Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryczny zamek bagażnika w pandzie - problem

21 Sie 2010 18:47 2009 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Zakupiłem listwę wraz z przyciskiem oraz zamek elektryczny do tylnej klapy . Podłączyłem wszystko do istniejących w klapie bagażnika wtyczek i niestety nie działa ,jest tak jak przed wymianą czyli działa tylko podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Słychać przełącznik przy naciskaniu ale nie ma impulsu do otwarcia klapy. Wygląda jak by nie było prądu w tej instalacji . jest jakiś może bezpiecznik który trzeba gdzieś zamontować?? Dodam że auto fabrycznie nie miało elektrycznie otwieranego bagażnika, była tylko opcja kluczyka.
  • Poziom 27  
    Prawdopodobnie brakuje wyprowadzenia z "body komputera", jest to coś w rodzaju jak moduł komfortu VW.
  • Poziom 9  
    Czy jest jakaś możliwość uruchomienia tego w "body komputerze" ?? Czy może trzeba z innego miejsca wziąć napięcie aby to działało??
  • Poziom 27  
    To nie takie proste, bo fabrycznie jest w ten sposób iż po zamknięciu centralnego zamka w aucie, odcięte jest zasilanie na mikro styk tylnej klapy, a u Ciebie jeśli zrobisz inne zasilanie to po zamknięciu auta będzie można odtworzyć bagażnik, no chyba że to jakoś rozwiążesz.
  • Poziom 9  
    Tylko jak to rozwiązać. Czy elektryk to może "zaprogramować" w tym komputerze??
  • Poziom 27  
    Możliwe że da się to uruchomić, ale tylko fabrycznym examinerem.
  • Poziom 9  
    Jest możliwość podciągnięcia zasilana z innego kabla ?? a może trzeba wsadzić jakiś bezpiecznik w którejś skrzynce? Posiada ktoś może schemat instalacji elektrycznej ?? interesuje mnie głównie wiązka idąca do klapy bagażnika