Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid Funai V-8008CM MKII ustawienie toru taśmy.

20 Sie 2010 18:06 4082 9
  • Poziom 20  
    Witam, wczoraj po raz pierwszy od wielu lat uruchomiłem ten magnetowid bo dzieciak mnie molestował że chce bajki oglądać a mam ich sporo i praktycznie na każdej bajce trzeba coś regulować na tych rolkach co prowadzą taśmę i głowicy dźwięku bo ucieka ciągle. Nie ukrywam że kiedyś nie było grzebane tam bo pewnie tak. Czy można to jakoś wyregulować na stałe ? Bajki były kupowane w sklepie, nie nagrywane na tym VCR.
  • Poziom 42  
    O jakich rolkach piszesz?
  • Użytkownik obserwowany
    Kolego.Jeżeli by nikt nie grzebał na pewno takiego efektu by nie było że za każdym razem musisz ustawiać odpowiedni poziom wizji.
    Jedyny teraz i najtańszy ratunek zdobyć orginalną taśmę testową lub zlecić sewisowi.
    Po drugie trzeba wyczyścić cały tor prowadzenia taśmy oraz wymienić rolkę dociskową przed prawidłową regulacją.
  • Poziom 20  
    Mówię o tych rolkach.
    Magnetowid Funai V-8008CM MKII ustawienie toru taśmy.
  • Poziom 42  
    A czemu ruszasz te rolki zamiast użyć regulację TRACKING?
  • Poziom 20  
    Rolki i tak już były kręcone a tracking nie radzi sobie z tym.
  • Poziom 42  
    Czy Tracking działa prawidłowo?
  • Poziom 12  
    Twoja rolka dociskowa napewno strukturą nie przypomina gumy tylko drzewo. Jeżeli jej nie wymienisz to nie ruszysz z miejsca. Występuję w twoim magnetowidzie tzw. zjawisko pływania taśmy. Nie będziesz molestowany przez dziecko jak wymienisz rolkę dociskową. Później na forum w :Szukaj - ustawienie toru taśmy. Poczytasz, a jest tam wszystko na ten temat, na końcu pokręcisz, bo widzę że lubisz. I tym samym bardzo uszczęśliwisz swoje dziecko.
  • Poziom 20  
    Czy tracking działa ? Myślę że tak bo przez dłuższy czas mruga próbując ustawić obraz ale mu nie wychodzi. Co do rolki o "strukturze drewna" to gołym okiem tego nie widać ale dopiero przy makro wiadomo o co chodzi. Nawet łożysko jest środku :)
    Magnetowid Funai V-8008CM MKII ustawienie toru taśmy. Magnetowid Funai V-8008CM MKII ustawienie toru taśmy.
  • Poziom 12  
    Autotracking działa - ,,ale mu nie wychodzi" ponieważ masz rozregulowany cały tor przesuwu taśmy. Masz oryginalne bajki, wrzuć kasetę, włącz play i delikatnie dokręcaj w prawo lewą rolkę przy dysku wizyjnym, aż do momentu kiedy zacznie się załamywać taśma, wtedy cofnij rolkę w lewo o 1/3 obrotu. powtórz to samo z rolką prawą. Regulujesz głowice audio aż do momentu uzyskania najlepszych tonów wysokich. Pilnując przy tym żeby nigdzie nie dochodziło do załamywania taśmy. Sprawdzasz później jak nagrywa, jeżeli jest w porządku, nie ruszasz już nic. Jeżeli na innych kasetach masz problem z autotrackingiem to tak jak ci już pisałem rolka do wymiany.