Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Landi98 + LE01e + Fiat Siena = błąd mieszanki paliwowej.

22 Sie 2010 08:27 1728 7
  • Poziom 11  
    Fiat siena 1.2 8V
    Gaz Landi 98 zainstalowany w 2006r i ma przejechane 100tyś.
    Od kilku tygodni autko coraz ciężej zapala po 5 lub 6 przekręceń kluczyka a to dlatego i komputer od silnika sygnalizuje błąd "zła mieszanka paliwowo-powietrzna".
    Po odłaczeniu kmputera od silnika aby się zresetował, autko zapala pięknie i wszystko ok. Po kilku dniach wszystko zaczyna się od początku.
    W serwisie stwierdzili, że sterownik gazu podaje zły sygnał i komputer silnika wariuje.
    Patrzyłem w ustawienia od gazu i wygląda, że jest ok.
    Jakieś pomysły?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 28  
    zla emulacja sondy,jesli nie poradzisz sobie z ustawieniem emulacji poprostu zrob zeby podczas pracy na gazie kabelek od sondy /czarny/ do ECU rozlaczal sie przekaznikiem
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 18  
    Popieram, jeśli to przebieg to również okresowa zła dawka będzie też zapisywana w ECU.
    Rozjeżdżają się mapy wtrysku benzyny, po resecie wszystko wraca do normy na jakiś czas.
    Panowie montażyści zapomnieli że Fiaty są szczególnie na to wrażliwe. Należ zamontować reset komputera (6 lub 26). W różnych komputerach znajduje się pn pod różnymi pinami. Podaj dokładnie rok, rodzaj wtrysku i moc silnika.
  • Poziom 11  
    Emulacja sondy lambda w sterowniku do gazu jest ustawiona na 0-1V.
    Silnik w autku to:
    rok 1999, pojemność 1.2 8V 75KM, wtrysk wielupunktowy, komputer magnetimarelli.
  • Poziom 28  
    zrob na emulacja odlaczona ,jesli jest taka mozliwosc
  • Poziom 11  
    Niestety mam tylko kilka opcji zakresów napięć do wyboru.
  • Poziom 18  
    Pin 26 komputera odcinasz przekaźnikiem po wyłączeniu zapłonu. Powinno na nim być stałe napięcia (pamięć).
  • Poziom 11  
    OK, tak zrobiłem i jest dobrze. Dzięki za odpowiedzi.