Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sklepy z głośnikami- Wrocław

21 Sie 2010 13:38 3208 7
  • Poziom 17  
    Witam. Znacie sklepy elektroniczne(Wrocław), muzyczne, w których mogę kupić głośniki, zwrotnice i inne akcesoria do kolumn?
  • Poziom 11  
    Axel na Dworcowej i te sklepiki obok niego, w sumie tam 3 są. Polecam wszystkie serdecznie zawsze jak u jednego coś nie ma to u drugiego bydiet. W niedziele giełda elektroniczna obok Dworca Świebodzkiego.
  • Poziom 17  
    I tam wszystko kupię rurkę do bass reflex, głośniki, i wejścia z tyłu kolumny? Drogo tam? Mój budżet to jakieś 20-250 na głośniki i zwrotnice[jest to moja 1-sza kolumna, więc nawet jak się sparzę to nie będę sobie pluł w brodę, że tylko kasy poszło. Kupię tam za tyle 2 niskotonowce i 2wysoko tonowce? Czy lepiej nisko tonowce i średnio?
  • Poziom 11  
    Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Budowa kolumn wcale taka prosta nie jest musi być obliczona obudowa zwrotnica, dobrane przetworniki. Jeśli chcesz zbudować brzękadełka to możesz zrobić nawet za kilkadziesiąt złotych tylko pytanie czy to ma sens,jak można kupić coś gotowego ??
    W sklepach elektronicznych ceny są różne, towar też jest różny. Zasada najczęściej jest taka że im drożej tym lepiej , można kupić zaciski za 1,50 można też za 15 zł wszystko zależy czego właściwie potrzebujesz.
    A jeśli chodzi o ``drożność`` kolumn to się nie wypowiem wszystko ma swoje wady i zalety dużo zależy od przetworników i samej konstrukcji.
  • Poziom 17  
    Kupujesz w tym sklepie? A przyszła mi taka myśl czy są gotowe zestawy np. nisko i wysoko tonowce i do tego zwrotnica(już policzona) i podane ilość l skrzyni? Czy jeżeli kupię taką gotową zwrotnicę(20-30zł) to będzie dobrze słychać bass?
  • Poziom 11  
    Czasem kupuję coś na Dworcowej mają tam akcesoria akustyczne.

Najprostsza zwrotnica do 20 zł w kolumnach dwudrożnych to kondensator szeregowo z wysokotonowym - filtr górnoprzepustowy, często stosowany w konstrukcjach niskobudżetowych (oczywiście mówię tu o głośnikach dynamicznych nie piezo).. Choć to trochę prowizorka myślę że na początek ci wystarczy.
    Kondensator jest liczony bądź podany przez producenta jako zalecany do konkretnego gwizdka. Jeżeli chodzi o gotowe kity DIY serii`` Zrób sobie kolumny ``to nie wiem, być może coś takiego istnieje ale na rynku,trzeba się rozejrzeć. Jest dużo zwrotnic uniwersalnych do typowych zastosowań, najczęściej konstruowanych kolumn.
    Generalnie zwrotnica to zespół filtrów, także jej podział pasma zależy od zastosowanych głośników,wszystko jest ze sobą ściśle związane.
  • Poziom 17  
    Zamierzam właśnie na tą dworcową się wybrać w najbliższym czasie. Oni mi tam podpowiedzą co i jak? Czy ani be ani me? Słyszałem że gdzieś na armi krajowej też jest ciekawy sklep.
  • Poziom 11  
    A nie wiem nie byłem na Armii K. Obadaj temat pogadaj ze sprzedawcami może coś uda ci się załatwić ciekawego.