Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peiying PY-2H30R 1200W jaka skrzynia do tego wzmacniacza?

20 Sie 2010 14:40 10271 64
  • Poziom 9  
    witam!
    Posiadam wzmacniacz Peiying PY-2H30R 1200W max zastanawiam się nad zakupem jakiejs skrzyni basowej do tego. Co doradzicie? moze cos z seri JBL GTO?
    Z góry dzięki!
  • Poziom 23  
    Szumu to to na robi dużego ale nic poza tym.
    Cokolwiek byś nie kupił, dopasuj tylko moc przetwornika do wzmacniacza.
    W tym przypadku odpowiadało by coś w granicach 400 do 450 rms. :D
  • Poziom 22  
    Jak Szukasz Tylko lomotu i hałasu To Laznar max 12.. tylko uwazaj z Mocą
  • Poziom 18  
    No Mitur ja bym nie polecał MAX12 do tego wzmaka bo wiem co zrobił z nim kumpel z PY-B2H76R (nie doświadczony gość) po prostu upiekł Lanzara, wiec szkoda kasy wydawać na max12 (ma na moje oko około 300rms) więc lepiej coś mocniejszego :) Do tego wzmaka to coś co ma +/- 400rms i w miarę wytrzymałą cewkę np: GZ GZIW300X (to do łomotu)

Dodano po 6 [minuty]:

Na allegro po tym numerkiem: 1193342437 jest MB Quart Discus za dobrą kasę :)
  • Poziom 9  
    Osobisicie bym polecił RAINBOW HAMMER 12. skrzynie sam możesz zmotować tylko musiał by ktoś Ci litraż wyliczyć do tego dosć duży bass reflex i rozsadzi Ci tą furmanke ;) pozdraiwam
  • Poziom 9  
    A co waszym zdaniem jest lepsze kupic głosnik i samemu zbudowac skrzynie czy kupic gotowa o mniejszej mocy ale za ta sama kase?
  • Poziom 21  
    Lepiej kupić głośnik i zrobić samemu.Szukasz w necie do danego głośnika jaka obudowę zrobić i git.
  • Poziom 23  
    Poza tym to sama frajda popracować nad czym samemu.
    potem jaka radość z tego.
    I człowiek nauczy sie czegoś, same plusy. :D
  • Poziom 35  
    Mozna oczywiscie kupic glosnik w skrzyni i moze to byc konstrukcja lepsza niz wykonana samemu , kwestia kto robi skrzynie ;)
  • Poziom 9  
    A co myślicie lepiej zamontować rurke bass reflex czy otwór szczelinowy?
  • Poziom 29  
    diego2400 napisał:
    Osobisicie bym polecił RAINBOW HAMMER 12. skrzynie sam możesz zmotować tylko musiał by ktoś Ci litraż wyliczyć do tego dosć duży bass reflex i rozsadzi Ci tą furmanke ;) pozdraiwam

Taki wzmak pod taki głośnik ? Profanacja ... :D

:arrow: maly930411

Czemu podajesz jakieś moce, których ten wzmak nie widział na oczy :?: Posługujemy się mocami RMS ! .... prawdziwymi ...

maly930411 napisał:
    A co myślicie lepiej zamontować rurke bass reflex czy otwór szczelinowy?

W kwestii grania to bez znaczenia .... oczywiście dobierając port o odpowiedniej powierzchni i częstotliwości...
  • Poziom 9  
    A moze cos z modelu boschmann ?
  • Poziom 29  
    Max 12 będzie dobry tylko lajtowo z podbiciem basu i będzie ok.
  • Poziom 9  
    Kłosiol

"Taki wzmak pod taki głośnik ? Profanacja ... "

Twierdzisz ze Wzmacniacz nie nie da rady ;) ??
  • Poziom 29  
    Raczej chodziło mu o jakość tego wzmaka a nie jego moc.
    Tym samym można napisać że carpower 1502 też nie jest godzień ( identyczne wzmaki prawie pod każdym względem - prawie co cp grzeje się jak grzejnik :) )

ps. Osobiście np. do RAINBOW HAMMER 12. szukałbym firmowych używek.
  • Poziom 29  
    diego2400 napisał:
    Kłosiol

"Taki wzmak pod taki głośnik ? Profanacja ... "

Twierdzisz ze Wzmacniacz nie nie da rady ;) ??

niko123 napisał:
    Raczej chodziło mu o jakość tego wzmaka a nie jego moc.

ps. Osobiście np. do RAINBOW HAMMER 12. szukałbym firmowych używek.

