Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przekroczenia napięć na wszystkich USB

dasioo 21 Sie 2010 22:06 1428 22
  • #1 21 Sie 2010 22:06
    dasioo
    Poziom 14  

Cześć,
    mam dziwny problem z kompem a to wszystko się zaczęło po wymianie systemu.
    Miałem studencki system XP ale stracił ważność więc zakupiłem dysk z oryginalnym systemem XP. To był dysk z kompa HP, zainstalowałem sterowniki i byłoby już ok, gdyby nie feler:
    po każdej próbie wymuszenia stanu wstrzymania, komputer zaraz samoczynnie wraca do stanu aktywnego, wiatraki zaczynają się kręcić na fula i do tego pojawia się alert o przekroczeniu dopuszczalnych napięć na wszystkich USB.

Komputer: intel core 2 CPU 2.13GHz, 2GB RAM
    System: Win XP prof 2002 SP3

0 22
  • #2 21 Sie 2010 22:15
    benchmarek
    Poziom 22  

Chyba pojawia się komunikat o przekroczeniu dopuszczalnego prądu dla pojedynczego portu a nie napięć?

0
  • #3 21 Sie 2010 22:18
    kondziu jah
    Poziom 33  

albo skoku napiecia

0
  • #4 21 Sie 2010 22:21
    dasioo
    Poziom 14  

właśnie, skoku napięcia

0
  • #5 21 Sie 2010 22:25
    kondziu jah
    Poziom 33  

mi takie cos sie kiedys wyswietlilo jak zwarlem 5V do oslony usb (stare dobre czasy :) ), wiec proponuje popatrzyc, podmuchac, poczyscic bo moze cos sie zawieruszylo

0
  • #6 21 Sie 2010 22:31
    dasioo
    Poziom 14  

to nie zwarcie, to się stało po tej wymianie systemu. Co tam mogło być ze mi się to wywala?? jak to naprawić??

0
  • #7 21 Sie 2010 23:02
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

dasioo napisał:
    zakupiłem dysk z oryginalnym systemem XP. To był dysk z kompa HP

A Twoj komputer jest właśnie komputerem HP?

0
  • #8 21 Sie 2010 23:10
    dasioo
    Poziom 14  

nie, absolutnie nie jest. To komputer ASUSA ale teraz sie wbil HP do opisu komputera, co nie jest prawda.

0
  • #9 21 Sie 2010 23:22
    jankolo

Nie instaluj brandowanych systemów operacyjnych na zupełnie obcym sprzęcie. Weź system standardowy (jak go Microsoft stworzył) lub brandowany dla twojego sprzetu i ten własnie instaluj. Czy zwróciłes uwagę, że jak miałeś system niebrandowany to nie mialeś problemów?

0
  • #10 21 Sie 2010 23:30
    dasioo
    Poziom 14  

problemów dawniej nie było, jednak nie mam innego legalnego systemu jak ten nieszczęsny od kompa HP. Czy nie ma możliwości naprawy??

0
  • #11 21 Sie 2010 23:33
    jankolo

dasioo napisał:
    nie mam innego legalnego systemu jak ten nieszczęsny od kompa HP

Twój komputer nie jest komputerem HP, zatem nie masz legalnego systemu.

0
  • #12 21 Sie 2010 23:40
    dasioo
    Poziom 14  

a to czemu?? jeśli się wszystko spaliło a został sam dysk to chyba można go włożyć w inny komp?? Zresztą ponowna aktywacja przeszła pomyślnie na nowym sprzęcie więc jest LEGALNA

0
  • #13 21 Sie 2010 23:48
    jankolo

dasioo napisał:
    jeśli się wszystko spaliło a został sam dysk to chyba można go włożyć w inny komp??

Włożyć można, co nie oznacza że będziesz miał w ten sposób ten sam komputer.
    dasioo napisał:
    Zresztą ponowna aktywacja przeszła pomyślnie na nowym sprzęcie więc jest LEGALNA

Nie myl aktywacji z legalnością.

0
  • #14 21 Sie 2010 23:53
    dasioo
    Poziom 14  

skoro po aktywacji powiedzieli ze mam legalny system to o co chodzi?

