Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 "Odmowa dostępu" -Dysk trzeba inicjować czy zdjąć jakaś blok

21 Sie 2010 16:36 7934 9
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam następujący problem.
    Zainstalowałem Windows-a 7 wersję OEM 32 Bit.
    Oczywiście system oryginalny a komputer zakupiony w Vobisie.

Wszystko jest ok. Zainstalowałem sterowniki od płyty głównej + programy.
    Wszystko na dysku "C".
    Jednak jeżeli chcę wejść na dysk "c:" pojawia się komunikat " Odmowa dostępu".

Dysk trzeba inicjować czy zdjąć jakaś blokadę założoną na niego?
    Bardzo proszę o pomoc, gdyż sprawa jest nagląca.
    Najlepiej jakiś krótki algorytm. Na pewno odwdzięczę się kliknięciem w "pomógł".

Pozdrawiam!
  • Poziom 31  
    Widocznie nie masz odpowiednich praw do partycji. Od którego momentu się to stało? Od razu po zainstalowaniu systemu?
  • Poziom 10  
    Start/uruchom i wpisz:

cmd
    Jak otworzy się okno cmd wpisz:

chkdsk c: /x
    razem z tym x i kliknij enter

To pomagało w XP.
  • Poziom 19  
    w windows7 to ty nie jesteś administratorem, administratorem jest system, i takie blokady występują, musisz uruchomić cmd (ppm uruchom jako administrator) potem wpisujesz komendę "net user administrator /active:yes" i uruchamiasz system ponownie. Przy uruchamianiu kliknij na nowe konto " "administrator" i za pomocą niego nadaj swojemu kontu pełnie praw do przeglądania dysku zapisu itp wszystko jest w opcjach dysku lub załóż nowe konto z pełnia praw (ale i tak administratorem jest system). Potem wyloguj się i ukryj konto administratora komendą "net user administrator /active:no" powinno działać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Jest nadawanie uprawnień w katalogach. Nie ma nic o PRZEJMOWANIU. Chyba, że jestem ślepy.
  • Poziom 43  
    Nadanie (sobie) = przejęcie (czyichś).
  • Poziom 14  
    Mam jeszcze jedno ważne pytanie co do wątku.
    Czy powyższą sytuację mógł wywołać jakiś zanany wirus rozpowszechniany przez pamięci masowe?
  • Poziom 13  
    Na win XP sp2 nie miałem dostępu do żadnego dysku spowodowane to było wirusem więc dawałem PPM\exploruj na dysk i mi wchodziło z czasem znalazło wirusa i teraz wszystko chodzi
  • Poziom 14  
    Problem został rozwiązany przez reinstalacje systemu.
    Podczas instalacji wynikł jakiś błąd w skrypcie i zablokował dostęp do dysków.
    Po reinstalacji wszystko wróciło do normy.
    Pozdrawiam.