Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco SIN 013 CL - przepalona grzałka.

21 Sie 2010 18:13 4067 5
 • Poziom 26  
  Uszkodzona grzałka - 0 Ohm. Czy tę grzałkę można wymienić jako pojedynczy element, czy też razem z cylindrem podgrzewającym wodę, - jeżeli tak, czy to się opłaca?. Grzałka posiada jeden zwój i jest owinięta wokół tego cylindra. Na oko wygląda, że da się ją wyciągnąć, chyba że jest "zgrzana" razem z cylindrem. Nie chcę na razie rozkopywać całości aby to stwierdzić, bo może już nie złożę? :cry:
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Niestety musisz wymienić całość.
 • Poziom 26  
  Jak ten element się nazywa i gdzie można go kupić? czy to jest bojler do ekspresu?
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Ten element to bojler, ale jak powiesz, że grzałka też będą wiedzieć. Kupisz w serwisie saeco. Ale możesz też poszukać na allegro.
 • Poziom 26  
  No niestety nie warto naprawiać. Może się komuś przyda - jeżeli odkręci się bojler (cena 90 zł.) od uchwytu do którego się wkłada ciśnieniowy uchwyt filtra ( ten z kawą ) i wypadną dwie uszczelki te które dociskają uchwyt w momencie jego wkręcania ( półobrót ) to praktycznie nie ma możliwości ich wymiany ( inf z aut. serwisu )- trzeba nowy pojemnik z uszczelkami ( 100 zł.) i wtedy naprawa jest nieopłacalna. Ważne- wymieniasz bojler, odkręć 4 wkręty mocujące go do pojemnika i nie ruszaj żadnych uszczelek ( poza czerwonym oringiem ), wkładaj nowy i jest ok.