Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słabe hamulce MB Sprinter 413cdi

arturm29 21 Aug 2010 23:39 6484 3
    arturm29
    Level 2  
    Witam

Posiadam Sprintera 413cdi 2004r 3dni temu zauważyłem że podczas jazdy hamując pedał hamulca zrobił sie bardzo miekki. Hamulce łapia dopieo po docisnięciu do samego końca. Przejezdziłem tak cały dzień. Na drugi dzien to samo, myślałem ze to pompa wiec została wymieniona na nową, hamulce odpowietrzyłem na włączonym silniku.Płyn hamulcowy na maxa, ubytków nie ma, klcoki i tarcze są ok. Przejechałem sie i owszem pedał był znowu twardy i hamulce działały jak należy ale niesety po przejechaniu około 10km problem miekkiego hamulca wrócił ponownie. Odpowietrzałem drugi i trzeci raz i za każdym odpowietrzeniem hamulce działaja jak należy lecz po przejechaniu około 10km problem z miekkim hamulcem powraca. Co może być przyczyna?? Gdzie szukać usterki??
    barubar
    Level 26  
    Na forum Początkujący. Odpowietrzasz i masz powietrze w układzie czy tak z rozdzielnika to robisz, bo innych pomysłów brak a odpowietrzanie takie oklepane?
  • Helpful post
    grzes76x
    Level 13  
    Miałem ten sam problem.
    Proponuje sprawdzić pompę ABS. Po przekręceniu kluczyka powinieneś słyszeć jej prace przez parę sekund, jeśli tak jest to ok, a jeżeli jej nie słychać to do wymiany . Koszt używanej to ok. 200-400 zł.
    Powinno pomóż.
    arturm29
    Level 2  
    Witam

Dokładnie siadła pompa ABSu, obszedłem pompe i hamulce dzialaja jak trzeba;] teraz tylko trzeba wymienic na nowa. Pozdr:)