Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fritz box fon wlan 7141 problem z połączeniem internetu neo

paaablo92 21 Aug 2010 15:42 2513 2
 • #1
  paaablo92
  Level 10  
  Witam!

  Dostałem w prezencie router Fritz box fon wlan 7141. Router włacza się, jest wszystko ok, wi fi go widzi, lan również. Router ma chodzić pod neostradą. Posiadał on annex B z niemieckim softem, przewaliłem softa na annex A po angielsku. Niby wszystko pięknie ładnie, ustawiłem annex A, ustawiłem wartości VPI / VCI - 0/35. Wpisałem hasło i użytkownika neo poprawnie (kilka razy to robiłem) i nic. on wogóle nie chce się połączyć z internetem. Nie znam się na tych sprzętach, ale w routerze tam gdzie podłącza się kabel od internetu jest szerokie gniazdo z 8 "kanałami" - tak jak w lanie, a w moim kablu od internetu jest węższa wtyczka i ma dwie żyły.

  Wina leży w kablu, ustawieniach czy routerze?

  Proszę o pomoc, bo już od dwóch dni walczę z nim i nic :cry:
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  piterus99
  Level 43  
  Jeśli dysponujesz zaciskarką możesz spróbować przecisnąć wtyczkę - kiedyś obiło mi się o uszy, że w Niemczech Internet szedł po innych pinach - we wtyczce RJ-11 1,4 a w RJ-45 3, 6. Próbuj.
 • #3
  Ostry50
  Level 13  
  Jeśli chodzi o gniazdo ADSL we Fritzu, to linia ADSL jest na dwóch środkowych stykach i kabel telefoniczny z wtykiem RJ-11 można bez żadnych przeróbek wetknąć do tego gniazda RJ-45. Jeśli się nie zsynchronizuje, oznacza to, że parametry linii są za słabe. Przrobiony programowo modem z annexu B na A nadal ma hardwarowe filtry dla annexu B i mocno tłumi sygnał.
  Jeśli się zsynchronizuje, to aby móc korzystać jednocześnie z linii stacjonarnej i VoIP na Fritzu trzeba zastosować wtyk RJ-11, na którym dwie środkowe żyły (3 i 4) to ADSL (linia bez filtra) a dwie sąsiednie (2 i 5) to linia telefoniczna (z filtrem).