Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer sie wlącza ponownie co chwile

hover904902 21 Aug 2010 18:00 6979 11
    hover904902
    Level 9  
    A wiec komputer mam od 3 dni ... wszystko chodzilo ok do dzisiaj.
    Wychodzac z domu postanowilem ustawic sciaganie gierki , po powrocie (2h) zobaczylem ze ekran jest caly czarny a komputer dziala. No wiec zresetowalem komputer i teraz jest tak :
    Kiedy go odpalam pokazuje sie pasek ladowania Windows , po 2-3 sec pokazuje sie czy mam uruchomic windowsa normalnie czy awaryjnie .
    Obojetnie co wybiore zawsze uruchamia sie ponownie i znow to samo... i tak ciagle.
    Po 20 minutach poddalem sie i postanowilem zrobic format.
    Wsadzilem plytke i nawet nie pokazuje sie komunikat zeby kliknac dowonly przycisk aby utworzyc rozruch plyty. Caly czas jak mowilem resetuje sie i obojetnie co zrobie , komputer nie reaguje.

Dzieki i prosze i szybka pomoc. Teraz pisze z laptopa.
    mat1321
    Level 13  
    Sprawdź zasilacz. Napięcia będą normalne, a jak dasz obciążenie to będą duże spadki.
    hover904902
    Level 9  
    zonkil wrote:
    A w BIOS ustawiłeś rozruch z CD-ROM?

Jak mam to zrobic? Nigdy sie nie bawilem w biosie i jestem zielony.
    mat1321
    Level 13  
    Sprawdź zasilacz on potrafi robić takie jaja. Miałem tak samo!
    -Tomi-
    Level 13  
    Ja myślę że stało się tak podczas ściągania gry dysk C: się przeładował i nie ma miejsca do uruchomienia systemu. Musisz wejść di biosu po włączeniu kompa naciskasz DEL a następnie ustawiasz mu boot na CD-rom i startuje Ci z płyty
    hover904902
    Level 9  
    mat1321 wrote:
    Sprawdź zasilacz on potrafi robić takie jaja. Miałem tak samo!

Ale co mam w nim sprawdzic? Nie mam drugiego dla porownania
    zonkil
    Level 31  
    Wchodzisz do Biosa przyciskając Delete i poszukaj:
    "Advanced bios features" wejdź i poszukaj
    First Boot Device tak jak niżej:

Komputer sie wlącza ponownie co chwile

Ustaw CD-ROM i naciśnij F10 i Yes i Enter.
    KSX
    Level 19  
    Heh, kompter najprawdopodobniej wszedł w hibernacje a ty restartem uszkodziłeś mu Windowsa, płytka z Windowsem nie startuje bo masz ustawione bootowane z dysku jako pierwsze a nie z cd, musisz wejść w BIOS i go przestawić, by wejść w BIOS, zaraz postacie naciskaj jeden z klawiszy:
    - DELELE (DEL)
    - F1
    - F2
    Jeśli wiesz jak nazywa sie bios to podaj a napiszemy ci dalszą instrukcje, jeśli nie wiesz po wejściu w biosa będzie jego nazwa na górze bądź na dole lub zrób zdjęcie ;p
    hover904902
    Level 9  
    Na gorze BIOS SETUP UTILITY
    Na dole v02.58 [C]Copyright 1985-2009 , American Megatrends Inc.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    hover904902: aby skorzystać z naszego forum należy posiadać MINIMUM wiedzy o komputerach. Ty tej wiedzy nie posiadasz. Poproś jakiegoś kolegę, który wie więcej od Ciebie albo udaj się do serwisu. Temat 0 jako wyraźnie obniżający poziom forum - zamykam.