Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SIESTA 3 M852 TSO - BRAK KOLORÓW

damian1987 10 Sep 2004 20:18 1001 8
 • #1
  damian1987
  Level 12  
  Witam! Telewizor pracuje jak czarno biały odbiornik.Telegazeta i podgląd(PIP) jest w kolorze .Jednocześnie zawęził się obraz w poziomie,ale to już usunąłem,powodem byłuszkodzony centr.v w module korekcji.Pozostał cieniutki pionowy biały pasek z lewej strony.Wszystkie napięcia zgadzają się ze schematem.Regulacje dekodera koloru nic nie dają .Momentami wskakują smużenia kolorow (impuls).Tv służy nam już 7 lat i obraz był bardzo ładny choć czasami widać było minimalne tętnienia kolorow(1HERTZ) Naprawą tv zajmuję się amatorsko (brak oscyloskopu) Proszę o pomoc :( Damian
 • #2
  Melex
  Level 23  
  Wyjmij płytke dekodera kolorów, obejrzyj ją dokładnie, sprawdź na niej, czy nie ma zimnych lutów, mikropęknięć. Sprawdź również stan elek.

  Pozdrawiam
 • #3
  damian1987
  Level 12  
  Sprawdziłem ją dokładnie .Wymieniłem wszystkie elki i sprawdziłem terz tranzystory. brak zimnych lutów
 • #4
  WiesławL
  Level 23  
  Witam
  ------------------
  Coś mi się zdaje iż na to zweżenie to nie był potencjometr skoro został pasek.
  Podstaw kondensatory wysokonapięciowe przy BU.... - prawdopodobnie któryś wysiada.

  Pozdrawiam
 • #5
  damian1987
  Level 12  
  Potencjometr miał przerwę i wymiana dużo pomogła -dało się wyregulować obraz ale faktycznie coś jest na rzeszy skoro pozostała biała pionowa kreska z szerszą sssłabo widoczną morą obok niej.Czy to może mieć wpływ na zanik kolorów? Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
 • #6
  Aleksander Borodin
  Level 22  
  Powodem braku koloru może w tym przypadku być przesunięcie fazy obrazu, stąd ten pasek zboku. Może zwrotny impuls H jest zamały lub niewłaściwy, tzrba badać układ porównania fazy.
 • #7
  damian1987
  Level 12  
  Jak zaznaczyłem zajmuję się tym amatorsko , dlatego proszę o dokładniejsze sprecyzowanie ,co mam dalej sprawdzić . Pozdrawiam :?
 • #8
  damian1987
  Level 12  
  Dalej kiszka.Sprawdziłem wszystkie kondensatory ,diody i oporniki w okolicy trafa .Wymieniłem uszkodzony R611 15K&(miał przerwę).Nic nie pomogło, dalej świeci cienki(2mm) jasno zielony pionowy pasek w lewej części obrazu a obok niego szersze mniej widoczne mory . obraz dalej czarno biały.Brak mi już koncepcji .Proszę o pomoc. Damian.
 • #9
  damian1987
  Level 12  
  Sorki ale temat przenoszę do działu :TV: