Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes atego 1528 r.1999 brak zasilania tachografu

20 Sie 2010 19:00 4725 6
 • Poziom 21  
  Brak napięcia w czasie wyłączeniu zapłonu , odnalazłem kabelek z akumulatora poprzez bezpiecznik 5A i jest urwany pod radiem (kończy się wtyczką żeńską włożoną w męską a drugiego przewodu nie zlokalizowałem).
  Do jakiego punktu podłączyć .
  Po przekręceniu kluczyka jest OK.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • Spec od Mercedesów
  trzy8 napisał:
  Brak napięcia w czasie wyłączeniu zapłonu

  Co to znaczy "W CZASIE wyłączeniu zapłonu"? A PO wyłączeniu zapłonu jest ?
  Poza tym mógłbyś napisać, czy auto jest w wersji ADR - wtedy połączenie tachografu jest zupełnie inne!
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 21  
  Po wyłączeniu zapłonu brak napięcia , jest gdy jest włączony , przyczyna urwany przewód , nie wiem gdzie podłaczyć
 • Spec od Mercedesów
  Oj! - nie ułatwiasz Kolego udzielenia odpowiedzi...
  Zadałem proste pytanie: czy auto jest przeznaczone do przewozu materiałów niebezpiecznych? Bo wtedy instalacja podłączenia jest zupełnie inna! Auto ma główny wyłącznik baterii - po wyjęciu kluczyka następuje jego rozłączenie i dlatego tachograf ma pociągnięte bezpośrednio z akumulatora zasilanie. Jest to jednak w każdym przypadku instalacja ORYGINALNA! Chyba potrafisz ocenić, czy urwany przewód jest oryginalny - czy ktoś go sobie dołożył?
  trzy8 napisał:
  przyczyna urwany przewód , nie wiem gdzie podłaczyć

  Od czego jest urwany? Brak jest jego podłączenia z tachografem, czy do tachografu jest połączony, a nie wiesz gdzie podłączyć do auta? A może po prostu znalazłeś jakiś urwany przewód i podejrzewasz, że jest on przyczyną niedziałania tachografu?
  Jeżeli na przewodzie w okolicy radia jest bezpiecznik, to podejrzewam, że nie jest to przewód oryginalny. Producent nie stosował bezpieczników na kablach.
  Jeżeli auto nie jest przeznaczone do przewozu materiałów niebezpiecznych to zasilanie tachografu jest brane oryginalną wiązką ze skrzynki bezpieczników. Schemat zasilania jest na naklejce na tachografie - należy sprawdzić napięcie "30" - bezpośrednie połączenie z baterią, napięcie "15" (po stacyjce) oraz oczywiście masę. Na pokrywie skrzynki bezpieczników jest opis - z tego co pamiętam bezpieczniki tachografu są również opisane.
 • Poziom 21  
  Jest przeznaczony do przewozu materiałów niebezpiecznych .
  Do klemy plusowej akumulatora jest podłączone dwa przewody ;grubszy do skrzynki bezpiecznikowej i cienszy poprzez bezpiecznik.
  Ten drugi (zmierzone) kończy się w połowie konsoli (pod radiem) wtyczką żeńską połączoną z wtyczką męską do której podpięty był przewód (końcówka zaciśnięta).
  W pobliżu nie widać żadnego wolnego przewodu .
  Według kolegi pewnego dnia przestał działać tachograf na wyłączonym zapłonie , nie pamięta aby coś robił (na 75%).
 • Pomocny post
  Spec od Mercedesów
  No więc wszystko wskazuje na to, że tachograf nie ma stałego zasilania - tzw. "zacisk 30". Jest on umiejscowiony na wtyczce "A" tachografu, na pozycji 1.
  Numery pinów są na obudowie wtyczki. Na pozycji A3 pojawi się zasilanie po włączeniu zapłonu, a A5 oraz A6 są połączone z masą. Kolorów nie pamiętam, jak nie zapomnę, to zajrzę w poniedziałek do knigi ze schematami.
  Najlepiej jakbyś podał jeszcze numer podwozia - wtedy mogę stwierdzić, czy auto było oryginalnie wyprodukowane jako ADR, czy zostało przerobione już po zakupie.
 • Poziom 21  
  Kolega wróci z trasy w sobotę , wtedy będę działał .
  Czyli na pozycję pierwszą podać napięcie z akumulatora ( z przewodu który jest urwany ) ?
  Wrócił dziś , stwierdziłem brak zasilania na A1 , przewód dochodzi do złacza pod bezpiecznikami (okolice nóg pasażera) , i dalej schodzi pod podwozie (do jakiego punktu jest doprowadzony?).
  Zasiliłem go z akumulatora poprzez bezpiecznik (na razie) , a z informacji klienta wynika że ktoś przerabiał mu sterowanie windy , czyżby padała wiązka ?
  Dzięki gerri za naprowadzenie i proszę o jeszcze.