Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak udostępniania plików w sieci-ruter ASUS WL530gV2

21 Sie 2010 19:30 1421 1
  • Poziom 23  
    Witam,

Sieć chodzi przez ruter ASUS WL530gV2.
    http://www.twenga.pl/cena-WL-530gV2-ASUS-Router-Wifi-485090-0

Jeden komputer podłączony kablem i dwa laptopy bezprzewodowo. Stacjonarny i laptop chodzą na win xp, drugi laptop na vista. Internet chodzi bez zarzutu, ping chodzi w każdą stronę również bez zarzutu-jest odpowiedź.

Problemem jest to, że z jednego komputera nie mogę wejść na dysk drugiego. Wszystko udostępnione jak należy, komputery w tej samej grupie roboczej, zapory włączałem/wyłączałem itd.

Wszystko chodziło do czasu zmiany rutera (poprzedni umarł).
    W ustawieniach rutera trochę tego jest więc nawet nie wiem screen, której części menu wrzucić.

Proszę o poradę (jeżeli jakąś się da bez kupy screenów menu).
    Dzięki

Dodano po 4 [godziny] 11 [minuty]:

Trochę się zmieniło.
    Pogrzebałem i zainstalowałem ten oto pliczek:

http://www.microsoft.com/downloads/details.as...1D-EE46-481E-BA11-37F485FA34EA&displaylang=pl

Wygląda to teraz tak:
    - laptop vista moze wejsc na laptopa xp ale nie na staca
    - laptop xp nie moze wejsc na lapa vista ani na staca
    - stac nie widzi zadnego z laptopów.

Czyli w skrócie - po zainstalowaniu pliku laptop vista zaczął widzieć laptopa xp.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Bo ten plik zmienia tylko to, gdy się go instaluje na xp, że vista zaczyna widzieć topologie sieci z kompami z systemem xp nic więcej nie wnosi ten plik. Problem tkwi z prawami dostępu do katalogów jak i w xp tak i w viście.

W viście należy ustawić sieć jako prywatna

Oraz jak i w xp tak i w viście ponadawać odpowiednie uprawnienia użytkownikom do udostępnionych katalogów jak i w zakładce zabezpieczenia również trzeba dodać i ponadawać odpowiednie uprawnienia. Tylko wskazałem ci kierunek gdzie leży problem ale miałem dokładnie ten sam.

Brak udostępniania plików w sieci-ruter ASUS WL530gV2