Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel audio

10 Wrz 2004 21:43 822 3
  • Poziom 11  
    Cześć!!!
    Mam pytanie odnośnie połączenia kompa z TV. Mam karte graficzną z TV-OUT'em, mam do niej kabel, ale potrzebuje jeszcze kabel AUDIO. Mam do tego wszystkie wtyczki, wiem jak je polutować, ale nie wiem jakiego kabla użyć, tzn.wiem jaki ma być ale nie wiem o jakim przekroju?? Kabel audo musi mieć długośc jakeis 20m.

Z góry dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 27  
    przekroj tutaj nie ma duzego znaczenia, uzyj "zwyklego" dwuzylowego kabla w ekranie, nie powinno byc znaczacych strat, 5 mm powinno wystarczyc
  • Poziom 39  
    Na tak dużej odległości musisz zastosować dobry kabel ekranowany z żyłą (linką) o możliwie dużym przekroju. Ja robiłem dla klienta taki 25 metrowy kabel z kabla mikrofonowego 1-żyłowego o średnicy zewnętrznej 6mm stosowanego do mikrofonów estradowych. Działa bez zarzutów i to w trudnych warunkach - na wolnym powietrzu w kawiarnianym ogródku.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Dla pewnosci lepiej uzyc kabel z dobrym ekranem, np. taki mikrofonowy jak powiedzial kolega md. Najwazniejsze jest to zeby byl dobry ekran bo te zwykle kable za 1zl/metr maja jako ekran kilka zyl przewodu, a taki ekran na 20 metrach moze nie zadzialac i beda zaklocenia.
    Pozdrawiam.