Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LCD Philips 150S4 po podaniu sygnału z kompa gaśnie.

Ryszard Gorski 20 Sie 2010 14:24 2602 9
  • #1 20 Sie 2010 14:24
    Ryszard Gorski
    Poziom 9  

Mój monitor padł w dziwny sposób, otóż przy odpiętym kablu od karty graficznej na ekranie widnieje napis "ATTENTION SIGNAL OFF", który wędruje po całej matrycy,a dioda power świeci na zielono,czyli prawidłowo.Oznacza to że inwerter
    i świetlówki są OK.To tyle dobrego,bo w chwili połączenia kabla z komputerem
    dioda zielona gaśnie i napis na matrycy znika i ciemność widzę ciemność.Mam schemat podobnego monitora (opis na schemacie ma nr.3138 158 5466, a na płycie w moim monitorze widnieje nr.3138 158 54661),czyli nieco się różnią,ale bez podpowiedzi dobrego serwisanta i tak nie wiem od czego zacząć.Wykluczyłem kartę graficzną kompa i elektrolity zasilacza monitora.Nie jestem zbyt mocny w elektronice i dlatego proszę dobrego fachowca o pomoc.

0 9
  • #2 20 Sie 2010 14:36
    Jakant
    Poziom 35  

Na początek podmień pamięć z nowym wsadem.

0
  • #3 20 Sie 2010 16:59
    Ryszard Gorski
    Poziom 9  

Który z elementów tego monitora to pamięć i skąd ewentualnie mogę dostać taką
    z nowym wsadem?.Jak wcześniej wspomniałem nie jestem biegłym elektronikiem.

0
  • #4 20 Sie 2010 22:09
    Jakant
    Poziom 35  

Jeżeli brak Ci podstaw elektroniki to nie poradzisz sobie z tym problemem. Pozostaje serwis lub kolega z przygotowaniem elektronicznym. Nawet jak znajdziesz kość pamięci to i tak potrzebny Ci będzie programator do zapisania wsadu.

0
  • #5 20 Sie 2010 22:29
    Ryszard Gorski
    Poziom 9  

Myślę że dałbym sobie radę przy konkretnej podpowiedzi tym bardziej że nie jestem całkiem zielony i schematy potrafię czytać,posiadam dużo narzędzi oraz mierniki a takż wprawę w wymianie podzespołów elektronicznych.Brakuje mi tylko
    rutyniarskiej wiedzy jaką posiadają prawdziwi fachowcy.

Dział "Diagnoza" jest działem poświęconym opisowi usterki wraz ze sposobem jej naprawy. Na tym dziale nie szukamy pomocy. Temat przenoszę do odpowiedniego działu. [dzimi]

0
  • #6 21 Sie 2010 08:33
    Jakant
    Poziom 35  

Wstaw fotkę płyty głównej monitora, ale żeby była czytelna, to Ci wskażę pamięć. Jest to układ 8-nogowy z napisem 24LCxx. Może być smd.

0
  • #7 21 Sie 2010 21:59
    Ryszard Gorski
    Poziom 9  

Dodano po 13 [minuty]:

Ta pamięć u mnie to 24C16A wstawiona do podstawki 8 nóżkowej w płytce sterowania matrycą(niestety na zdjęciu jest słabo czytelna).

Obrazki skasowałem. Proszę zapoznać się z sposobem wklejania zdjęć. [ogryz]

0
  • #8 22 Sie 2010 10:41
    Jakant
    Poziom 35  

To chyba jakieś nieporozumienie, prosisz o pomoc za którą ja muszę płacić punktami. Przecież możesz wstawiać fotki bez ściągania punktów a w dodatku jak piszesz fotki niezbyt czytelne (nawet nie wchodziłem aby obejrzeć). Jeżeli masz pamięć w podstawce to masz sprawę ułatwioną, bo kupujesz nową kość i programujesz ją nowym wsadem pobranym z bazy.

Dodano po 7 [minuty]:

Przypomniała mi się jeszcze jedna przypadłość z zasilaczem w tych w tych monitorach. Trzeba dokonać pewnych przeróbek w zasilaczu bo inaczej znowu uszkodzi Ci się pamięć. Opis przeróbki opisywany był na elektrodzie, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki. Być może masz już zmodyfikowany zasilacz, ale to musisz sprawdzić.

0
  • #9 22 Sie 2010 20:05
    lisek
    Spec od monitorów

Kabel i piny we wtyczce sprawdziłeś?!

Opis przeróbki zasilacza opisano >obrazkowo na Link
    -głównie element opisany w zasilaczu jako 6115 / ma być orginał Philipsa

0
  • #10 22 Sie 2010 21:21
    Ryszard Gorski
    Poziom 9  

Zenerka 6115 u mnie jest OK.Co do linku to po próbach