Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dect telefony w zamku co wybrać

jeff56 20 Sie 2010 12:47 2124 9
 • #1 20 Sie 2010 12:47
  jeff56
  Poziom 9  

  Witam
  Temat dotyczy instalacji systemu DECT w w starym zamku ze ścianami grubości ok .1,5m z kamienia.Sa trzy kondygnacje razem z piwnicami,pytanie moje do znawców tematu czy jest sens zamontować system DECT w takim budynku.Chodzi o koszt i ilość anten,repater'ow żeby pokryć cały zamek zasięgiem przy takiej grubości ścian??

  0 9
 • #2 20 Sie 2010 20:50
  bulba1
  Poziom 24  

  Na pewno większy niż WLAN z VoIP.
  W takich obiektach powinny być budowane systemy oparte o centralny kontroler (zazwyczaj jest nim centrala telefoniczna). Nie jest to rozwiązanie tanie bo w zasadzie dobrze działające są tylko w systemach markowych. Bardzo dobry system jest w Siemensach (nazywa się Cordless) oparty jest o zwykłe porty systemowe. Tu zamiast aparatów podłącza się stacje bazowe. Kiedyś miałem styczność z systemem Alcatela - tez dobre rozwiązanie, inni tez maja coś dobrego.
  Najlepiej do tego podejść w bardzo praktyczny sposób. Są zestawy pomiarowe - po prostu najpierw planuje się na papierze miejsca , następnie bierze zestaw pomiarowy stawia nadajnik i chodzi ze słuchawką , w ten sposób masz 100% pewność ile i gdzie posadowić stacje aby wszędzie był zasięg. A najprostszym zestawem pomiarowym jest zwykły telefon bezprzewodowy ze słuchawka, która ma możliwość wyświetlania poziomu sygnału (tu na pewno większość Gigasetów ma tryb pomiarowy)
  Jezeli będziesz myślał o WLAN to musisz liczyć co najmniej 2x tyle stacji co DECT. Chodziaż widziałem fajne hybrydy,łączy się stacje bazowe po IP , ma to Alcatel, Siemens Avaya

  0
 • #3 21 Sie 2010 07:05
  22053
  Użytkownik usunął konto  
 • #4 23 Sie 2010 15:12
  jeff56
  Poziom 9  

  System raczej bazować będzie na na technologi DECT,bo takie są założenia właściciela.Najlepiej jeśli anteny będą chodziły po ethernet'ecie,PoE i VoIP z odpowiednia kartą w PBX.Problem polega na tym ze ja sam ani nikt z moich znajomych nie montował takiego systemu w budynkach takiej klasy.Chodzi mi o sensowność instalacji systemu który ze względu na grubość ścian może nie działać jak należy.Czy grubość ścian zmusi do montażu anten lub repeater'ow w każdym pomieszczeniu?Miał ktoś do czynienia z takimi budynkami?

  0
 • #5 01 Wrz 2010 16:32
  danadon
  Poziom 11  

  Witam Pana ,

  Ważne jest co powie konserwator zabytków i jakie ma pełnić funkcję dany system telefoniczny DECT. Firma którą reprezentuje ostatnio instalowała takie rozwiązanie w bardzo starym szpitalu gdzie mury były podobnej grubości. Co do propagacji sygnału to faktycznie jedynie pomiar na miejscu może pomóc. Jednak sam wskaźnik mocy sygnału może nie wystarczyć potrzebne jest jeszcze faktyczne ustalenia jakości połączenia głosowego. O co chodzi. O odbicia sygnału.
  Jak zwykle będę nie obiektywny ale rezprezntuję firmę Ascom Wireless - jest to sprzęt który może zoorganizować łączność IP-DECT i będzie ona działać. Dla tych którzy korzystali z innych systemów z nawą IP-DECT to wiedzą o jakich problemach i o kim piszę. Ascom działa z każdą centralą ale jest to sprzęt z wyższej półki.
  Jeśli to hotel to do rozwiązania IP-DECT możemy zaproponować system rozsyłania wiadomości dla i od personelu ( dwukierunkowy ) na telefonach bezprzewodowych.
  Aha i sprzęt był już instalowany w takich budynkach typu zamki.
  Zapraszam na stronę www.ascomwireless.pl

  Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu.

  Piotr Zasłonka

  0
 • #6 01 Wrz 2010 18:19
  M___
  Poziom 21  

  Pozostając w trendzie "nieobiektywności" :wink: proponuję centralę Panasonic KX-TDE lub KX-NCP (zależnie od potrzebnej pojemności).
  Można wziąć samą antenę i aparat systemowy DECT i sprawdzić jak to się będzie zachowywać.
  Antenę i aparat można ustawić tryb pomiaru pola i po prostu pochodzić sobie ze słuchawką obserwując wskazania zasięgu. To umożliwi ocenę sensowności takiego rozwiązania i ilość koniecznych anten bądź repeaterów.
  Anteny do tych central są zarówno klasyczne, chodzące na parach telefonicznych, jak i w wersji IP więc powinno się dać dobrać potrzebną konfigurację.

  0
 • #7 02 Wrz 2010 21:47
  bulba1
  Poziom 24  

  Nie będę promował żadnego systemu, jedynie wyprostuje pewne niepoprawne wypowiedzi kolegów o cenie WLAN. AP rzeczywiście można kupić tanio po 70- 150 zł za sztukę tylko:
  1. Są to zwykłe AP a nie projektowane do VoIP te są zdecydowanie droższe
  2. Takie proste rozwiązanie nie wspiera reomingu ani handoveringu zatem ni e jest systemem tylko oddzielnymi AP
  3. O ile pewne centrale wspierają sterowanie do kilku AP (max 6 szt) z płyt IP to powyżej tej ilości musi być kontroler nie za 100 zł lecz 5 i więcej tysięcy euro
  4. jeżeli będzie więcej niż 3 AP widzące siebie pojawia się problemy bez kontrolera nawet jeżeli centrala wspiera sterowaniem AP. Wynika to z tego, że tak na prawdę 1 kanał zajmuje 3-5 kanałów jeżeli chodzi o prace a mamy ich 13 - to maksymalna ilość w pasmie2,4 GHz
  5. Nawet jeżeli w zbudowanej sieci działać będzie super siec na komputerach to nie znaczy , że będzie działał VoIP - są takie parametry jak jitter, opóźnienia i kilka innych. które decydują o poprawnej pracy VOIP

  Jeżeli ktoś budował sieci WLAN , ale tak na prawdę (nie jeden AP lecz powiedzmy 50 -70) to wie o czym mówię

  0
 • #8 08 Wrz 2010 15:17
  danadon
  Poziom 11  

  Cieszy mnie poprzedni post bo czasem poprostu nie da się czegoś zrobić od tak byle jak. Pozdrawiam
  Piotr Zasłonka

  0
 • #10 08 Wrz 2010 19:41
  nixau
  Poziom 16  

  Dlatego najtaniej wyjdzie zainwestować w system Panasonic DECT składający się z kilku anten ewentualnie dodatkowo bazy retransmisyjne i można uzyskać łączność bezprzewodową z roamingiem, z zagwarantowaniem wysokiej jakości i efektywności rozwiązania. W tego typu warunkach będzie to najtańsze rozwiązanie.

  0