Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chrysler voyager chłodzenie silnika

lesk5 20 Aug 2010 19:58 4215 10
    lesk5
    Level 9  
    Witam szacowne grono Po kilku miesiącach bezproblemowej jazdy zaczyna się znowu Nie włącza sie wentylator chłodnicy .Poszukałem troche na forum i znalazłem że można wymusić awaryjny tryb ,odłączając przewód z czujnika temperatury.Odłączając go słysze że przekaznik cyka ,jednak wentylator sie nie włącza .Czy jest możliwość że jest dodatkowe zabezpieczenie ?Wentylator po podłączeniu na krótko do aku kręci.Prosze o porady. Chrysler voyager r.1989
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jawiczka
    Level 27  
    Sprawdź czy się przewód od masy wentylatora nie urwał, lub przewód plusowy, a może po prostu główny bezpiecznik zasilający przekaźnik wentylatora sie spalił.
    ula74
    Level 2  
    u mnie jak tak się działo to podłączyłam na krótko i tak jeździłam dopóki nie kupiłam nowego (używanego) sterownika wentylatorów 250pln
    lesk5
    Level 9  
    Dzieki za pomoc .Przewody są w porządku .Jawiczka możesz powiedzieć gdzie jest ten bezpiecznik ,bo za cholere nie moge go znalezc?
    jawiczka
    Level 27  
    Szczerze mówiąc to niema zielonego pojęcia, ale wentylator musi być zabezpieczony jakimś bezpiecznikiem, pisałeś że przekaźnik cyka, zlokalizuj go i zobacz czy dochodzi do niego napiecie na styki.
    lesk5
    Level 9  
    Napiecie do przekaznika dochodzi jednym przewodem,ale na przewód który idzie do wentylatora już nie.
    jawiczka
    Level 27  
    Do przekaźnika standardowego dochodzą cztery przewody, dwa grube i dwa cienkie, na jednym grubym powinien być cały czas prąd, na drugim grubym pojawia sie prąd jak załączy przekaźnik ten przewód idzie do wentylatora, na jednym cienkim jest prąd po zapłonie, na drugim cienkim pojawia sie masa z czujnika lub sterownika, zależy od rozwiązania w samochodzie.
    lesk5
    Level 9  
    Dzieki kolego za podpowiedzi.U mnie są trzy przewody grube.Na jednym grubym jest cały czas prąd ,na drugim jak odpale silnik ,trzeci idzie do wentylatora .Cienki chyba włącza przekaznik.
    jawiczka
    Level 27  
    wygląda to na uszkodzony przekaźnik, skoro dwa prądy dochodzą, a czym sprawdzałeś ten prąd miernikiem czy żaróweczką?? jeśli tylko miernikiem to sprawdź jeszcze to kontrolką z żarówką, bo miernik może oszukać.
    lesk5
    Level 9  
    Sprawdzałem żarówką .-Spróguję jutro podmienić przkaznik i napisze co i jak.Jeszcze raz dzieki
    lesk5
    Level 9  
    Witam.Temat od godziny już nieaktualny:)Padł przekaznik .Wymieniony na nowy i wentylator już kręci.Dzięki za pomoc i podpowiedzi.Pozdrawiam