Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer 1330 zmiana transpondera

DJszybki 20 Aug 2010 12:12 2661 2
    DJszybki
    Level 2  
    Witam. Ostatnio jeden z programów FTA, który często oglądałem zmienił swoje miejsce nadawania. Dalej nadaje na satalicie hotbird ale z innego miejsca. Czy w jakiś sposób dałoby się zmienić transponder dla tego kanału. Posiadam dekoder Pioneer BTC - 1330 (sprawdzałem na naklejce z tyłu dekodera) w oryginale, nic nie było przy nim grzebane. Dodatkowo posiadam oryginalną kartę C+, opłaconą i całkowicie legalną. Bawiłem się tym trochę wczoraj, wszedłem w ustawienia anteny, i okazało się ze mogę zmienić tylko nazwe satelity, z Hotbird na Inny, jeśli zmienie na inny to mogę zmienić wszystkie poniższe parametry na takie jakich powinien działać program, ale wtedy sygnał z anteny jest na 0 i program nie działa. Jeżeli zmienie na hotbird to nie mogę nic tam edytować. Proszę o pomoc.

Parametry ze strony internetowej tego kanału na jakich teraz nadaje:

Satelita: Hotbird3, 13 st. east
    Częstotliwość: 10.853
    Symbol Rate : 27.500
    Fec: 3/4
    BitRate: 22Mbit
    Resolution: 720x576 Pix

Z góry dziękuję za odp.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Cyfra+ ma stałą listę programów aktualizowaną dla siebie reszta ich nie interesuje.
    Kup sobie dekoder i będziesz miał co chcesz.:D
    Lisu93
    Level 13  
    Może to pomoże: Link

"Resetowanie tunerów-1330-1430-1530

Zmiana softu przez C+ spowodowała że niemożemy zmieniać listy kanałów i ich usuwać. Możemy tylko oglądać podstawowy pakiet i kanały niekodowane Nie można zaprogramować pakietów innych operatorów z Europy Niżej jest opis resetowania tunerów czyli przywrócenie starego menu i dodatkowych dotąd niedostępnych funkcji wyżej wymienionych

BTC 1330-1430-1530

1. Wyłączyć tuner
    2. Zewrzeć pin z masą oznaczony dla tunera 1330 k2501; ;1430 k6003 ; :-1530 k7003
    3. Włączyć tuner
    4. Poczekać aż na ekranie TV pojawi się kolorowe kwadraty a na wyświetlaczu "8888"
    5. Wyłączyć tuner
    6. Zdjąć zworę
    7. Włączyć tuner (wersja 2, sprzęt 0, system 0)
    8. Zaprogramować programy
    9. Po zaprogramowaniu po wejściu do kanałów C+ tuner zostanie znowu upgradowany , ale kanały zostaną zaprogramowane :)

-----------------------------------------------------------------------------------

Pin wygląda jak szpilka, kołek należy go połączyć z obudową tunera najlepiej krokodylkami

Działa na 100 %"

Dzac nie chcę się czepiać ale tuner to on już ma więc najpierw niech spróbuje tego sposobu co podałem wyżej a potem pomyśli i on sam zdecyduje co ma robić ;)
    Pozdrowienia K.