Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATMEGA[BASCOM]Kolorowy LCD z telefonu.Jaki model zastosować

adambehnke 22 Sie 2010 00:11 2747 4
  • #1 22 Sie 2010 00:11
    adambehnke
    Poziom 24  

Witam

Jako że w kilku moich modułach muszę zastosować małe kolorowe wyświetlacze (robię "włączniki-ściemniacze oświetlenia" z ekranami dotykowymi) to mam kilka pytań do kolegów z większym doświadczeniem.

A więc tak:

Cwiczyłem sobie podłączenia i obsługę wyświetlaczy z Nokii 6100 .W bascomowym helpie ładnie opisane. Ale nie było by problemu gdyby taki wyświetlacz miał warstwę dotykową .Taki panel rezystancyjny.
    Otóż czy są jakieś wyświetlacze z innych telefonów w których jest taki panel a które mogę podpiąć do atmegi i obsłużyć w miarę prosto z bascoma? Rozdzielczość minimalna to 128x128 - i oczywiście kolor.
    Chyba że są jakieś mini panele-folie rezystancyjne które mógłbym zastosować?

0 4
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 22 Sie 2010 08:23
    tymon_x
    Poziom 30  

adambehnke napisał:
    Chyba że są jakieś mini panele-folie rezystancyjne które mógłbym zastosować?

Pełno tego na Alledrogo. Można znaleźć też np: Tutaj. Niektóre firmy jak te sprzedają wyświetlacze TFT z panelami dotykowymi. Jak jesteś z Gdańska, to powinieneś wiedzieć że pełno takich typków prowadzi sprzedaż z telefonami na dworcu, na pewno coś znajdą lub sprowadzą.

0
  • SterControl
  • #3 22 Sie 2010 10:36
    adambehnke
    Poziom 24  

Tak , właśnie sobie na all.. oglądałem i widzę że można dostać je za groszaki. Zamówiłem 10szt. wyświetlaczy z nokii 6100 i jak mi je przyślą to dopasuję jakiś panelik dotykowy. Myślałem że są może już małe LCD z panelem które wysteruję jak te z N6100.

0
  • #4 05 Lis 2010 18:51
    naelektryzowany
    Poziom 17  

Witam

Przepraszam, że odkopuje temat.

Otóż mam ten sam problem wyświetlacz on 6100 jest mały i nie mogę znaleźć panelu dotykowego (rezystancyjnego) mniej więcej tej wielkości. Jak rozwiązała się sprawa, adambehnke znalazłeś odpowiedni panel?

Dziękuje

0
  • #5 05 Lis 2010 19:20
    adambehnke
    Poziom 24  

Niestety nie. Jakość obrazu na wyświetlaczach z nokii to porażka (dosłowna). W tym momencie proponuję użyć wyświetlaczy z siemensa. Jest kilka tematów na forum. Jakość rewelacyjna, rozmiar większy a paneli dotykowych na Alle.. jest pełno. Oczywiście panele od telefonów komórkowych. Kupiłem kilka od LG (kosztowały po 30 pln) . DOdatkowo mają fajną ramkę i po przyklejeniu na obudowie ładnie się komponuje. Co prawda widnieje na nim logo LG ale mi to akurat nie przeszkadza.

0
  Szukaj w 5mln produktów