Dokładnie o to chodziło .... 100 razy bardziej lepsza dobra używka niż taki Peyiyng itp.
  • Poziom 9  
    Nie ma co ukrywać wzmacniacz "Made in China" i wszystko jasne :)
  • Poziom 29  
    diego2400 napisał:
    Nie ma co ukrywać wzmacniacz "Made in China" i wszystko jasne :)

Tak ale nie przesadzajmy moc i jakość na poziomie carpower 1502 ale do magnatów, lanzarów max 12, tanich głośników jbl, skrzyń soling itp jest ok.
  • Poziom 9  
    Dodam ze ma to nagłaśniać vw vento
  • Poziom 18  
    A może Boschmann ALX122SP "TYRANT" :D Piekłem go pod PY-B2H76R i nie dał się upiec i moim zdaniem robił więcej roboty niż MAX12 :) i jest tańszy od MAX-a :)
  • Poziom 9  
    A co myslicie o skrzyni JBL 1204?
    mam okazje kupic taka od kumpla za 350 zł? Warto?
  • Poziom 12  
    A co sądzicie o tym? To taka moja mała samoróbka :) Jak to wygląda według was?? Tzn. mniejsza o wygląd bo szyby i tak przyciemnione i nikt nie widzi tych paści :D hahaha, ale co sądzicie o konfiguracji?--> Wzmacniacz kupiony we Frankfurcie "Toxic" 1200W (według mnie radzi sobie aż za dobrze "spory zapas mocy") , 2X Booschmann 30cm / 300W Rms + 2X Magnat Xpress 12 (30cm) 300W Rms. Wzmacniacz obsługuje tylko te 4 basówki. Nie są one zbyt słabe w RMS-ie do tego wzmacniacza?, bo wydaje mi się że powinno się dać podkręcić wzm. na maxa gdyby było idealnie dopasowane, i głośników nie "wyrywało" by z kosza że tak powiem, zwłaszcza że jeszcze radio jest skręcone na basie na "-4" do "-6" i na połowę głośności, a wzmacniacz na 3/4 mocy, bass na +4db i filtr nie jest ustawiony na sam bass, lecz na bas z lekkim średnim tonem a jednak podkręcając głośność, basówki skaczą że aż całe autko się telepie. Do tego jest jeszcze kondensator 2F. Zakupować coś mocniejszego pod ten wzmacniacz? czy Cieszyć się że jest taki zapas mocy i mocny bas?? Reasumując, pewnie obsłużył by jeszcze 4 takie głośniki? Radio to sony cdx-710 4X52W Xplod ciągnące 2x3drożne głośniki blaupunkt w desce rozdzielczej (50w rms każdy) + 2x3drożne blaupunkt w przednich drzwiach (65w rms każdy) + 2x3drożne booschmann w tylnich drzwiach (40w rms każdy) + 2X głośniki 6X9 także boschmann wbudowane w skrzynię basową zaraz za zagłówkami pasażera (100w rms każdy) (dodam że od środka skrzyni są one oddzielone od reszty) i radio z wszystkim sobie również radzi, choć mogło by być nieco chłodniejsze po godzinnym słuchaniu ;P ;P. Peiying PY-2H30R 1200W jaka skrzynia do tego wzmacniacza?

