Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP dv6705ew, wiesza się podczas uruchamiania

22 Sie 2010 12:30 1922 11
  • Poziom 9  
    Laptop HP dv6705ew. Niedawno minęły dwa lata czyli koniec gwarancji i oczywiście zaczęły się problemy. Laptop coraz częściej zatrzymywał się na oknie "uruchamianie systemu", raz się włączał raz nie. Teraz przeważnie włącza się po kilku(nastu) razach. Myślałem, że to wina Win7, zainstalowałem Vista i dalej to samo. Laptop przegrzewał się na początku, więc go przeczyściłem, problem nie ustąpił. Czy jest to wina dysku? Czy może pobawić się w przekładanie RAMu - 2x 512mb?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 9  
    Czy wczesniej sie przegrzewal??
    W jaki sposob go przeczysciles (otwierales go czy wcisnales caly syf do srodka)??
  • Poziom 9  
    To sprzęcik kobiety, więc gdy tylko zaczął się przegrzewać, rozebrałem go i porządnie przedmuchałem. Grzał się naprawdę mocno, bo aż można było się poparzyć o obudowę. Brak/koniec pasty termoaktywnej?

Zauważyłem też, że od baterii idzie duże ciepło, a laptop na baterii trzyma jakieś 20 minut.
  • Poziom 23  
    Witam,
    do wymiany/reballingu hybryda nvidii MCP67.
  • Poziom 9  
    Dzięki za fachową diagnozę, da się to może opisać, żebym mógł zrozumieć? Skoro już wiesz, co może być przyczyną, mógłbyś podać orientacyjną cenę i czy w każdym nieautoryzowanym serwisie będą w stanie to zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jest to typowa usterka tych płyt. Nvidia stworzyła układ który jest hybrydą (połączony most północny, południowy oraz karta graficzna) w jednym układzie. Niestety rozwiązanie jest bardzo awaryjne. Z usterką poradzi sobie każdy serwis bga. Koszt od 300 zł wzwyż. Ja osobiście staram się nie robić płyt AT1/2, bo lubią wracać...
  • Poziom 9  
    Czyli w zasadzie taka naprawa jest nieopłacalna. Mam rozumieć, że innego, tańszego sposobu na rozwiązanie tego problemu nie ma? Czy istnieje możliwość, że to inna usterka? Jeżeli jesteś pewien w 100%, że to hybryda ile naprawa kosztowałaby u Ciebie?

Może jeszcze jedna istotna sprawa. Po wybraniu trybu awaryjnego, pliki ładują się i zatrzymuje się na dwóch tych samych plikach praktycznie zawsze - CLASSPNP.sys bądź crcdisk.sys.
    Przy win7 zawiesza się przy ekranie "uruchamianie systemu" i animacji, z której powstaje znaczek Windows. Przy Vista - po bootowaniu czarny ekran albo nie do końca wyświetlony pasek uruchamiania.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam!
    Ostatnio walczyłem z HP6710, instalacja visty trwała 6godzin, testowałem pamięć podmieniałem dysk i ram. Przekonany byłem że płyta główna mówi papa. Ostatnie rzecz jak przyszła mi do głowy to podmiana zasilacza. Oryginalny teoretycznie był sprawny, pod obciążeniem dawał właściwe napięcie.
    Po podłączeniu pożyczonego zasilacza w zamulonego hp-ka wstąpił "demon prędkości" laptop normalnie się uruchamia, można na nim pracować.
    Jeśli masz mozliwość postaraj sie o inny zasilacz i oczywiści daj znać o efektach.
    Powodzenia
  • Poziom 9  
    Dzięki za informację, na pewno sprawdzę taką opcję.

Zasilacza poszukuję. Dzisiaj sprawdziłem laptopa MemTestem - 100% ok. Po zbootowaniu MHDD i wiesza się przy wpisywaniu EID bądź próbie odpalenia skanowania.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź. Laptop pójdzie do ekspertyzy w jakimś "serwisie" i napiszę czy to to, w razie gdyby ktokolwiek miał kiedyś taki problem - będzie pewien.

Prawdopodobnie po diagnozie będę szukał kogoś tu, na forum, aby powierzyć mu naprawę laptopa.