Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sprzęt stereo do pokoju? 20m2 do 750 zł

21 Sie 2010 09:41 2244 17
  • Poziom 15  
    Witam chcę kupić sobie do mojego pokoju o powierzchni 20m2 kupić nagłośnienie stereo. Do wydania mam 700-750zł. Najlepiej aby kolumny były polskie a wzmacniacz japoński. Sprzęt może być używany. Proszę o pomoc w wyborze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    A mógłby ktoś podać kilka modeli wzmacniaczy do tych kolumn.

Aha i ewentualnie jak wzmacniacz by był dobry do altonów 70.
  • Poziom 29  
    Luxman to nie wzmacniacz na takie kolumny szczególnie z tuba. Te wzmacniacze grają bardzo ciepło, przyjemnie . I dla amatorów takie sprzętu mogą być za mało efekciarskie i dynamiczne. Chociaż mają świetnie brzmienie i niektóre modele to wstęp do brzmienia prawie, ze z lamp. Jeśli kolega chcę wykop, i moc to polecam coś z Yamahy np a-520, 560 lub ax 500. Czy chociażby denona pma -560 (pod względem wykopu ewenement przy takiej samej mocy nie porównywalny z innymi sprzętami). Jeśli coś co brzmi przyjemniej, delikatniej raczej do spokojniejszej muzyki choć niekoniecznie to polecam luxmana l-190, 210, 230,400 czy chociażby coś z marantza wtedy się sprawdzi.
  • Poziom 15  
    Ale te wzmacniacze co napisałeś to do których kolimn milton 200 czy alton 70?
  • Poziom 20  
    Scherzo 200 sobie odpuść i 350 również.
    Bo za takie pieniądze jak masz możesz znaleźć o wiele lepszy sprzęt.
  • Poziom 15  
    A czy altony 70 dały by sobie radę w takim pokoju przy technie i rapie? Aha i jaki do tych altonów najlepszy wzmacniacz?
  • Poziom 29  
    Dałem ci kolego przykład dużo lepszych kolumn niż altonów. Altony mają skrzeczący głośnik tubowy i jak na moje ucho średnio się to spisuje w domu.
  • Poziom 15  
    Jakieś lipne samoróbki mnie nie interesują.
  • Moderator
    Więc po co pytasz na forum, skoro już wiesz co chcesz kupić?
  • Poziom 15  
    poprostu chcę firmowy sprzęt a nie samoróbki.
  • Poziom 29  
    Jeśli wiesz lepiej co zagra, i podważasz naszą wiedzę w temacie, czujesz się na tyle mądry, to wybór powinien być dla ciebie prosty i nie powinno być tego tematu niech kolega sam sobie radzi.
  • Poziom 20  
    A wytłumaczysz nam może dlaczego nie samoróbki?
    Mam rozumieć ze markowe to znaczy VK albo jakiś inny chiński badziew.
  • Poziom 29  
    A do starych regenerowanych tonsili, z głośnikami tubowymi, obudowami o takich powierzchniach ścianek bez wzmocnień już tak?. Dobre sobie, to ja już wole samoróbki :) na porządnych podzespołach w zwrotce i przyzwoitych głośnikach, zrobione zapewne z mdf lub 18mm płyty wiórowej, co również ważne wykończona fornirem a nie badziewną okleiną drewnopodobną.
  • Poziom 15  
    Marios221 napisał:
    A wytłumaczysz nam może dlaczego nie samoróbki?
    Mam rozumieć ze markowe to znaczy VK albo jakiś inny chiński badziew.

Samoróbki nie ponieważ mam już jedne teraz i gra jakby kogoś ze skóry obdzierano sopran taki że trzeba uszy zatykać a praktycznie zero basu. A markowe to nie znaczy VK tylko Tonsil, Sony, pioneer.