Dodano po 5 [minuty]:

Koszt całości (radio, wszystkie głośniki 3drożne, 4 basówki, kondensator, wzmacniacz, zestaw kabli, obicie, rączki skrzyni, wytłumienie, oraz wloty bassreflex, nie licząc mojej robocizny i płyt z których jest wykonana skrzynia zamknął się w kwocie 4500zł (Ot taka informacja dla ciekawych i chętnych skompletowania takiego sprzetu ;) )

Dodano po 6 [minuty]:

Tzn. koszt podaje z przed 4 lat :D hehe
  • Poziom 35  
    Nie wiem czy potrafie to delikatnie powiedzec wiec bez obrazy ale.... Ten wzmak nie ma nawet tyle mocy zeby napedzic jednego magnata xpress a ty uwazasz ze z duzym zapasem mocy napedza 4 suby , skrzynia jest dzielona dla tych glosnikow czy 4 graja w jednej przestrzeni ?? Basowki skacza bo membrana z braku mocy lata jak szmata , kwestia kondensatora powinna zostac poruzona wtedy kiedy bedziesz wiedzial po co chcesz go kupic

Ogolnie to wies tnczy i spiewa jezeli chodzi o wyglad , wiedza montera zerowa , ilosc a nie jakosc , sa stosowane w democarach ale przy uzyciu odpowiednich komponentow i wysokiej jakosci wykonania tu niue ma nic jezeli tobie sie podoba to ok bo o to chodzi ale lepiej sie nie chwal tym co zrobiles bo wystawiasz sie na kpiny

Dodano po 1 [minuty]:

A ze wywaliles w bloto 4500zł tez nie jest powodem do dumy bo mozna bylo to zrobic z glowa ;)
  • Poziom 12  
    Ogólnie sprzęt kompletowałem 2 latka aż go złożyłem 2 lata temu. Po prostu zbyt słabe fundusze aby na raz zakupić wszystko :)
  • Poziom 35  
    Za 4500zł naglosnilbym dwa samochody ktore by graly calkiem jakosciowo wiec kasy bylo wystarczajaco tylko slabo z wiedza i sluchem
  • Poziom 12  
    Kondensator kupiłem po to żeby nie rozwalić akumlatora i wyeliminować spadki napięcia. skoro jest za słaby wzmacniacz, to dlaczego głośniki dają fajny czysty bas? bo czegoś tu nie rozumiem. gdyby miały za mało mocy to membrana nawet by sie nie chciala za bardzo wychylić, a w tym przypadku przełączając bas na 12db+ w dalszym ciągu dość czysto gra, z tym ze membrabna np. w magnacie wychyla się prawie do poziomu max podanego przez producenta. głośniki grają osobno, osobno magnat osobno BM (BM maja od tyłu jeszcze jeden otwór. nie za dużo powietrza dostają?
  • Poziom 35  
    A jak obliczyles obudowy ??
  • Poziom 12  
    Chyba mówisz o teraźniejszym czasie ze za 4500 dwa auta, to sie zgodze. 4 lata temu za 2 magnaty z przesylka dalem 800zł :/

Dodano po 54 [sekundy]:

według instrukcji dołączonej wraz z magnatami. tam było podane jaki litraż do jakiego głośnika magnata.
  • Poziom 35  
    A ile mocy twoim zdaniem ma ten wzmak ?? Napisz jakiej wartosci ma bezpieczniki , z tego co widzialem ma 2x 25A czyli 50x12=600 skutecznosci wzmacniacza w klasie A/B to cos okolo 60% czyli 600x0,65=360WAT , wiec 360wat dzielimy na dwa i mamy 180wat w mostku , czyli dwa mostki po 180wat w 4ohm czyli 4x90wat w 2ohm czyli jakies 45-50wat x 4 przy 4ohm , tak moim zdaniem wyglada moc twojego wzmaka oczywiscie mniej wiecej :D

Maghnaty potrzebuja zasilenia 2x200wat czyli bardzo od biedy wzma wystarczy zeby zasilic 2x Magnat Xpress a jak by to zagralo zalerzy jeszcze od tego czy skrzynia jest dobrze obliczona a obawiam sie ze nie jest

Dodano po 2 [minuty]:

A byla w instrukcji podana powierzchnia portow i ich strojenie ?? Chyba wiesz ze budowanie skrzyni br nie polega na wstawieniu jakiej kolwiek rury , skrzynia zamknieta dla magnata to 30litrow otwarta chyba okolo 45-50litrow czyli same magnaty powinny miec okolo 100litrow