Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b5 2003r 130 km kombi moduł komfortu problem

stachu12345 20 Sie 2010 22:27 5060 7
  • #1 20 Sie 2010 22:27
    stachu12345
    Poziom 13  

Witam wszystkich pewnego dnia zalało mi auto a dokładnie moduł komfortu nie działały elektryczne lusterka centralny zamek elektryczne szyby i klapa bagażnika oraz światełka i e w drzwiach i podświetlenie pod sufitki oraz zaczął świrować alarm po wymianie pinów i modułu komfortu szyby działają podświetlenie pod sufitki również lusterka ok światełka w drzwiach też ale dalej nie działa otwieranie bagażnika , centralny zamek z kluczyka nie działa i dalej alarm załancza sie kiedy otwieram drzwi dopiero jak włożę kluczyk w stacyjkę i przekręcę go na zapłon to przestaje wyć proszę wszystkich o pomoc.

0 7
  • #2 20 Sie 2010 22:31
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Oczywiście moduł poprawnie zakodowany?

0
  • #3 20 Sie 2010 22:38
    stachu12345
    Poziom 13  

Oto chodzi że nie wiem jak go zaprogramować i czy da się to zrobi domowym sposobem ?? powiem tak co będzie mi potrzebne do programowania ??

0
  • #4 20 Sie 2010 22:41
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Sprzęt, wiedza i doświadczenie. Więc może lepiej podjechać do specjalisty?

0
  • #5 20 Sie 2010 22:47
    stachu12345
    Poziom 13  

Co do sprzętu to ciężko za sam moduł dałem 1200 zł chciałbym ominąć więcej kosztów przed chwilą wyczytałem jak zaprogramować kluczyk ale sęk w ten że mam tylko 1 zrobiłem tak wysiadłem z auta przekręciłem kluczyk w drzwiach na zamknięte trzymając na pilocie przycisk do zamknięcia szyby się zasunęły bo miałem wszystkie otwarte potem przekręciłem by auto się otworzyło trzymając przycisk od otwarcia na pilocie tak robiłem 3x i dalej nic nie działa nie wiem może źle coś robię .

0
  • #6 21 Sie 2010 07:31
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Czasami tak jest w nowych autkach że kupno części to połowa wydatku, ot taki urok ery procesorów i pamięci.

0
  • #7 21 Sie 2010 18:29
    krung86
    Poziom 10  

Procredura adaptacji pilota wg ross-tech (jeśli masz oczywiście dostep do kabla na obd i laptopa):

Włączyć zapłon
    [46 - Cent. Conv.] lub [35 - Cent. Locking] (zależy od samochodu, ale u ciebie bedzie raczej 46)
    [Adaptation - 10]
    Kanał "01" (może być "21" w niektorych modelach).
    [Read]
    pokaże ilość zapisanych pilotów w polu "Stored Value".

wpisz ilość pilotów które chcesz zakodować (maksimum 4) w polu "New Value"

[Test]
    [Save]

i wciśnij na pilocie guzik otwieranie.

Inna metoda, jak sie nie ma laptopa i tylko jeden klucz: wykręcić wkładkę zamka (chyba torx 20), włączyć zapłon, śrubokrętem zamknąć od zewnątrz auto i na pilocie wcisnąć otwieranie.

0
  • #8 24 Sie 2010 20:10
    stachu12345
    Poziom 13  

Już wszystko działa zaprogramowałem moduł a z otwieraniem bagażnika okazało się że stycznik się popsuł i siłownik zamka dziękuje wszystkim temat do zamknięcia.

0