Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka z gotowaniem na parze

MalgoSobi 20 Sie 2010 21:57 8860 6
  • #1 20 Sie 2010 21:57
    MalgoSobi
    Poziom 8  

Przepraszam bardzo czy ktoś się orientuje czy do każdej mikrofalówki, która posiada opcje gotowania można dokupić przystawkę do gotowania na parze i już można gotować na parze.
    Czy kuchenka musi mieć wyraźnie zaznaczone, ze posiada opcje gotowania na parze?

0 6
  • #2 22 Sie 2010 22:01
    piokrza
    Poziom 27  

Przede wszystkim potrzebny jest specjalny pojemnik (plastikowy) który umożliwi takie gotowanie. Chodzi tu przecież o to aby mikrofale przenikały tylko do części z wodą i ją właśnie gotowały a nie potrawę. Funkcja gotowania na parze którą oferują niektórzy producenci mikrofalówek to oprócz naczynia, specjalny program który dba o utrzymanie odpowiedniej mocy mikrofal i sam ją ewentualnie modyfikuje.

0
  • #3 24 Sie 2010 17:18
    MalgoSobi
    Poziom 8  

serdecznie dziękuje za odpowiedz
    wiem ze można dokupić osobno pojemnik do mikrofali na aukcji internetowej ale istnienia specjalnej opcji nie byłam świadoma...
    http://allegro.pl/item1180197213_pojemnik_do_gotowania_na_parze_do_mikrofalowki.html
    jak myślisz czy korzystając z np takiego pojemnika i mikrofalówki która posiada opcje "gotowania", bez wyraźnie zaznaczonego gotowania na parze uzyskam np warzywa przyrządzone na parze w mikrofali?

0
  • #4 31 Sie 2010 21:11
    mita
    Poziom 16  

Ostatnio w sklepie spotkałem takie specjalne folie do gotowania na parze był to produkt niezawodnego JanA Niezbędnego.

0
  • #5 01 Wrz 2010 00:13
    MalgoSobi
    Poziom 8  

Dziękuje za pomoc:) ale już mam swój delikatny typ to bedzie LG:) tylko nie wiem czym się różnią modele LG MC-8087TRC, LG MC-8084NCS i LG MC-8084NLS, bo ja różnicy poza datą produkcji i ceną nie widzę?

0
  • #6 05 Wrz 2010 19:14
    piokrza
    Poziom 27  

MalgoSobi napisał:
    serdecznie dziękuje za odpowiedz
    wiem ze można dokupić osobno pojemnik do mikrofali na aukcji internetowej ale istnienia specjalnej opcji nie byłam świadoma...
    http://allegro.pl/item1180197213_pojemnik_do_gotowania_na_parze_do_mikrofalowki.html
    jak myślisz czy korzystając z np takiego pojemnika i mikrofalówki która posiada opcje "gotowania", bez wyraźnie zaznaczonego gotowania na parze uzyskam np warzywa przyrządzone na parze w mikrofali?

Myślę że będzie się gotować. Po zagotowaniu wody ustawisz mniejszą moc tak żeby podtrzymywać wrzenie i będzie ok. Albo i te programy do gotowania. Firma Whirlpool oferuje też takie pojemniki http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pag...ccshpadd001/catid/1/subcatid/570/accsid/50008 i chyba Samsung. Najlepiej popytaj w serwisach. Aaa i poczytaj do jakiej mocy można w nich gotować, żeby się nie stopiły :wink:
    Moja rada: Kupuj znanych i sprawdzonych firm. Chińskie podróby nie są bezpieczne.

0
  • #7 10 Wrz 2010 11:02
    MalgoSobi
    Poziom 8  

Sama odpowiadam na moje pytanie
    model LG MC-8087TRC różni się od modelu LG MC-8084NLC tym że model NLC posiada opcjonalną ramkę do zabudowy,
    mianowicie model LG MC-8084NSC to jakiś model widmo...
    niby są o nim jakieś wzmianki a nie da się nigdzie kupić,
    powodzenia w wyborze waszej mikrofalówki:)
    wielkie dzięki wszystkim którzy starali się mi pomóc:)

0