Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz + głośniki CA i AE Evo

21 Sie 2010 22:43 1200 4
  • Poziom 11  
    Witam, przymierzam się do zakupu swojego pierwszego solidnego zestawu audio do mieszkania. Nie jestem audiofilem, ale lubię posłuchać Audio z dobrego sprzętu. Zwykle ustawiam sprzęt w kierunku delikatnego basu i podkręconego na + sopranu. Mój wybór padł na używany wzmacniacz Cambridge Audio A5 lub 340A z pilotem oraz głośniki Acoustic Energy najlepiej Evo One ale jeśli nie trafię to na początek Neo One a być może później Evo 3.

Póki co skupiam się raczej na mniejszych kolumnach odsłuchowych bo zestaw będzie w małym pomieszczeniu koło 15m a dalej w salonie 26m. Ponieważ miałem okazję zarówno słuchać muzyki na AE jak i CA wiem, czego mogę się po nich spodziewać i będę raczej w pełni usatysfakcjonowany, zastanawiam się czy warto jednak poświęcić pilota w 340A dla A5 który z tego co widzę jest modelem starszym ale chętniej polecanym. To samo tyczy się głośników, czy jest drastyczna różnica w odsłuchu Neo w porównaniu do Evo (miałem do czynienia tylko z EVO 3 i Neo One).
  • Poziom 11  
    Na Alledrogo pojawił się także wzmacniasz 540A w podobnej cenie co 340A, poza mocą wyjściową są między nimi jakieś większe różnice? Może polecicie jakiś ciekawszy zestaw do 1.500 zł na głośnikach odsłuchowych czy tam studyjnych jak kto woli i drugi na kolumnach podłogowych do salonu?

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Cambridge audio a500, lepszy od 640 (bez oznaczenia v2). Posłuchaj również arcam alpha 5 (ciekawsze brzmienie niż 7) i NAD C320. Za 700 widziałem również NAD C350 i ten poradzi sobie z podłogówkami. Można posłuchać nowej linii stx-a, na głośnikach serii awx. Zarówno monitory jak i konstrukcja 2.5 drożna są bardzo ciekawą propozycją.
  • Poziom 11  
    Bardziej jednak pozostaję przy 340A ze względu na sterowanie pilotem, chociaż na zagranicznych forach dużo więcej pozytywnych opinii zbiera np. A5 , miałem do czynienia na co dzień u znajomego więc wiem czego się spodziewać. Chciałbym jednak żeby był to zakup przyszłościowy, który będę mógł rozbudować niebawem o odtwarzacz CD. Mocno walczę ze sobą w sprawie pilota.

Czy warto inwestować w EVO One ?

Nie rozumiem o co chodzi z linią stx-a i serią awx. Możesz rozwinąć?
  • Poziom 11  
    Wstępnie udało mi się znaleźć w bardzo dobrym stanie wzmacniacz Cambride Audio A5 za 350 zł z kablem zasilającym prawdopodobnie ARTECH AUDIO. To jednak pozostawię bez komentarza bo dla mnie nie było większej różnicy w odsłuchu pomiędzy oryginalnym a nowym kablem.

Pozostaje kwestia dobrania przyzwoitych monitorów. Pierwszy zakres cenowy to 800 zł, drugi o ile będzie warty swojej ceny i znacząco wpłynie na jakość dźwięku - 1200 zł. Oczywiście najlepiej jakby były to używki, myślę, ze da to większy wybór spośród dostępnego sprzętu.

Punktem odniesienia są dla mnie przede wszystkim głośniki Acoustic Energy Evo 3 z którymi miałem najwięcej do czynienia.

Dodano po 5 [godziny] 1 [minuty]:

Już dotarłem do wielu informacji, że pod wzmacniacze Cambride Audio najlepiej lub także najlepiej prezentują się właśnie głośniki Acoustic Energy.

Za 2200 zł CA A5 + AE Evo 3 + woofer Magnat + kable - taka okazja. Brzmi interesująco. Jednak to nie małe monitory i mogą nie spełnić się w takim pomieszczeniu chociaż raczej głośne słuchanie i tak odpada więc ustawienie bliżej ścian nie wpłynie znacząco na jakość dźwięku. Woofer będzie raczej do sprzedaży.

Zbieram jednak dalej opinie.