Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiatrak do zasilacza. Czy zasilacz się nie spali?

21 Sie 2010 17:04 2577 19
  • Poziom 9  
    Witam posiadam zasilacz mustang 500W.Głośno chodzi w nim wiatrak (jest to wiatrak 120mm) już rozebrałem wiatrak wyczyściłem go i nasmarowałem lecz to nie pomogło .Mam pytanie czy jak dam wiatrak który słabiej dmucha (Ponieważ taki mam w domu) nie spali zasilacza ten który jest teraz mocno wieje lecz powietrze leci zimne czasami lekko ciepłe ciepłe.
    Moja konfiguracja to:
    Procesor- Amd Sempron le-1100
    Płyta-gigabyte ga-m61sme-s2
    Dysk-Samsung hd502hj
  • Poziom 14  
    Najodpowiedniej było by zastosować taki sam wiatrak choć ryzykując można spróbować czy się nie sfajczy. W sumie pytanie typu czy jak wsadzę mniejszą chłodnice do samochodu czy będzie się grzał za bardzo. Producent przeważnie daje taki wiatrak jaki sobie będzie radził. Ogólnie nie zalecam tego typu kombinacji.
  • Poziom 9  
    Wiatrak który chce dać posiadam z innego zasilacza (450w) ten który jest teraz wieje ale leci tylko bardzo lekko ciepłe powietrze a ten który chce dać to wieje trochę słabiej.To jak może być??.Niech ktoś się wypowie kto się zna na zasilaczach.
  • Poziom 31  
    Włączysz coś co obciąży komputer i będzie pobierało więcej mocy to wtedy zasilacz będzie się bardziej grzał, co może spowodować uszkodzenie zasilacza.
  • Poziom 9  
    Te lekkie powietrze leci tylko gdy gram czyli komputer jest obciążony.To co nie moze byc ten wiatrak??
  • Poziom 31  
    Możesz spróbować podmienić ale robisz to na własne ryzyko. Większość zastosowałaby identyczny a nie wyjęty z słabszego zasilacza.
  • Poziom 9  
    Skąd mam wiedzieć jaki kupic??
  • Poziom 31  
    @11111olo:

Cytat:
    Kup po prostu cichszy wentylator - Scythe. A trochę mnie dziwi że w takim zasilaczu nie ma regulacji obrotów w zależności od temperatury.
  • Poziom 9  
    A nie bedzie on słabiej wiał od tego co jest teraz??
  • Poziom 31  
    Wybrałem najmocniejszy przykładowo. Pewnie taki sam jest zamontowany w zasilaczu.
  • Poziom 43  
    Mam chieftec 450W z wentylatorem 120mm. Oryginał się zużył po 3 latach więc wstawiłem Scythe 1200RPM. Zasilacz ma regulację obrotów i nic słychać praktycznie wentylatora.
  • Poziom 31  
    Co do zasilaczy Mustanga to radziłbym zainwestować w coś lepszego. Sprzedają je razem z obudowami ale są strasznie słabej jakości. Potrafią spalić cały komputer i nie zawsze komputer poprawnie działa.
  • Poziom 9  
    Komputer juz działa 3 lata na tym zasilaczu.

Jutro podam jakie parametry maja oba wiatraki.
  • Poziom 31  
    Tak powinien się nadać. Tylko może głośno chodzić.
  • Poziom 9  
    Właśnie on chodzi dwa razy ciszej od tego co jest teraz w kompie.

A jaka powinna być temp powietrza wylatującego z zasilacza.Czy mógł by ktoś sprawdzić u siebie w komputerze jaka jest.??
    Temu kto sprawdzi podaruje parę punktów.
  • Admin grupy komputery
    Regulamin pkt. 8.1, 8.2, 10.9, 15.
    Proszę poprawić tytuł oraz wszystkie wypowiedzi.
    Kolejnej prośby nie będzie.