Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 98r nie gaśnie lampka oświetlenia wnętrza

20 Sie 2010 20:22 5372 7
  • Poziom 18  
    Witam autko jak w temacie bez elektrycznych szyb lampki w drzwiach gasną a lampka oświetlenia wewnętrznego wciąż się pali . Rozpinane były wszystkie drzwi a lampka wciąż nie gaśnie , za pomoc i podpowiedzi dzięki z góry .
  • Poziom 19  
    Krancówka wa zamku :) dow ymiany
  • Poziom 27  
    Krańcówka to raczej nie jest bo lampki w drzwiach gasną, a sprawdzałeś przełącznik w lampce czy nie jest źle ustawiony??
    Jeśli przełącznik jest dobrze ustawiony, to może krańcówka tylnego zamka uruchamia lampke.
  • Poziom 18  
    odłączone były drzwi i tylna klapa odpinałem lampkę i pod szary z niebieskim podpinałem kontrolkę niestety nie gasła
  • Poziom 38  
    Masz dokładany/ domontowany/ alarm?
  • Poziom 26  
    łampka sufitowa najczęściej jest podłączana w ten sposób,że bezpośrednio do przełącznika umieszczonego na niej jest doprowadzone napięcie/plus/.Przełącznik działa w ten sposób,że w jednej pozycji podłącza masę /-/i wówczas lampka świeci stale,a w pozycji drugiej masę podaje wyłącznik drzwiowy.Wówczas lampka będzie świecić tylko wtedy,kiedy mamy otwarte drzwi.Jeśli lampka świeci stale,masz połączenie z masą.Np.przytrzaśnięty przewód idący do wyłącznika drzwiowego,lub połączenie do masy w samej oprawce.
  • Poziom 18  
    nie mam alarmu tak jak pisałem odłączone miałem wszystkie drzwi klapę oraz zdemontowałem lampkę i podłączyłem kontrolkę wydaje mi się i moduł pod kierownicą centralnego zamka jest za tą usterkę odpowiedzialny
  • Poziom 19  
    Tranzystor sterujący tą lampką dostał przebicia jak przypuszczam w tym module.Nie robiłem tego w tym konkretnym modelu ale z reguły jest tak że sterowanie centralnym oraz oświetleniem jest w jednej puszce. pewnie zrobiłeś zwarcie w obwodzie tej lampki stąd te problemy .