Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Navara 2006 2,5 dci błąd P0652 sensor reference

20 Sie 2010 01:14 8726 14
  • Poziom 15  
    Witam

W wyżej opisanym samochodzie pojawia się błąd P0652 Sensor reference voltage B - circuit low, mam pytanie czy to czujnik wału korbowego ?
    gdzie znajduje się ten czulnik?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 26  
    W wyżej opisanym samochodzie czym to zostało odczytane?
    Juras wracaj bo się tu utopimy...
  • Poziom 13  
    Błąd P0652-czujnik odniesienia napięcia B-sygnał niski.To nie jest czujnik wału korbowego.
  • Poziom 15  
    czujnik odniesienia napięcia - czy to jakiś czujnik w komputerze kontrolujący napięcie 5 V ?
    Dodam że w samochodzie tym brakowało na dwóch przewodach wychodzących z komputera napięcia 5 V zasilającego czujnik ciśnienia listwy CR i obwodu 2 czujnika pedału gazu (błędy P0192 i P0222).
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    błąd P0652 oznacza niewłaściwe zasilanie czujnika : położenia wału, wałka, czujnika ciśnienia w listwie, czujnika ciśnienia klimatyzacji , czujnika doładowania - może być zwarta wiązka na błąd ten może mieć wpływ również awaria czujnika pedału przyśpieszenia lu któregoś z wcześniej wymienionych - musisz sprawdzić wiązkę a z tego co opisałeś to pewnie wywołał go brak zasilania na czujniku w listwie i pedale gazu
  • Poziom 15  
    Brakuje zasilania tak jak pisałem wyżej na czujniku ciśnienia CR i potencjometrze pedały gazu ścieżka 2. Czyli tak jak pisałem błąd się pojawia z powodu braku napięcia 5V wewnątrz komputera więc tu już nic nie zrobię.
  • Poziom 11  
    zasililes kompa i sprawdziles brak napiecia na pinie czy tylko tak zgadujesz ze komp nie daje napiecia. Na moj gust jest zwarcie do masy. Niestety nie mam schematu do tego auta wiec wiecej nie pomoge. Auto powypadkowe i teraz skladane? jezeli tak to szukal bym uszkodzonej wiazki

pozdro
  • Poziom 26  
    Czy tak trudno odpowiedzieć, czym to było odczytane? Przecież to 5V jest wspólne, tak ciężko trzepać wiązkę? Awatar masz super, tym robisz? Raczej nie robisz co widać wyraźnie.
  • Poziom 42  
    Kolego , Awator , to jest to co mam w kondoniarce , czy też w portfelu , bo nie nadąrzam , ten świat goni !!
  • Poziom 26  
    A co ja poradzę na to, że skanerów se nakupowali i jedyne co tym potrafią zrobić, to błędy odczytać.:D
  • Poziom 15  
    Cytat:

zasililes kompa i sprawdziles brak napiecia na pinie czy tylko tak zgadujesz ze komp nie daje napiecia. Na moj gust jest zwarcie do masy. Niestety nie mam schematu do tego auta wiec wiecej nie pomoge. Auto powypadkowe i teraz skladane? jezeli tak to szukal bym uszkodzonej wiazki

nie zgaduje , sprawdziłem nie ma zwarcia na instalacji i nie ma napięcia 5V z komputera

Dodano po 18 [minuty]:

Cytat:
    Czy tak trudno odpowiedzieć, czym to było odczytane? Przecież to 5V jest wspólne, tak ciężko trzepać wiązkę? Awatar masz super, tym robisz? Raczej nie robisz co widać wyraźnie.

Czego ty jesteś taki przemądrzały, myślisz że zawsze wiesz wszystko najlepiej, nawet wyraźnie widzisz czym robię ? no proszę , gratujuję dalekowzroczności i super szklanej kuli. Masz oczy więc widzisz ale ty wolisz głębszej analizy użyć.
    Są kody a czym były odczytane to ja nie widzę różnicy ty pewnie masz taką wiedzę że znasz odpowiedniki kodów dla każdego skanera ? LOL .
    Wiesz też że 5V jest wspólne, no to też ciekawe bo mnie z pomiarów wyszło że każde jest oddzielne, no ale ty wiesz lepiej.
    Cytat:
    tak ciężko trzepać wiązkę
    - no pewnie w tym jesteś najlepszy.

Dodano po 3 [minuty]:

Cytat:
    Auto powypadkowe i teraz skladane?

nie widać żeby było powypadkowe, ale dokładnej historii nie znam, ale tak jak już pisałem wyżej nie ma zwarcia na wiązce, nie wychodzi zasilanie z kompa.

Dodano po 19 [minuty]:

Cytat:
    A co ja poradzę na to, że skanerów se nakupowali i jedyne co tym potrafią zrobić, to błędy odczytać.

no ty potrafisz wszytko - łącznie z trzepaniem wiązki, co za przemądrzałość
  • Poziom 26  
    Nie, to zwykła rezolutność. Znanie siebie i świadomość co się potrafi. To też świadomość tego, że czasem sobie z czymś nie dam rady. To bardzo proste, jak czegoś nie rozumiem, to nie zaczynam w tym grzebać. Chyba, że robię dla siebie, wtedy mogę eksperymentować. Ba, mogę się nawet zabić na własne życzenie. Ale tak, żeby nikomu obcemu nie zrobić krzywdy. Co ci wyszło z tych pomiarów może napisz, +5V jest wspólne, jeśli tego nie rozumiesz to oddaj ten samochód komuś, kto go zrobi.
  • Poziom 15  
    Może mi powiesz na jakiej podstawie oceniłeś moje umiejętności i wiedzę, bo ja nie jestem taki mądry żeby po paru zdaniach oceniać wiedzę innych, no ale ty to potrafisz. Piszesz teksy typu "tak ciężko trzepać wiązkę?", kto powiedział że ciężko, po co ten pretensjonalizm, i też wiesz z góry że tego nie zrobiłem, akurat jak nie miałem napięcia to wypiołem przewody z wtyki podałem 5V i błędy czujniki zaczęły działać i błędy zniknęły. "Raczej nie robisz co widać wyraźnie." może mi powiesz skąd ta wyrazistość ? "skanerów se nakupowali i jedyne co tym potrafią zrobić, to błędy odczytać." tu też widać jakie masz mniemanie o sobie i innych osobach. "Znanie siebie i świadomość co się potrafi... ... ale tak, żeby nikomu obcemu nie zrobić krzywdy." tak oczywiście, tylko nie wiem do czego pijesz ... ?
    Kończe ten wątek i mam prośbę, zastanów się czasami co piszesz, i przeczytaj uważnie swoje posty i zastanów się nad ich przydatnością w rozwiązaniu problemu który ktoś opisał, bo jak bym ja cię po tym ocenił to nie powiem jaka by była ocena !
  • Poziom 15  
    czy posiada ktoś może schemat instalacji elek. silnika ?
  • Poziom 15  
    Ciekawa sytuacja, to samo zasilanie (5V) idzie jeszcze na czujniki ciśnienia klimy i bodajże ciśnienia doładowania. Na jednym z nich było zwarcie do masy. Mimo że te czujniki nie działały komputer nie dawał kodu błędu tych czujników. Po usunięciu zwarcia auto jeździ normalnie.