0
  • #15 22 Sie 2010 00:22
    KSX
    Poziom 19  

Aktywacja przeszła pomyślnie bo wpisałeś prawidłowy klucz produktu, ale system jest przypisany do tamtego HP i jak zakłada licencja system będzie legalny tylko na tamtym HP, a takie błędy występują jak mu się sterowniki mieszaj, bo Windows jest ustawiony pod innego kompa i ma inna konfigurację sprzętu itp nawet jak byś wgrał stery pod nowego kompa może tak być.

0
  • #16 22 Sie 2010 00:30
    dasioo
    Poziom 14  

Nie. Powiedzmy że spalił się komp i ostał się tylko dysk z systemem.
    Złożyłem nowy komp i wykorzystałem dysk. Podczas aktywacji powiedzieli, że wykryli poważną modernizację i wymagana jest ta aktywacja. Następnie podziękowali i napisali że mam wszystko legalne, tzn że można w ten sposób odzyskać system. Przecież to nie kopia a oryginał tyle że zmieniły się peryferia kompa a dysk pozostaje ten sam bo jego dotyczy licencja.

0
  • #17 22 Sie 2010 00:49
    jankolo

dasioo napisał:
    a dysk pozostaje ten sam bo jego dotyczy licencja.

Ciekawa teoria. Kto Ci powiedział że kupiony przez Ciebie system jest związany z dyskiem?

0
  • #18 22 Sie 2010 01:09
    dasioo
    Poziom 14  

więc jak się płyta spali to licencję XP-ka diabli biorą??

0
  • #19 22 Sie 2010 01:19
    jankolo

Licencję OEM tak, licencję BOX nie.

0
  • #20 22 Sie 2010 01:29
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Licencję OEM można 3x instalować z tego co wiem. A wyznacznikiem legalności jest naklejka z kodem przyklejona do obudowy, na elemencie nie wymiennym. Czyli tylko na górnym boku. System brandowany, nie ważne na czym i ile razy, będzie legalny tylko na maszynie dla której był brandowany. Nie ważne, czy się aktywuje czy nie. Akutywować, to se se można i bez internetu, zmieniając jedne wpis w rejestrze, i też napisze, że wszystko jest legalne.

0
  • #21 22 Sie 2010 09:11
    dasioo
    Poziom 14  

czyli co? mam sobie kupić Windowsa BOXa?

0
  • #22 22 Sie 2010 09:41
    Deepone
    Poziom 22  

@Wojtek(KeFir) nie wprowadzaj w błąd, licencję OEM można instalować do woli, jest jedynie limit aktywacji. Po przekroczeniu limitu będziemy zmuszeni zadzwonić do MS i poprosić o klucz aktywacyjny.
    Co naklejki to powinna być umieszczona na elemencie niewymiennym, ale nie ma tam żadnej informacji o "górnym boku", tak najczęściej naklejają, a możesz nakleić w dowolnym miejscu byle był niewymienialny.
    A co do elementów niewymienialnym w obudowie to można się uprzeć i wymienić każdy, także to akurat nie jest problem.
    System ten będzie legalny do czasu aż będzie instalowany cały czas na tej samej maszynie. Dopuszczalne są oczywiście zmiany, w końcu dysk, karta graficzna, ram itp czasami trzeba wymienić. Gdy wymieniasz płytę główną to masz problem, bo to jest podstawa całości.
    Co do legalności to proponuje poczytać licencje XP a nie sugerować się napisami, bo dla przykładu równie dobrze mogę pobrać jakiś klucz z internetu, który przejdzie aktywacje i powiedzieć że jest legalny.

Co do licencji XP HP OEM to ona już była aktywowana i używana gdzieś indziej, także w ten czy inny sposób łamiesz licencje.

Czy kupić BOX'a? to już decyzja należy do Ciebie czy chcesz kupować XP czy może lepiej zastanowić się nad nowszym systemem typu 7.

0
  • #23 22 Sie 2010 09:55
    dasioo
    Poziom 14  

oki, dziękuję za odpowiedzi. Skoro mam nielegalny system to post traci wartość i jest do zamknięcia :(
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

0