Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp 3820 naprawa

Jurecky 11 Wrz 2004 01:57 3782 5
  • #1 11 Wrz 2004 01:57
    Jurecky
    Poziom 14  

Witam.
    Po przeczytaniu uwag dotyczących naprawy hp 3820 udało mi się ją naprawić. Problem tkwił w złamanym plastiku.

Pozwolę sobie zacytować kolegę z elektrody który już wcześniej pisał o tym "Zapoznalem się z probleme i moge sprobowac Ci pomoc. Nalezy rozebrac drukarke tak aby dostac się do stacji serwisowej. Jej mechanizm polega w odroznieniu od innych wczesniejszych modeli na przeniesieniu napedu bezposrednio z walka przenoszacego papier. Zacznij od nastepujacych czynnosci:
    1. Rozbierz drukarke; zdejmij obudowe i delikatnie odcep panel z diodami
    2. Przed soba bedziesz mial cala mechanike, teraz nalezy odkrecic dwa wkrety mocujace walek do napinaczy mechaniki. Nastepnie musisz odkrecic dwie sruby mocujace cala blache z karetka i innymi "duperelami"
    3.Po lewej stronie bedzie teraz maly wkret trzymajacy cala mechanike mocujacy do stacji serwisowej.
    Wszystko odkrecasz Torx T10.
    Dalej muszisz odpiac zasilanie, wtyczke oraz zasilanie silnika karetki ( po lewej stronie) oraz wypiac zlacze elektroniki ( kilka kabli).
    Teraz sciagasz cala blache z karetka i elektronika. Zostaje tylko mechanika na dole. Odkrecasz T10 maly czerwony wkret ze stacji serwisowej i wyjmujesz jarzmo. Po prawej stronie stacji bedziesz mial taki zatrzask ktory musisz podwarzyc i stacje wyjmujesz do gory! Jak juz ja wyjmiesz to po lewej stronie bedziesz mial trzy wkrety. Odkrec je lecz uwazaj jak juz odkrecisz zeby ci się nie rolecial mechanizm!! Dolna zebatka wchodzaca bezposrednio w stacje serwisowa ma na 100% uszkodzony wypust ktory wysprzegla druga zebatke napedzajaca mechanizm przesuwu spodu karetki! Napewno tego nie przeoczysz. Najczesciej leci w tej zebatce wlasnie ten cupideusz. Najlepiej go przytopic albo jesli ten element jeszcze jest tam gdzies lub z jakiegos innego kawalka plastiku - najlepiej lutownica bezzwarciowa najlatwiej jest tam dojsc:) Po zrobieniu tych czynnosci bedzie dzialac na 100% "

Instrukcja jest bardzo pomocna ale nie ma jak zdjęcie. Ja w trybie wyrównałem złamaną powierzchie, powierciłem w miejscu gdzie był ten plastik wiertełkiem o średnicy 1 mm i wkręciłem śrubeczke bardo malutką. Wszystko lata jak w dym. Nie ma raczej mowy o ponownym uszkodzeniu w tym miejscu. Nie polecam klejenia bo jest raczej krótko trwałe.

0 5
  • #3 12 Wrz 2004 03:09
    Jurecky
    Poziom 14  

Cześć

Kupujesz zębatkę wymieniasz i znowu po jakimś czasie to samo (niby z twardszego materiału - gadanie). Chciałem zobaczyć ceny ale nie jestem zalogowany. Jak możesz napisz ile kosztuje ten trybik. Dzięki za info

0
  • #4 12 Wrz 2004 21:01
    Kazik
    Spec od drukarek

Toto kosztuje ok. 45pln,- ja wole na spinacz bo przynajmnie klient jest zadowolony a ja moge zarobic -no i drukarka dziala jakos tak dluzej niz fabrycznie nowa... ciekawe czemu? ;)

0
  • #5 13 Wrz 2004 08:47
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

zaczynają pękać już te drugie żębatki (po naprawie spinaczowej a spinacz nawet nie odgięty) ciekawe kiedy te sie pojawią??

0
  • #6 13 Wrz 2004 10:36
    Jurecky
    Poziom 14  

WItam.

JA w miejsce tego plastiku wywiercilem otwór o średnicy 1 mm i wkręciłem śrubeczkę malutka. Ciekawe ile pociągnie na tym.

0
  Szukaj w 5mln produktów