jest bez opisu wejść i wyjść, jeśli potrzebujesz takowy daj znać.
    Opis menu: Z1-zbiornik 1; Z2- zbiornik 2; EV1-elektrozawór1; EV2-elektrozawór2;
    (o)-otwarty; (x)-zamknięty

Na zdrowie.

0
  • #8 25 Sie 2010 19:35
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Kol. Siudek: do czego wykorzystujesz wyjścia X1, X2, X3?
    Gratuluję - że też chciało Ci się stworzyć tak wiele ekranów - jestem pod wrażeniem....nakładu pracy :)

0