Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki sprzęt stereo do pokoju? 20m2 do 750 zł

stachewicz8 21 Aug 2010 09:41 2343 17
    stachewicz8
    Level 15  
    Witam chcę kupić sobie do mojego pokoju o powierzchni 20m2 kupić nagłośnienie stereo. Do wydania mam 700-750zł. Najlepiej aby kolumny były polskie a wzmacniacz japoński. Sprzęt może być używany. Proszę o pomoc w wyborze.
    User removed account
    User removed account  
    stachewicz8
    Level 15  
    A mógłby ktoś podać kilka modeli wzmacniaczy do tych kolumn.

Aha i ewentualnie jak wzmacniacz by był dobry do altonów 70.
    User removed account
    User removed account  
    globus1987
    Level 29  
    Luxman to nie wzmacniacz na takie kolumny szczególnie z tuba. Te wzmacniacze grają bardzo ciepło, przyjemnie . I dla amatorów takie sprzętu mogą być za mało efekciarskie i dynamiczne. Chociaż mają świetnie brzmienie i niektóre modele to wstęp do brzmienia prawie, ze z lamp. Jeśli kolega chcę wykop, i moc to polecam coś z Yamahy np a-520, 560 lub ax 500. Czy chociażby denona pma -560 (pod względem wykopu ewenement przy takiej samej mocy nie porównywalny z innymi sprzętami). Jeśli coś co brzmi przyjemniej, delikatniej raczej do spokojniejszej muzyki choć niekoniecznie to polecam luxmana l-190, 210, 230,400 czy chociażby coś z marantza wtedy się sprawdzi.
    stachewicz8
    Level 15  
    Ale te wzmacniacze co napisałeś to do których kolimn milton 200 czy alton 70?
    Marios221
    Level 20  
    Scherzo 200 sobie odpuść i 350 również.
    Bo za takie pieniądze jak masz możesz znaleźć o wiele lepszy sprzęt.
    stachewicz8
    Level 15  
    A czy altony 70 dały by sobie radę w takim pokoju przy technie i rapie? Aha i jaki do tych altonów najlepszy wzmacniacz?
    globus1987
    Level 29  
    Dałem ci kolego przykład dużo lepszych kolumn niż altonów. Altony mają skrzeczący głośnik tubowy i jak na moje ucho średnio się to spisuje w domu.
    stachewicz8
    Level 15  
    Jakieś lipne samoróbki mnie nie interesują.
    Pablo1964
    Moderator
    Więc po co pytasz na forum, skoro już wiesz co chcesz kupić?
    stachewicz8
    Level 15  
    poprostu chcę firmowy sprzęt a nie samoróbki.
    globus1987
    Level 29  
    Jeśli wiesz lepiej co zagra, i podważasz naszą wiedzę w temacie, czujesz się na tyle mądry, to wybór powinien być dla ciebie prosty i nie powinno być tego tematu niech kolega sam sobie radzi.
    Marios221
    Level 20  
    A wytłumaczysz nam może dlaczego nie samoróbki?
    Mam rozumieć ze markowe to znaczy VK albo jakiś inny chiński badziew.
    User removed account
    User removed account  
    globus1987
    Level 29  
    A do starych regenerowanych tonsili, z głośnikami tubowymi, obudowami o takich powierzchniach ścianek bez wzmocnień już tak?. Dobre sobie, to ja już wole samoróbki :) na porządnych podzespołach w zwrotce i przyzwoitych głośnikach, zrobione zapewne z mdf lub 18mm płyty wiórowej, co również ważne wykończona fornirem a nie badziewną okleiną drewnopodobną.
    stachewicz8
    Level 15  
    Marios221 wrote:
    A wytłumaczysz nam może dlaczego nie samoróbki?
    Mam rozumieć ze markowe to znaczy VK albo jakiś inny chiński badziew.

Samoróbki nie ponieważ mam już jedne teraz i gra jakby kogoś ze skóry obdzierano sopran taki że trzeba uszy zatykać a praktycznie zero basu. A markowe to nie znaczy VK tylko Tonsil, Sony, pioneer.